آذر ۹, ۱۴۰۱

انتقال میلیون ها دلار اتر سرقت شده توسط پلاس توکن

  • توسط پریسا رضایی
  • جولای 5, 2020
  • 0
اتر سرقت شده

پلاس توکن (Plus Token) را می شناسید؟ یکی از بزرگ ترین شبکه های کلاهبرداری پانزی در دنیای ارزهای دیجیتال است که در اوایل هفته ی پیش سعی داشته ۷۸۹۵۰۰ اتر را انتقال دهد که به دلیل مشکلات موجود در شبکه اتریوم مربوط به تراکم تراکنش، به حالت تعلیق درآمده است؛ که این انتقال میلیون ها دلار اتر سرقت شده می تواند تاثیر بسزایی بر قیمت ارزهای دیجیتال داشته باشد. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با ارزنگار همراه شوید.

چگونگی انتقال میلیون ها دلار اتر سرقت شده توکن پلاس

انتقال این چند میلیون دلار اتر، از یک آدرس مشخص اتریوم شروع شده است و به ۵۰ تراکنش مختلف تقسیم شده است. این روش، روشی است که اکثر تراکنش های اسکم برای پنهان سازی عملیات خود از آن استفاده می کنند.

اتر سرقت شده

وب سایتی به نام وال آلارت (whale alart) تراکنش های بزرگ و مهم را ردیابی می کند. این وب سایت در پیگیری های خود متوجه شده است که نقطه شروع این تراکنش کجاست اما نتوانسته است مقصد تراکنش را پیدا کند.

توجه داشته باشید که هر جا به جایی اتر توسط پلاس توکن بر قیمت اتریوم و بیت کوین تاثیرگذار است و این شرکت اسکم تا کنون آسیب های شدیدی به دنیای ارزهای دیجیتال وارد کرده است. همچنین حجم بالای دارایی های به سرقت رفته که در اختیار پلاس توکن قرار گرفته است، تهدیدی برای بازار اسپات محسوب می شود.

بر اساس آنچه chainalysis گزارش داده است، بیت کوین از پلاس توکن به صورت آهسته به صرافی ها گردش پیدا کرده است و این هیچ ارتباطی به حادثه ی اخیر ندارد. ولی عده ی زیادی هستند که بر این باورند که مسئول کاهش شدید قیمت بیت کوین در دسامبر ۲۰۱۹ خود پلاس توکن بوده است.

مدیر بخش تحقیقاتی chainalysis معتقد است که فروش واحد های ارزی بسیار زیاد از سوی پلاس توکن می تواند یک خطر واقعی محسوب شود .

ارتقا سطح امنیتی صرافی و جلوگیری از حمله اسکمرها

با توجه به مطالبی که گفته شد، لازم است که صرافی ها امنیت خود را تا جای ممکن بالا ببرند تا اسکمرها نتواند به کلاهبرداری های خود ادامه دهند. زیرا همانطور که گفته شد، سرقت ارزهای دیجیتال توسط اسکمرها می تواند تاثیر قابل توجهی بر قیمت ارزهای دیجیتال داشته باشد.

اتر سرقت شده

عامل بازدارنده در مقابل توکن پلاس

در حال حاضر تنها راه حلی که به عنوان عامل بازدارنده برای نقد کردن ارزهای دیجیتال توسط توکن پلاس، درنظر گرفته شده است، مربوط می شود به رعایت استاندارهای KYC که ابتدا هویت مشتریان را شناسایی می کند. در واقع قبل از هر چیز مشتریان باید هویت خود را به طور دقیق مشخص کنند تا بعد بتوانند دارایی های خود را در رقم های بالا به فروش برسانند.

درگذشته، پلاس توکن توانسته است در صرافی های  OKex و Houbi ، دارایی های خود را به فروش برساند، به این علت که این صرافی ها به اندازه ی کافی امن نبوده اند و به سیستم احراز هویت  KYC مجهز نبوده اند.

البته لازم به ذکر است که صرافی Houbi پس از آخرین باری که از پلای توکن ، بیت کوین خریده است، اقدامات بسیاری برای بالا بردن سطح امنیتی خود انجام داده است و اخیرا ابزاری را ارئه داده است برای مقابله با کلاهبرداری های این چنینی به نام star Atlas ، که با استفاده از آن بتواند تراکنش های مشکوک را شناسایی کند.

با وجودی که اقدامات بعدی کلاهبرداران قابل پیش بینی نیست و کلاهبرداری های بعدی پلاس توکن را نمی توان ارزیابی کرد، اما تریدرها و صرافی ها باید همواره تراکنش های بزرگ را زیر نظر داشته باشند و خطرات احتمالی را در نظر بگیرند تا بتوانند اقدامات لازم را سریعا انجام دهند.

به این ترتیب کلاهبرداری ها نمی تواند بر قیمت ارزهای دیجیتال تاثیرگذار باشد و آسیب های جدی به رمز ارزها برساند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads