مرداد ۱۷, ۱۴۰۱

توکن (TOKEN) چیست؟ | آشنایی با مزیت های توکن (TOKEN)

  • توسط حامد پاکدامن
  • ژانویه 16, 2020
  • 0
توکن (TOKEN)

اگر در مورد ارزهای دیجیتال و دنیای کریپتوکارنسی اطلاعات داشته باشید می دانید که در این حوزه توکن های بسیاری وجود دارد که محبوب ترین آن ها توکن ERC20 است که بر اساس بلاک چین اتریوم ایجاد شده است. در این مقاله ما قصد داریم در مورد توکن (TOKEN) و مزیت های آن برای شما مطالبی را عنوان کنیم. پس با ارزنگار همراه شوید.

بیشتر بدانید : 

دستگاه استخراج جدید اتریوم چیست؟

آموزش استخراج اتریوم

مختصری در مورد توکن (TOKEN)

قبل از اینکه بخواهیم به بیان مطالب مربوط به توکن ، روند کار و موارد مربوط مزیت های آن بپردازیم، اجازه دهید ابتدا درباره ی مفهوم توکن مطالبی را برای شما یادآوری کنیم.

 همانطور که می دانید، توکن به طور گسترده برای معاملات مالی در صنایع مختلف بر اساس هدف ایجاد آن استفاده می شود. توکن برای خودش مقداری با ارزش است و از همه مهمتر مقدار آن توکن (TOKEN) ثابت نیست ،و براساس دامنه ی مورد استفاده آن توکن، متفاوت است. توکن ها برای اهداف مختلفی مانند شخصی ، تجاری و غیره تولید می شوند و در حال حاضر توکن های مختلفی در بازار موجود می باشد.

توکن (TOKEN)

با مزیت های توکن (TOKEN) آشنا شوید

مزایای توکن (TOKEN) در کل بسیار زیاد است و در مقایسه با سکه های رمزنگاری شده یا همان ارزهای دیجیتال، به دلیل ویژگی های آن ، در حتی سودمند تر نیز می باشند. توکن ها در اکثر اوقات با ارزهای دیجیتال تازه مقایسه شده و اشتباه گرفته می شوند. در اینجا به بیان توضیحاتی پرداخته ایم که با مطالعه ی آن ها هم با مزیت های توکن (TOKEN) آشنا می شوید و هم تفاوت آن را با ارز دیجیتال متوجه خواهید شد.

برخی از مزایای مهم توکن (TOKEN) به شرح زیر است :

توکن (TOKEN) ها مقرون به صرفه هستند. در کل اگر توکن ها را با ارزهای دیجیتال مقایسه کنیم باید بگوئیم که توکن ها بسیار مقرون به صرفه تر از سکه های رمزنگاری شده هستند.

توکن ها مستقل و مقیاس پذیر هستند. براساس نیاز یا درخواست شخص مجاز ، توکن ها می توانند مستقل و مقیاس پذیر عمل کنند.

توکن (TOKEN) ها امن هستند. توکن ها همیشه برای استفاده امن به کار برده می شوند و به واسطه ی کلیدهای خصوصی بسیار ایمن شده اند.

توکن ها قابلیت توسعه پذیری دارند و  در صورت نیاز می توان آن ها را ارتقا داد.

توکن ها در پلتفرم ها و  دامنه ها مختلف قابل استفاده هستند. به عبارت دیگر توکن ها را می توان در سیستم عامل های مختلف و همچنین در حوزه های مختلف استفاده کرد.

همه ی توکن ها دارای یکسری استانداردها هستند، یعنی توکن ها بر اساس blockchain بومی خود استاندارد سازی شده اند.

توکن (TOKEN)

توکن ها انعطاف پذیر هستند. موارد استفاده و امکان به روزرسانی نسخه های مختلف توکن ها، آن ها را تا حد امکان انعطاف پذیر کرده است.

توکن (TOKEN) ها قابیلت استفاده در سیستم های تلفن همراه  را دارند.

امکان ایجاد بی حد و مرز برای توکن ها وجود دارد. به این ترتیب که  کارشناسان یک کد منبع سفارشی را برای یک توکن می نویسند سپس توکن های نامحدود را روی سیستم عامل های مختلف blockchain استخراج می کند.

امکان پشتیبانی از توکن (TOKEN) درست بعد از ایجاد آن وجود دارد. به عبارت دیگر پس از ایجاد توکن برای فعال سازی و استقرار آن ، امکان کنترل کامل فنی برای آن وجود دارد.

قابلیت اطمینان و سازگاری. توکن ها دارای چنان امنیتی هستند که حتی یک بلوک واحد آن را نمی توان به راحتی شکست.

سخن آخر

مهمترین چیزی که باید بخاطر بسپارید این است که، توکن ها با تکیه بر بلاک چین موجود ایجاد می شود.

اگر چه توکن ها بسیار مورد اعتماد هستند ، اما استاندارد ERC 20 نسبتاً جدید است و باعث ایجاد کنجکاوی در بین بسیاری از کاربران می شود تا ضمن مقایسه با سایر ارزهای رمزنگاری شده به نتایج مورد نیاز خود در مورد آن ها برسند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads