آذر ۹, ۱۴۰۱
  • صفحه خانگی
  • >
  • آموزش
  • >
  • قوانین سرمایه‌گذاران بورس و ارز دیجیتال هنگام بحران باید از آن ها پیروی کنند!

قوانین سرمایه‌گذاران بورس و ارز دیجیتال هنگام بحران باید از آن ها پیروی کنند!

  • توسط پریسا رضایی
  • می 11, 2020
  • 0
قوانین سرمایه‌گذاران بورس و ارز دیجیتال هنگام بحران

بازارهای سهام به شدت در حال تغییر و تحول است و کاهش قیمت بیت کوین (BTC) در آینده نیز سرمایه گذاران را نگران کرده است. بنابراین آگاهی از قوانین سرمایه‌گذاران بورس و ارز دیجیتال هنگام بحران می تواند به آن ها در مدیریت ریسک کمک بسیاری نماید. به همین دلیل ما در تیم ارزنگار در مقاله ای که پیش رو دارید به این مسئله پرداخته ایم. لطفا با ما همراه باشید.

اقتصاد جهان و کرونا

در حال حاضر اقتصاد جهان به دلیل وجود کرونا ویروس و بیماری همه گیر کوید۱۹،  نوسانات گسترده ای را تجربه می کند و بازارها تقریبا در حال رکورد هستند.

اما مهم ترین نکته در این شرایط بحرانی این است که سرمایه گذاران بایستی ترس را از خود دور کنند و قوانین مربوط به زمان بحران را در نظر بگیرند تا بتوانند ریسک های موجود در بازار فعلی را به درستی مدیریت کنند.

در ادامه به بیان مهم ترین قوانین سرمایه‌گذاران بورس و ارز دیجیتال هنگام بحران باید رعایت کنند پرداخته ایم. لطفا این مطالب را به دقت مطالعه کنید.

قوانین سرمایه‌گذاران بورس و ارز دیجیتال هنگام بحران

آشنایی با مهم ترین قوانین سرمایه‌گذاران بورس و ارز دیجیتال باید بدانند

در این بخش از مقاله قوانین سرمایه‌گذاران بورس و ارز دیجیتال هنگام بحران باید بدانند تا ضرر جدی متوجه آن ها نشود.

به سرمایه گذاری برای زمان بازنشستگی ادامه دهید

افرادی که هنوز بازنشست نشده اند، باید مانند دوران قبل از کرونا ویروس همچنان به سرمایه گذاری خود ادامه دهد و اجازه دهد که هیچ سرمایه ای از او به هدر رود. همچنین توجه داشته باشید که این دوران زمان مناسبی برای خرید است، نه برای فروش.

افزایش دارایی اضطراری خود

یکی از مهم ترین قوانین سرمایه‌گذاران بورس و ارز دیجیتال هنگام بحران باید به آن توجه کنند این است که دارایی اضطراری و پس انداز خود را افزایش دهند. به این ترتیب که برای حداقل ۳ تا ۱۲ ماه در حساب خود موجودی داشته باشید تا اگر حتی شغل خود را از دست دادید، بتوانید نخارج زندگی خود را مدیریت کنید.

داشتن پول نقد خیلی مهم است

یک سرمایه گذار و معامله گر باید همواره بخشی از سرمایه خود را به صورت پول نقد نگه داری کند. می دانی چرا؟ چون در شرایط بحرانی پول نقد ارزش بسیای پیدا می کند و چنانچه قیمت ارز دیجیتال کاهش پیدا کرد، فرد سرمایه گذار می توان با استفاده از پول نقدی که در دست دارد، ارز دیجیتال را با کمترین قیمت خریداری کند.

این مسئله در مورد سهام نیز کاربرد دارد و هنگامی که قیمت سهام ارزان شد، می توانید با استفاده از پول نقد خود سهام خریداری کنید.

قوانین سرمایه‌گذاران بورس و ارز دیجیتال هنگام بحران

بیت کوین بخرید

از دیگر قوانینی که سرمایه‌گذاران بورس و ارز دیجیتال هنگام بحران باید رعایت کنند، خرید ارز دیجیتال و بیت کوین است.

برخی از متخصصین معتقدند که هر فردی باید بخش کوچکی از سرمایه خود را به خرید بیت کوین اختصاص دهد. به عقیده ی آن ها ارز دیجیتال می تواند به عنوان یک پشتیبان در زمان تورم و وضعیت بد اقتصادی باشد.

سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال متنوع

از دیگر قوانینی که سرمایه‌گذاران بورس و ارز دیجیتال هنگام بحران باید رعایت کنند این است که سرمایه خود را فقط به خرید یک نوع ارز دیجیتال اختصاص ندهند. بلکه رمزارزهای متنوعی را خریداری کنند. با استفاده از این روش آن ها می توانند به طور بسیار موثرتر به مدیریت ریسک بپردازند.

سخن آخر

در حال حاضر کل دنیا در یک بحران بزرگ به سر می برد و بسیاری از کسب و کارها با رکود مواجه هستند و چنانچه از قوانین مدیریت بحران آگاهی نداشته باشند ممکن است نتوانند ریسک های موجود در کسب و کار خود را به درستی نیز مدیریت کنند.

در این مقاله سعی کردیم شما عزیزان را با مهم ترین قوانین سرمایه‌گذاران بورس و ارز دیجیتال هنگام بحران باید رعایت کنند آشنا کنیم. امید است مطالب ذکر شده برای شما عزیزان مفید و کاربردی واقع شده باشد.

از توجه و همراهی همیشگیتان بسیار سپاسگزاریم.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads