مهر ۵, ۱۴۰۱

بلاک چین ضد کرونا توسط سازمان بهداشت جهانی ارائه شد

  • توسط پریسا رضایی
  • مارس 31, 2020
  • 0
بلاک چین ضد کرونا

سازمان جهانی بهداشت (WHO) یک فن آوری مختل کننده ی بلاک چین برای مقابله با بیماری COVID-19 که عامل آن کرونا ویروس می باشد،  ارائه کرده است  و برای همکاری خود با شرکتهای برتر فناوری و بلاک چین، جهت ایجاد یک پلت فرم مبتنی بر فن آوری توزیع شده برای به اشتراک گذاری داده ها ، اعلام آمادگی کرده است. این شرکت ها شامل IBM ، Oracle ، Microsoft و پلت فرم غیرمتمرکز Hacera می باشد. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در مورد ایت بلاک چین ضد کرونا با ارزنگار همراه شوید.

معرفی پلتفرم بلاک چین ضد کرونا

MiPasa نام این پلتفرم ضد کرونا می باشد که با استفاده از Hyperledger که بلاک چین مهم IBM می باشد، مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

این پروژه با استفاده از ابزارهای تحلیلی و منابع اطلاعاتی خود ، به شهروندان و مقامات بهداشت عمومی کمک می کند تا نقاط مهم آلوده به کرونا ویروس را ردیابی کنند. همچنین تأکید شده است که تجزیه و  تحلیل داده ها با استفاده از  ابزارهایی می باشد که به حفظ حریم خصوصی کاربران هیچ خدشه ای وارد نمی کند.

کدام سازمان ها و موسسات در این پروژه با WHO همکاری می کنند؟

براساس آنچه در وب سایت MiPasa ارائه شده است، تعدادی از موسسات بهداشتی ملی در این پروژه با WHO همکاری می کنند ، از جمله وزارت بهداشت هنگ کنگ ، مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده و چین ، مرکز پیشگیری و کنترل بیماری های اروپا و کمیسیون بهداشت و درمان جمهوری خلق چین.

بلاک چین ضد کرونا

MiPasa این پتفرم بلاک چین را به عنوان یک “بزرگراه اطلاعاتی قابل تأیید” توصیف می کند که می تواند به نظارت و پیش بینی روند اپیدمیولوژیک محلی و جهانی بیماری کوید ۱۹ کمک کند و با استفاده از داده های بزرگ و پردازنده های قدرتمند هوش مصنوعی در سراسر جهان ، بیماری را ردیابی کرده و به پیش بینی روند اپیدمیولوژیک محلی و جهانی آن بپردازد.

فناوری در مقابل کرونا قرار می گیرد

ابتکار عمل “فناوری علیه کرونا” توسط انجمنی از شرکتهای هلندی آغاز شد تا به دولت هلند امکان دسترسی به فناوری هایی نظیر بلاک چین را برای مبارزه با گسترش ویروس کرونا فراهم کند.

Tymlez ، یک شرکت بلاک چین مستقر در هلند ، خدمات و فناوری های خود را به صورت رایگان به دولت ارائه می دهد. این پلتفرم بلاک چین قصد دارد “اکوسیستم کالاهای پزشکی را از طریق این پلتفرم، منطبق با عرضه و تقاضا مدل سازی کند. لازم به ذکر است که  از ویژگی شفافیت ذاتی بلاک چین می توان در زنجیره تأمین استفاده کرد تا از افزایش قیمت تجهیزات پزشکی نیز جلوگیری کرد.

Cyberspring ، یک شرکت امنیت سایبری است که خدمات امنیتی خود را به بیمارستان ها ارائه داده است  و Taxion نیز یک شرکت امنیت اطلاعات است که سیستم های آنلاین را برای سازماندهی نیروهای کار داوطلب ایجاد می کند.

تشخیص بیماری کوید۱۹

Elastos DMA ، یک شرکت بلاک چین مستقر در شانگهای ، در حال تهیه برنامه ای است که اطلاعات مربوط به کرونا ویروس را در بلاک چین توزیع می کند.

در ابتدا در چین هنگام ورود یک فرد به یک ساختمان یا موسسه، دمای بدن هر فرد بررسی می شد و یک کد QR در خروجی نشان می داد که طی ۱۴ روز گذشته، فرد از مناطق آلوده بازدید نکرده است.

بلاک چین ضد کرونا

Elastos DMA معتقد است که هنوز هم امکان بهبود و توسعه این سیستم وجود دارد زیرا تمام داده ها به بانکهای اطلاعاتی متمرکز متکی هستند. بهبود پلتفرم مربوط است به روش بررسی سلامت که می تواند نگهبانان امنیتی را در معرض خطر قرار ابتلا به ویروس کرونا قرار دهد که این مشکلباید مرتفع شود.

این برنامه که توسط Elastos توسعه یافته است، GreenPass نام دارد و اطلاعات مربوط به آزمایش دارو ، دمای بدن و تاریخچه سفر را روی یک بلاک چین ثبت می کند.

نظارت بر blockchain توسط PHBC

سازمان بهداشت عمومی PHBC از راه اندازی یک بلا چین مانیتورینگ با هدف بررسی جوامع و اماکن کاری برای تشخیص ویروس کرونا COVID-19 و همچنین سایر ویروس ها ، باکتری ها و قارچ های پرخطر خبر داد. این انجمن متشکل از مقامات بهداشتی ، دانشگاه ها ، ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی و مبتکرانی است که قصد دارند داده های بهداشتی ناشناس را در این زنجیره جمع آوری و ذخیره کنند ، تا کیفیت زندگی مردم جهان بهبود یابد.

اطلاعات با استفاده از بلاک چین در زمان واقعی جمع آوری ، ذخیره و به روز رسانی می شوند. این داده ها توسط ناظران دریافت می شوند که به کمک فناوری ترکیبی با هوش مصنوعی (AI) و سیستم های اطلاعات جغرافیایی جمع آوری می شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads