مهر ۵, ۱۴۰۱

روحانی خواستار ایجاد یک ارز دیجیتال بین کشورهای اسلامی شد!

  • توسط حامد پاکدامن
  • دسامبر 24, 2019
  • 0
ایجاد یک ارز دیجیتال بین کشورهای اسلامی

در اجلاس سران كشورهای مسلمان از جمله مالزی، تركيه، ايران، قطر و اندونزی، حسن روحانی، رئیس جمهور کشورمان پيشنهاد ايجاد یک ارز دیجیتال بین کشورهای اسلامی به عنوان جایگزینی برای دلار آمريكا و مبارزه با سلطه اقتصادی آمریكا در تجارت بین المللی را داد. این پیشنهاد در حالی داده شد که کشورهای مسلمان در این اجلاس به دنبال راهی برای رفع مشکلات جهان اسلام و همچنین رفاه حال مسلمانان بودند. در ادامه با ارزنگار همراه باشید تا اطلاعات کامل تر و بیشتری در مورد ایجاد یک ارز دیجیتال بین کشورهای اسلامی و موافقت نخست وزیر مالزی با این ایده را کسب کنید.

ایجاد یک ارز دیجیتال بین کشورهای اسلامی

ایجاد یک ارز دیجیتال بین کشورهای اسلامی

نخست وزیر مالزی، ماهاتیر محمد، رئیس جمهور ایران، حسن روحانی و رئیس جمهور ترکیه، رجب طیب اردوغان،  روز پنجشنبه در مورد احتمال ایجاد ارزهای دیجیتالی یکپارچه برای کشورهای مسلمان صحبت کردند. این رایزنی در “اجلاس کوالالامپور ۲۰۱۹” انجام شد که از روز چهارشنبه آغاز شده بود و به مدت ۴ روز ادامه داشت.

رهبران کشورهای مالزی، ترکیه، ایران، قطر و اندونزی در این اجلاس شرکت کردند. هدف آنها بحث و یافتن راه حل های جدید برای مشکلات جهان اسلام و همچنین به منظور رفاه حال مسلمانان و کشورهای مسلمان بود.

رئیس جمهور ایران، حسن روحانی اظهار کرد كه جهان اسلام برای مبارزه با سلطه اقتصادی آمریكا در تجارت بین المللی و كاهش اعتماد به دلار، نیاز به ارز دیجیتالی مخصوص به خود دارند.

وی همچنین اعلام کرد که جهان اسلام باید تدابیری را برای نجات خود از سلطه دلار ایالات متحده و رژیم مالی آمریكا در دست داشته باشد.

ایران مورد تحریم های شدید اقتصادی قرار گرفته است که باعث می شود موسسات مالی و ملت سرمایه گذاری های خود را در خارج از کشور انجام دهند زیرا دلار رایج ترین ارز در معاملات بین المللی است.

روحانی در جلسه میزگردی روز پنجشنبه در زمینه موضوع ارزهای رمزنگاری شده، پیشنهاد داد که کشورهای مسلمان با مبادلات خود از طریق ارزهای محلی و ایجاد یک ارز دیجیتال واحد جهت کاهش اعتماد به دلار آمریکا و تأثیر نوسانات بازار، یک سیستم پرداخت اسلامی با همکاری کشورهای مسلمان ایجاد کنند.

دولت ایران در تلاش برای گسترش استفاده از ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین برای دور زدن تحریم های ایالات متحده است.

طبق بررسی های انجام شده توسط Gate Trade در ماه سپتامبر، ارزهای دیجیتالی یکی از محبوب ترین سرمایه گذاری ها در بین ایرانیان بوده است. اکثر دارندگان ایرانی بیت کوین سرمایه گذاران بلند مدت هستند که قصد دارند تا بیش از یک سال ارزهای دیجیتالی را نزد خود نگه دارند.

آسوشیتدپرس گزارش داد، روحانی همچنین ملل مسلمان را ترغیب كرد كه “همکاری های مالی و تجاری برای نبرد با آنچه كه او هژمونی اقتصادی آمریكا توصیف می كرد، تعمیق بخشند”. به نقل از روحانی، “جهان اسلام باید تدابیری را برای نجات خود از سلطه دلار ایالات متحده و رژیم مالی آمریكا در نظر گیرد.”

او همچنین اظهار کرد که ایالات متحده آمریکا در حال حاضر تحریم هایی را علیه ایران وضع کرده و کمیته سنا هفته گذشته لایحه ای را برای اعمال تحریم ها علیه ترکیه نیز تصویب کرده است. روحانی همچنین در مورد چگونگی افزایش افراط گرایی همراه با سایر چالش ها از جمله حاکمیت ضعیف و فقر و فساد، حاکمیت اسلامی را به خطر انداخت و راه را برای مداخلات غربی ها در سوریه، یمن، افغانستان و سایر ملل مسلمان هموار کرد.

ایجاد یک ارز دیجیتال بین کشورهای اسلامی

نخست وزیر مالزی با پیشنهاد روحانی موافقت کرد!

پس از جلسه میزگرد از نخست وزیر مالزی در مورد پیشنهاد روحانی مبنی بر ایجاد یک ارز دیجیتال بین کشورهای اسلامی سوال شد. ماهاتیر رئیس جمهور مالزی در پاسخ به این پرسش گفت:

مالزی مدت ها قبل ایده ارز مشترک برای ملل اسلامی را مطرح کرده بود، اما قدرت های بزرگ در مقابل این پیشنهاد مقابله کردند. این بدان دلیل است که وقتی ارزهای این قدرت های بزرگ توسط دیگر کشورها استفاده می شود، قدرت بیشتری به آنها می دهد.” او همچنین اظهار کرد که مالزی مایل به همکاری با ایران و ترکیه در زمینه های فناوری است زیرا تکنولوژی در این مناطق بسیار پیشرفته تر از سایر کشورهای مسلمان است.

نظر شما در این زمینه چیست؟ به نظر شما هم کشورهای اسلامی باید یک ارز دیجیتالی یکپارچه ایجاد کنند و مبادلات خود را از این طریق انجام دهند؟  لطفا نظرات خود را در قسمت کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید تا دیگر کاربران هم نیز استفاده کنند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads