تجدیدنظر تام لی در پیش‌بینی خوشبینانه خود: بیت کوین حداکثر به ۱۵ هزار دلار می‌رسد!

1
تام لی قیمت منطقی بیت کوین

تام لی که به خاطر پیش‌بینی قیمت ۲۵ هزار دلار برای بیت کوین در پایان سال جاری میلادی توجهات زیادی را به خود جلب کرد. اما این کارشناس سرمایه‌گذاری این بار در پیش‌بینی خود تجدیدنظر کرده و اعلام کرد قیمت بیت کوین به ۱۵ هزار دلار در پایان سال جاری خواهد رسید. اصلی‌ترین دلیل این تغییر در دیدگاه را باید در رسیدن بیت کوین به نقطه «بدون سود» دانست. این نقطه همان قیمتی است که هزینه استخراج بیت کوین در آن با هزینه فروش آن برابری می‌کند. گفتنی است او پیش‌بینی کرده بود که قیمت بیت کوین تا سال ۲۰۲۰ به ۹۱ هزار دلار می‌رسد.

تام لی هم‌بنیانگذار موسسه مشاوره‌ سرمایه‌گذاری فاندراسترات است. این موسسه پیشتر اعلام کرده بود که هزینه تولید هر بیت کوین توسط دستگاه ماینینگ اس۹ برابر با ۸ هزار دلار است. این موسسه پس از مدتی این رقم را اصلاح و به ۷ هزار دلار رساند. تام لی بر این باور است که ارزش بیت کوین به زودی به تقریبا ۲/۲ برابر این نقطه خواهد رسید.

اما افت قیمت بیت کوین در سال جاری بی‌سابقه بوده است. این در حالی است که رمزارزهای دیگر، درصد افت به مراتب بیشتری را تجربه کردند.

اما تام لی بر این باور است که قیمت بیت کوین بار دیگر افزایش می‌یابد. او به این نکته اشاره می‌کند که حتی در بازار رو به نزول بیت کوین در فاصله سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵، هرگز قیمت آن زیر نقطه «بدون سود» نرسید.

آقای لی که در گذشته به عنوان استراتژیست ارشد دارایی برای بانک جی‌.پی. مورگان فعالیت می‌کرد می‌گوید: «با وجود اینکه بیت کوین به زیر آستانه روانی ۶۰۰۰ دلار رسیده، اما موجی از خوش‌بینی نیز به دنبال آن راه افتاده است. ما بر این باوریم که موج منفی ناشی از هیجانات بازار تاثیری به مراتب بدتر از عوامل بنیادین دارند.»

تام لی می‌گوید که رویدادهایی نظیر انشعاب بیت کوین کش از جمله این عوامل موثر بر قیمت بیت کوین هستند.

در صورت تمایل برای آشنایی با شیوه خرید بیت کوین توصیه می‌کنیم مطلب «خرید بیت کوین: آموزش گام به گام و تصویری» را مطالعه بفرمایید.

یک دیدگاه

  1. با تشکر از مقاله !! یه اصطلاحی هست در فارسی که «طرف خودش رو بیچاره میکنه» در دنیا چیزی حدود ۲۰۰ کشوروجود داره با همین حدود واحد پولی ٬٬ بگذریم از اینکه مثلا کل اروپا فقط یک واحد پولی داره !!! تا به امروز چیزی حدود ۳  هزار ارز مجازی ساخته شده وهیچ دلیلی نیست که این تعداد به ۳۰ هزار یا ۳ میلیون ارز مجازی نرسه با توجه به جمعیت ۷ میلیاردی جهان ٬ و بخصوص اینکه ارزهایی مثل آیوتا شروع به استخراج به شیوه ایی به جز بلاک چین کردند !! و با در نظر گرفتن افزایش تعداد هر روزه این پولها و نبودن هیچ نظارت و پشتوانه ایی در خلق این پولها که وارد استخراج انبوه شده اند ٬ مثل همون اصطلاح انگلیسی وارد همون مرحله خود زنی شده اند بطوری که امروز کاربران در تمام دنیا لفظ شت کوین برای اونها بکار میبرند !! بیت کوین یا همون شت کوین بزودی وارد مدار چند صد دلار میشه !

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید