مهر ۵, ۱۴۰۱

احتمال ممنوعیت ارزهای دیجیتالی توسط بانک مرکزی روسیه!

  • توسط حامد پاکدامن
  • دسامبر 3, 2019
  • 0
ممنوعیت ارزهای دیجیتالی

هر روزه خبرهای جدیدی در زمینه ارزهای دیجیتالی اتفاق می افتد، یک روز برخی کشورها موافقت خود را در زمینه استفاده از ارزهای دیجیتالی اعلام می کنند و روز دیگر استفاده از آن را ممنوع اعلام می کنند! پس از خبر مسرت بخش پذیرش بیت کوین در آلمان برای فعالان حاضر در این حوزه، در روز ۲۹ نوامبر خبر دیگری مبنی بر احتمال ممنوعیت ارزهای دیجیتالی توسط بانک مرکزی روسیه اعلام شد. در ادامه با ارزنگار همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در زمینه علت احتمال ممنوعیت ارزهای دیجیتالی توسط بانک مرکزی روسیه کسب کنید.

بازتاب ارزهای دیجیتالی در روسیه

در زمانی که ارزهای دیجیتال شاهد بزرگترین حوزه های صنعتی هستند، احساس افزایش مقاومت از طرف مراجع نظارتی بیش از پیش وجود دارد. نمونه اخیر پروژه بسیار جنجالی رسانه های اجتماعی فیس بوک، Libra stablecoin است که به اتفاق آراء تبلیغات منفی زیادی را از سراسر جهان به خود جلب کرده است.

تاکنون ، اقتصاد روسیه از وضعیت حقوقی قراردادهای هوشمند، پیشنهادهای اولیه سکه یا ICO و معاملات ارزهای دیجیتال و فرآیندهای استخراج تصویر مناسبی نداشته است. در اوایل ماه آوریل سال جاری، مرکز تحقیقات افکار عمومی روسیه نتایج نظرسنجی انجام شده روی ۱۶۰۰ نفر متعلق به گروه سنی ۱۸+ را ارائه کرد. این نظرسنجی مربوط به ارزهای دیجیتال بوده است و این واقعیت را نشان می دهد که میزان افزایش اعتیاد به ارزهای دیجیتالی، در روسیه رو به کاهش است.

ممنوعیت ارزهای دیجیتالی

 

تقریبا ۵۶٪ از شرکت کنندگان اظهار داشتند که فقط دانش کمی در مورد بیت کوین دارند، ۹٪ آنها ادعا کردند که دانش کاملی در مورد این موضوع دارند، در حالی که ۱۸٪ گفتند که فقط اصطلاح بیت کوین را شنیده اند. ارزهای رمزنگاری مانند بیت کوین نتوانسته اند توجه مردم روسیه را به خود جلب کنند، زیرا ۶۵٪ افرادی که در این نظرسنجی شرکت کرده اند و ادعا کرده اند که درباره بیت کوین شنیده اند، تأیید کرده اند که سرمایه گذاری های انجام شده در بیت کوین سودآور نیست.

ممنوعیت ارزهای دیجیتالی توسط بانک مرکزی روسیه

بانک مرکزی روسیه، به تازگی اعلام کرده که از ممنوعیت استفاده از ارزهای رمزنگاری شده حمایت می کند، زیرا استفاده از این ارزها را برای سرمایه گذاران بسیار خطرناک می داند.

یک رسانه محلی ایزوستیا با استناد به منابعی آگاه گزارش داد که بانک روسیه به همراه سرویس فدرال نظارت مالی این کشور، اقدام به تهیه ممنوعیت استفاده از ارزهای مجازی به عنوان وسیله پرداخت کرده است. مقامات بانک مرکزی روسیه پیش بینی می کنند که این ممنوعیت خطرات مربوط به کلاهبرداری را کاهش دهد.

براساس آژانس خبری دولتی RIA، این موسسه مالی اذعان کرده که “ارزهای دیجیتالی خصوصی را نمی توان با پول فیات برابر دانست و به عنوان یک وجه قانونی مورد استفاده قرار داد.”

نماینده بانک مرکزی روسیه همچنین اعلام کرده که اگر تصمیم به ممنوعیت استفاده از ارزهای دیجیتالی در سطح قانونگذاری ممنوع اعلام شود، ما از این موضع حمایت می کنیم.

ممنوعیت ارزهای دیجیتالی

نماینده بانک مرکزی حمایت خود از ممنوعیت احتمالی رمزنگاری توجیه کرد و افزود که معتقد است:

ارزهای رمزنگاری شده خطرات قابل توجهی در ارتباط با پولشویی و تأمین مالی تروریسم و ​​همچنین ریسک انجام معاملات به دلیل نوسانات شدید ارزهای دیجیتالی، دارند.

 

به گفته رئیس بانک مرکزی روسیه،  الویرا نابیولینا، به رسانه خبری ایالت RIA

موضع این بانک در مورد ارزهای دیجیتالی پاسخی به نگرانی های این کشور درباره جرایم سایبری و نوسانات کلی در بازار ارزهای دیجیتال بود. وی همچنین تأکید کرد که ارزهای دیجیتال در روسیه استفاده قانونی ندارند.

او همچنین اظهار کرد که

روبل تنها ارز رایج و قانونی در فدراسیون روسیه است. ما همچنان اعتقاد داریم که ارزهای دیجیتالی خطرات قابل توجهی از جمله در زمینه پولشویی، درآمدهای ناشی از جرم و تأمین مالی تروریسم دارند.

 

نبیولینا فراتر رفت و اظهار داشت که این بانک معتقد است که ارزهای دیجیتالی خصوصی هم نیز دارای حقوقی مشابه ارزهای فیات ملی نیستند. به گفته وی، این بانک از هرگونه تلاش قانونی برای ممنوعیت استفاده از ارزهای دیجیتالی پشتیبانی می کند.

با توجه به نظرات مقامات بانک مرکزی روسیه در مورد احتمال ممنوعیت ارزهای دیجیتالی در این کشور، به نظر شما آیا دلایل ذکر شده برای ممنوعیت استفاده از این ارزها قانع کننده است؟ نظرات شما در مورد استفاده از ارزهای دیجیتالی چیست؟ لطفا نظرات خود را در کامنت ها بیان کنید تا دیگر کاربران نیز استفاده کنند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads