آذر ۵, ۱۴۰۱

ارائه استیبل کوین های مرتبط با پروژه لیبرا توسط فیسبوک

  • توسط پریسا رضایی
  • آوریل 22, 2020
  • 0
استیبل کوین های مرتبط با پروژه لیبرا

اگر به دنیای ارزهای دیجیتال علاقه مند باشید و اخبار آن را پیگیر باشید، قطعا ارز دیجیتال فیسبوک، یعنی لیبرا را می شناسید. به تازگی خبری منتشر شده است که از تغییر رویکرد فیسبوک در مورد ارز دیجیتال خود، لیبرا به علت تردیدی که در مورد موفقیت این پروژه دارد، خبر می داد. در این مقاله با ارزنگار همراه شوید تا با مطالب بیشتری در مورد ارائه ی استیبل کوین های مرتبط با پروژه لیبرا توسط فیسبوک آشنا شوید.

واشنگتن (رویترز) در چند روز گذشته خبر داد که شرکت بزرگ فیسبوک با شک و تردید در مورد پروژه ارزهای دیجیتال خود Libra روبرو شده است ، که باعث شده است این شرکت یک ابتکار عمل به خرج دهد و به سمت استیبل کوین ها روی آورد و به این ترتیب از ارزهای رمزنگاری شده براساس استیبل کوین ها و ارزهای ملی مانند دلار استفاده کند.

فیسبوک به استیبل کوین های مرتبط با پروژه لیبرا روی آورد

دیوید مارکوس ، رئیس پروژه Libra برای فیس بوک ، به یک سمینار بانکی گفت : هدف اصلی این گروه ایجاد یک سیستم پرداخت کارآمد تر است ، اما باز به دنبال یافتن رویکردهای جایگزین برای توکن ارزی نیز می باشد.

استیبل کوین های مرتبط با پروژه لیبرا

او همچنین می گوید ما می توانیم این کار را کمی متفاوت تر انجام دهیم و به جای اینکه یک واحد مجازی یا غیر واقعی داشته باشیم، از یکسری استیبل کوین ها استفاده کنیم. به طور مثال یك دلار استیبل کوین ، یورو استیبل کوین ، یك استرلینگ پوند استیبل کوین و غیره داشته باشیم.

او معتقد است که قطعاً می توانند با داشتن تعداد زیادی استیبل کوین که نمایانگر ارزهای ملی به شکل توکن های دیجیتالی هستند ، به این هدف خود  نزدیک شون و این یکی از گزینه هایی است که باید در نظر گرفته شود.

مارکوش همچنین گفته است که ما همواره در تلاش هستیم که ماموریت خود را به بهترینشکل ممکن انجام دهیم و روش های مختلفی را در نظر داریم تا بتوانیم این پروژه را به سرانجام برسانیم.

درباره ی پروژه ی استیبل کوین های مرتبط با پروژه لیبرا

پروژه ی استیبل کوین های مرتبط با پروژه لیبرا  که تحت هدایت فیس بوک می باشد در اوایل ماه جاری دچار مشکلات جدی شد ، زیرا شرکت های بزرگ پرداخت بین المللی مثل مسترکارت و ویزا آخرین شرکایی بودند که گروه را ترک کردند و از شرکت در پروژه ی لیبرا سرباز زدند.

سایر اعضای مهم این پروژه که انصراف دادند نیز عبارتند از : Stripe ، eBay و Booking Holdings و PayPal Holdings.

نظر متخصصین و سیاست گذاران مالی جهانی در مورد این پروژه

سیاست گذاران و تنظیم کننده های مالی جهانی همچنین نگران این هستند که ایجاد یک ارز جهانی مصنوعی جدید می تواند باعث افزایش تهدید سیستم مالی جهانی شود ، حریم خصوصی کاربران را تهدید کند و پولشویی را تسهیل کند و در کل آن ها با این پروژه موافق نیستند.

استیبل کوین های مرتبط با پروژه لیبرا

در این راستا یک گروه ۲۰ نفری از رهبران امور مالی در روز گذشته موافقت کردند كه مقررات سختگیرانه ای را در مورد ارزهای دیجیتال تنظیم كنند و گفته اند كه تا زمانی که خطرات احتمالی مختلف جهانی بررسی نشده است، نباید مجوزی برای استفاده از چنین استیبل کوین هایی صادر شود.

مارکوس نیز در این خصوص به رویترز گفت است که ما هنوز برای انجام این پروژه اقدامی نکرده ایم و این صرفا فقط یک هدف گذاری است و تا زمانی که کلیه ی مجوزهای قانونی در این زمینه را دریافن نکرده باشیم، پیاده سازی پروژه را آغاز نخواهیم کرد.

سخن آخر

شرکت بزرگ فیسبوک، به دلیل تردیدی که در مورد موفقیت پروژه ارز دیجیتال خود یعنی لیبرا دارد و بسیاری از مهم ترین شرکای او از شرکت در این پروژه انصراف داده اند، تصمیم گرفته است که به سمت  استیبل کوین های مرتبط با پروژه لیبرا روی آورد.

از اینکه تا پایان این مقاله با ما بودید از شما صمیمانه سپاسگزاریم.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads