مهر ۵, ۱۴۰۱

استخراج یا ترید ، کدام یک؟

  • توسط حامد پاکدامن
  • دسامبر 10, 2019
  • 0
آموزش خرید بیت کوین با پرفکت مانی

بازار ارزهای دیجیتال به دلیل پر سود بودن، در سال های اخیر توجه بسیاری از افراد و حتی سرمایه گذاران را هم نیز به خود جذب کرده است. اما جنبه مهم در این بازار این است که شما باید از بهترین استراتژی برای استفاده از ارز دیجیتال و مبادله آن استفاده کنید. در صورتیکه به تازگی به این بازار علاقه مند شده اید و همچنان در حال جستجو در مورد انتخاب استخراج یا ترید می باشید، بهتر است با ارزنگار در ادامه مطلب همراه باشید. قبل از یافتن جواب، نگاهی کوتاه به مفهوم استخراج یا ترید ارز دیجیتال خواهیم داشت.

 

استخراج ارزهای دیجیتال

استخراج به فرآیند ورود ارزهای دیجیتال در گردش گفته می شود. این فرآیند به معنای تایید مبادلات روی بلاک چین واقعی و همچنین انتشار ارزهای دیجیتالی جدید اشاره دارد. به طور کلی استخراج ارزهای دیجیتالی یا Cryptomining فرآیندی است که در آن تراکنش ها به فرم های مختلف ارزهای دیجیتالی تأیید و به دفتر کل دیجیتال بلاک چین اضافه می شود. استخراج ارزهای دیجیتالی هم به عنوان یک موضوع و هم فعالیت افزایش یافته است زیرا استفاده از ارزهای دیجیتالی به خودی خود در چند سال گذشته رشد نمایی پیدا کرده است.
هر بار که یک مبادله ارزهای دیجیتال انجام می شود، یک ماینر وظیفه اطمینان از صحت اطلاعات، به روزرسانی بلاک چین و صحت مبادلات را بر عهده دارد. فرآیند استخراج به خودی خود شامل رقابت با سایر ماینرهای ارزهای دیجیتال برای حل مشکلات ریاضی پیچیده با توابع هش رمزنگاری است که با یک بلاک حاوی داده های معامله همراه است.

برای شروع کار در حوزه استخراج ارزهای دیجیتالی به یک سخت افزار رایانه ای اختصاصی با یک تراشه واحد پردازش گرافیکی تخصصی یا مدار مجتمع ویژه برنامه (ASIC)، وسایل خنک کننده کافی برای سخت افزار، اتصال اینترنتی و یک پکیج نرم افزاری استخراج ارزهای دیجیتالی و عضویت در استخر استخراج آنلاین نیاز است.

ترید ارزهای دیجیتالی

بازار ارزهای دیجیتالی بسیار بی ثبات است و از این رو برای مبادله ارزهای دیجیتالی نیاز به تحلیل های درست و به موقع نمودارها و استفاده از شاخص ها برای درک بهتر حرکت بازار است. ترید دارای انواع مختلفی است که عبارتند از:

مبادله روزانه

این روش شامل انجام مبادلات متعدد در طول روز و تلاش برای کسب سود از حرکات کوتاه مدت قیمت در بازار است. مبادله گران روزانه زمان زیادی را به تحلیل و مشاهده قیمت های بازار اختصاص می دهند و معمولاً در پایان هر روز تمام مبادلات خود را می بندند.

ترید اسکالپینگ (Scalping)

این استراتژی به تازگی رواج یافته است. تریدر Scalping تلاش می کند تا سود قابل توجهی را در مورد تغییرات قیمت کم به دست آورد. اسکالپینگ مزایایی برای معامله گران ایجاد می کند که می توانند دهها و حتی صدها تجارت در یك روز انجام دهند.

معاملات نوسانی (Swing)

به مبادلاتی گفته می شود که تریدرها از طریق پیش بینی رشد و افت قیمت یا هر دو سود دریافت می کنند. این نوع از مبادله گران می توانند یک موقعیت مبادلاتی را باز کنند و آن را برای هفته ها یا حتی ماه ها باز نگه دارند تا به نتیجه مطلوب برسند.

استخراج یا ترید

حال در ادامه به توضیح کاملی در مورد انتخاب استخراج یا ترید می پردازیم:

استخراج ریسک کمتری نسبت به ترید دارد، با اینکه استخراج ریسک های خود را به همراه دارد اما باز هم از ریسک تریدینگ بسیار کمتر است. به عنوان مثال، وقتی قیمت ارزهایی که شما خریداری کرده اید کاهش می یابد، ممکن است سرمایه اولیه خود را هم نیز از دست بدهید. اگر هزینه برق بالاتر از ارزش آنچه که به دست آورده اید نیز باشد، باید سود استخراج خود را صرف هزینه ی برق کنید. با این حال، شما همیشه می توانید تجهیزات خود را به صورت نقدی بفروشید (گرچه شاید با سود نباشد)، در حالی که در مبادلات اگر سکه های موجود در کیف پول خرید خود را از دست بدهید، ممکن است هیچ راهی برای دستیابی دوباره به آنها نداشته باشید.

در مقابل ترید به تجهیزات و مهارت های فنی احتیاج ندارد. شروع مبادله آسان است زیرا به تجهیزات دیگری احتیاج ندارید. شما به سرمایه احتیاج دارید، اما می توانید با ۱۰ دلار یا کمتر از آن نیز این کار را آغاز کنید و پس از کسب سود و پول بیشتر، سرمایه گذاری بیشتری کنید.

با استخراج، سخت افزار شما انتخاب سکه ها را محدود می کند. اما در مورد مبادله اینگونه نیست، از آنجا که شما به یک سکه یا الگوریتم خاص گره نخورده اید، هزاران سکه برای انتخاب وجود دارد. همه سکه ها برابر نیستند، برخی از آنها به دلیل حجم معاملات کم و یا نوسانات قیمت پایین، پتانسیل درآمدی بالایی ندارند  اما حتی ارزهای خوب برای مبادله نیز می توانند تعداد بالایی داشته باشند.

استخراج یا ترید ، کدام یک را انتخاب کنید؟

اکنون که مزایا و مضرات استخراج و مبادله را می دانید، احتمالاً می دانید که کدام یک برای شما بهتر است. حتی اگر هنوز هم فکر نکرده اید، دلیلی برای انجام هر یک به صورت تکی وجود ندارد، چه کسی می گوید شما فقط باید یکی از آنها را انتخاب کنید؟ اگر کاملاً در زمینه ارزهای دیجیتالی تازه وارد هستید، انجام مبادله بهتر است (البته فقط مقادیر اندک).

از طرف دیگر، اگر در حال حاضر تجهیزات استخراج را دارید، می توانید از این طریق شروع کنید. در هر صورت، حتی اگر در زمینه استخراج نیز کار می کنید، اطلاع از برخی از مهارت های مبادله هیچ ضرری ندارد. از این طریق می توانید سود خود را به حداکثر برسانید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads