مرداد ۱۰, ۱۴۰۰

آیا پامپ و دامپ بیت کوین در ژانویه ۲۰۲۰ اتفاق خواهد افتاد؟

  • توسط حامد پاکدامن
  • ژانویه 13, 2020
  • 0
پامپ و دامپ

اگر با دنیای ارزهای دیجیتال آشنایی داشته باشید قطعا می دانید که به جز ارزهای دیجیتال پایدار، سایر سکه های رمز نگاری شد دچار نوسان قیمت می شوند. یکی از انواع نوسانات رمزارزها بر روی نمودارهای تحلیل تکنیکال پامپ و دامپ نامیده می شود که نشان از یک صعود و نزول متوالی رمزارز دارد. به تازگی خبری منتشر شده است که در آن پامپ و دامپ بیت کوین مورد ارزیابی قرار گرفته است. با ارزنگار همراه شوید تا به جزئیات این خبر بپردازیم.

در دنیای ارزهای دیجیتال یک واقعیت وجود دارد که عملکرد یک رمز ارز به هیچ وجه نشان دهنده ی عملکرد آن در آینده نیست.

در این راستا، ما در مورد این حقیقت صحبت خواهیم کرد که بیت کوین شاهد پامپ خاصی در ابندای ژانویه سه سال گذشته بوده است که بین ۱۰ درصد تا ۲۴ درصد در هفته ی ابتدایی سال جدید افزایش داشته است.

پامپ و دامپ

زمانی که بیت کوین بالا می رود یا به اصطلاح پامپ می شود

با توجه به افزایش قیمتی که بیت کوین در ابتدای هر سال، از سه سال پیش تا کنون داشته است، ممکن است فکر کنید که در سال جاری یعنی سال ۲۰۲۰ نیز چنین اتفاقی خواهد افتاد. اما متاسفانه هیچ تضمینی برای این پیش بینی وجود ندارد، زیرا بازار ارزهای دیجیتال به ندرت از الگوهای پیش بینی شده پیروی می کند.

به طور مثال در هفته ی ابتدایی سال ۲۰۱۷ بیت کوین ۲۱٫۹ درصد ، در هفت ی ابتدایی سال ۲۰۱۸ حدود ۲۴٫۳ درصد و در هفته ی ابتدایی سال ۲۰۱۹ ۱۱٫۸ درصد افزایش قیمت برای بیت کوین دیده شده است.

با این وجود ، در بالاترین سطح از یک رنج، فرض کنید بیت کوین در ابتدای سال ۲۰۱۸، ۲۴٫۳ درصد افزایش داشته است، پس ارزشی حدود ۹٫۰۵۰ دلار به خود اختصاص داده است. بالعکس، در پائین ترین سطح از رنج خود، ۱۱٫۸ درصد افزایش قیمت داشته است که قیمت بیت کوین را به ۸٫۵۹٫ دلار رسانده و نسبت به سال قبل کاهش داشته است. در سال جاری نیز توجه به بازار تنها به این علت اهمیت دارد که ببینیم آیا رویکرد سال های گذشته تکرار خواهد شد یا نه!

از آنجا که بازار بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال به طور گسترده ای تحت تاثیر تغییرات احساسات تریدرها قرار می گیرد، این تعجبی نخواهد داشت اگر این پیش بینی بر خلاف آنچه پیشگوئی شده است اتفاق بیفتد.

از سوی دیگر از آنجا که افراد انتظار دارند بیت کوین در ژانویه افزایش داشته باشد، این باعث می شود که سرمایه گذاران بیشتری برای خرید بیت کوین و سرمایه گذاری ترغیب شوند و این باعث پویایی عرضه و تقاضا در بازار می شود که منجر به افزایش قیمت بیت کوین می شود.

پامپ و دامپ

آیا بیت کوین دچار پامپ و دامپ خواهد شد؟

اگر چه بیت کوین طی سه سال گذشته پامپ داشته است، اما آنچه بعد از آن اتفاق خواهد افتاد روند قوی تری خواهد داشت، که این برای بسیار از معامله گران خبر خوبی نیست.

بر اساس اطلاعات و داده های جمع آوری شده توسط یکی از کاربران توئیتر، بیت کوین در ۵ سال گذشته ی دیگر نیز درماه ژانویه دچار رکود شده است و این کاهش قیمت به اندازه ای بوده است که اثر پامپ را که در اوایل همان سال اتفاق افتاده است را خنثی کرده است. این اتفاق در سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹ به صورت متمادی اتفاق افتاده است. که این همان پدیده ی پامپ و دامپ است. یعنی درست چند روز بعد از افزایش قیمت، شاهد کاهش قیمت هستیم.

سخن آخر

زمانی که ارزش ارز دیجیتال ابتدا افزایش یافته و پس از چند روز مجددا کاهش می یابد، پدیده ی پامپ و دامپ اتفاق می افتد. به این ترتیب متوجه شدید که منظور از پدیده ی پامپ و دامپ در ارزهای دیجیتال چیست و چگونه اتفاق می افتد. اما همانطور که گفته شد در دنیای رمزارزها هیچ تضمینی وجود ندارد که پیش بینی ها طبق آنچه انتظار می رود، اتفاق بیفتد چرا که یک روند و رویکرد کلی و تضمین شده ای برای آن وجود ندارد.

از اینکه تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما بسیار ممنون و سپاسگزاریم. امید است مطالب ذکر شده توانسته باشد رضایت خاطر شما عزیزان را جلب نموده باشد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads