مهر ۵, ۱۴۰۱

اتریوم ۲٫۰ (Serenity) چیست؟ Ethereum 2.0

  • توسط پریسا رضایی
  • می 17, 2020
  • 0
اتریوم 2.0 (Serenity)

در سال ۲۰۱۲ ، ویتالیک بوتین در سن ۱۷ سالگی ، توسط پدرش با بیت کوین آشنا شد و به فناوری آن بسیار علاقه مند شد. از آن زمان ویتالیک شروع کرد به نوشتن برای مجله بیت کوین و پیشنهادهایی برای بهبود پلتفرم بیت کوین نیز ارائه داد. اما نتیجه ای که مورد نظرش بود و پیشرفت های پیش بینی شده در مورد بیت کوین انجام نشد. به همین دلیل او تصمیم گرفت خودش ارائه ی ارز رمزنگاری شده اش بپردازد که ایده ی او اتریوم نام گرفت و بسیار هم موفق شد و افزایش قیمت پیدا کرد تا هم اکنون، که ورژن ۲٫۰ آن به بازار ارائه شده است. در این مقاله با ارزنگار همراه شوید تا مطالب بیشتری را در مورد اتریوم ۲٫۰ (Serenity) برای شما عزیزان بیان کنیم.

بیشتر بدانید : تفاوت بیت کوین و اتریوم

با اتریوم ۲٫۰ (Serenity) آشنا شوید

Ethereum 2.0 ، همچنین با نام Eth2 یا “Serenity” ، نسخه ی ارتقا یافته ی بلاک چین اتریوم است. اتریوم ۲٫۰ (Serenity) طی چندین مرحله با شروع “فاز ۰” در سال ۲۰۲۰ منتشر خواهد شد. هر فاز ، عملکرد اتریوم را از طرق مختلف بهبود می بخشد.

در حقیقت فاز صفر اتریوم ۲٫۰ (Serenity) در سال ۲۰۲۰ آغاز خواهد شد. فاز یک آندر سال ۲۰۲۱ مورد بررسی قرار می گیرد و ادامه ی کار نیز از سال ۲۰۲۱ به بعد روند خود را در پیش خواهد گرفت.

اتریوم 2.0 (Serenity)

تاریخچه به روز رسانی بلاک چین اتریوم

اتریوم از زمان راه اندازی شبکه عمومی خود در ژوئیه ۲۰۱۵ تا کنون چهار مرتبه  به روز رسانی شده است در کنار این به روزرسانی ها نیز تنظیمات مربوط برای  پلتفرم Ethereum 2.0 ، نیز انجام شده است تا عملکرد زنجیره ای Ethereum 1.0 را بهبود بخشیدند.

تفاوت اتریوم ۱٫۰ و اتریوم ۲٫۰ چیست؟

برای بسیاری از علاقه مندان به ارزهای دیجیتال این سوال پیش می آید که تفات این دو ورژن اتریوم در چیست؟ برای پاسخ به این سوال باید بگوئیم که دو پیشرفت مهم در اتریوم ۲٫۰ انجام شده است که در اتریوم ۱٫۰ وجود نداشته است و این دو عبارتند از : Proof of Stake و زنجیره های اشتراکی. در ادامه به طور مختصر به توضیحات این دو پرداخته ایم. لطفا همچنان با ما همراه باشید.

Proof of Stake  : در حال حاضر ، Ethereum 1.0 بر روی مکانیسم اجماع موسوم به Proof of work (PoW) اجرا می شود. PoW برای ساختن بلوک در بلاک چین به قدرت محاسباتی فیزیکی (ماینر)  و برق (کار) متکی است. Proof of Stake یک نوع به روز رسانی است که امنیت ، مقیاس پذیری و بهره وری انرژی را بهبود می بخشد. PoS به جای تکیه بر ماینر فیزیکی و برق ، به اعتبارسنجی (ماینر مجازی) و ذخایر اتر اعتماد می کند.

زنجیره های اشتراکی : زنجیره های Shard یک مکانیسم مقیاس پذیری است که به طور چشمگیر باعث افزایش کارآیی بلاک چین اتریوم می شود. در حال حاضر ، داشتن یک زنجیره واحد که از بلوک های متوالی تشکیل شده است بسیار ایمن است و بررسی اطلاعات را آسان می کند.

اتریوم 2.0 (Serenity)

 با این وجود ، برای پردازش و اعتبارسنجی هر تراکنش در بلوک های متوالی که می تواند بر توانایی پردازش سریع معاملات  به ویژه در زمان فعالیت شبکه اصلی تأثیر بگذارد، نیاز به گره کامل وجود دارد. زنجیرهای اشتراکی مکانیسمی است که از طریق آن blockchain Ethereum  تقسیم می شود. بنابراین عملیات پردازش داده را بین بسیاری از گره ها برای انجام تقسیم می کند. این امر برای شما این امکان را فراهم میکند تا معاملات بطور موازی و نه متوالی پردازش شوند.

اتریوم ۲٫۰ (Serenity) توسط چه کسی در حال توسعه است؟

حقیقت این است که افراد زیادی در حال توسعه اتریوم هستند. این کار تا حد زیادی توسط تیم تحقیقاتی بنیاد اتریوم هدایت و هماهنگ شده است ، اما بسیاری دیگر از تیم های تحقیق و پیاده سازی کمک های قابل توجهی نیز در این زمینه انجام می دهند.

در واقع کار اصلی آن ها همکاری با یکدیگر برای تعیین مشخصات مربوط به Ethereum 2.0 است که در صفحات Ethereum Foundation GitHub نگهداری می شود.

در این مقاله سعی کردیم شما عزیزان را با ورژن جدید اتریوم یعنی ، اتریوم ۲٫۰ (Serenity) آشنا کنیم. امید است مطالب ارائه شده برای شما عزیزان مفید واقع شد باشد.

از توجه و همراهیتان صمیمانه سپاسگزاریم.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads