مهر ۵, ۱۴۰۱

سلطه بیت کوین (Bitcoin Dominance) به چه معناست؟

  • توسط پریسا رضایی
  • آوریل 6, 2020
  • 0
سلطه بیت کوین (Bitcoin Dominance)

بیت کوین به عنوان بزرگترین ارز رمزنگاری شده در جهان می باشد و بزرگ ترین  سرمایه گذاری ها در بازار مربوط به بیت کوین است (کلاه بازار). حجم بزرگی از معاملات در بازارهای ارز رمزنگاری شده تحت فرمان بیت کوین است. اگر گزارش کلی سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال توجه کنیم ، خواهیم دید که مبادلات ارز دیجیتال بیت کوین بیشترین سهم را در بازار داشته است. اما آیا می دانید سلطه بیت کوین (Bitcoin Dominance) به چه معناست؟ آیا با این مسئله ربط دارد یا نه؟ در این مقاله تا پایان با ارزنگار همراه شوید تا در مورد سلطه بیت کوین مطالبی را برای شما عزیزان عنوان کنیم.

درباره ی اصطلاح سلطه بیت کوین (Bitcoin Dominance) چه می دانید ؟

برای سال های متمادی، بیت کوین به عنوان بزرگ ترین و مهم ترین  رمزارز شناخته شده بود . به طوری که می توان گفت ۱۰۰ بازار در دست بیت کوین بود و سرمایه گذاران بسیاری در خرید و فروش این ارز دیجیتال مشارکت می کردند.

به این ترتیب کل تسلط بازار دست بیت کوین بود و می توان گفت سلطه بیت کوین (Bitcoin Dominance) در بازار ارزهای دیجیتال در بالاترین حد ممکن بود.

سلطه بیت کوین (Bitcoin Dominance)

حقایقی در مورد سلطه بیت کوین

اما بعدها با ورود ارزهای دیجیتال دیگر نظیر اتریوم و توکن های استاندارد آن یعنی ERC-20 ، از شدن محبوبیت بین کوین کاسته شد و سلطه بیت کوین (Bitcoin Dominance) آن دیگر ماند قبل نبود.

جالب اینجاست که سلطه بیت کوین (Bitcoin Dominance) تحت تاثیر آلت کوین های فصلی ، تغییر می کند. در این فصل ها، آلت کوین ها نسبت به بیت کوین سهم بازار بیشتری به دست می آورند، که این باعث کاهش سلطه بیت کوین می شود.

همچنین توجه داشته باشید که تسلط بیت کوین همیشه به طور مستقیم تحت تأثیر بازارهای گاو نر یا خرس قرار نمی گیرد زیرا این یک نسبت است نه یک اصطلاح مطلق. یعنی اگر قیمت بیت کوین سقوط کند ، اما مابقی بازار ارز دیجیتال با نرخ مشابه سقوط کند ، احتمالاً تسلط بیت کوین به همین صورت بر قوت خود باقی خواهد ماند.

اگر چه وقتی بررسی می کنیم، سلطه بیت کوین یک داده ی آماری بسیار جالب می باشد، سرمایه گذاران باید بدانند که این قیمت اصلی بیت کوین را منعکس نخواهد کرد.

همچنین شایان ذکر است که کلاه بازار به معنای جریان پول نیست. این تنها به معنای اندازه گیری بر مبنای منابع در گردش و قیمت بازار فعلی است.

سلطه بیت کوین (Bitcoin Dominance)

آلت کوین ها نیز از ابتدای سال جاری برخی از محبویت های خود را از دست داده اند. آمار موجود از بازار نشان می دهد که سرمایه گذاران به طور فزاینده ترجیح می دهند بیت کوین (BTC) را از طریق ارزهای رمزنگاری جایگزین خریداری کنند. که این می تواند برای بیت کوین  به صورت یک عدد تقریبی نمایش داده شود که نتیجه آن را به عنوان  ” سلطه بیت کوین ” می شناسند.

سخن آخر

در آن مدت زمانی که بیت کوین تنها رمز ارز قابل مبادله در بورس بود ، تسلط آن تقریباً ۱۰۰٪ بود. اما امروزه با وجود ارزهای رمزنگاری شده بیشتر که وارد بازار شده است ، سلطه بیت کوین آن کمتر از ۱۰۰٪ است ، اما لزوماً این یک چیز خوب یا بد نیست. این تنها ابزاری است که می تواند دید بهتری از نحوه تکامل فضای رمزنگاری به شما نشان دهد.

در این مقاله سعی کردیم شما عزیزان را با یکی از اصطلاحات رایج در مورد ارز دیجیتال محبوب بیت کوین آشنا کنیم. امید است آنچه گفته شد مورد توجه و رضایت شما قرار گرفته باشد و ما توانسته باشیم اندکی بر اطلاعات شما در این حوزه بیافزائیم.

دوستان، با ما در تماس باشید و سوالات خود را با ما در میان بگذارید. همکاران ما در گروه ارزنگار آماده ی پاسخگوئی به سوالات شما عزیزان بوده و راهنمائی های لازم را برای شما ارائه خواهند داد.

با ما در تماس باشید. منتظر شنیدن صدای گرمتان هستیم.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads