اسفند ۹, ۱۳۹۹

صرافی Upbit هک شد!

  • توسط samsam
  • دسامبر 1, 2019
  • 0
ریسک های ارزهای دیجیتال

صرافی Upbit هک شد!! صرافی UPbit  یکی از محبوب ترین صرافی های ارزهای دیجیتالی در روز چهارشنبه با حمله هک بزرگی روبرو شده  که در آن هکرها ۳۴۲،۰۰۰ اتریوم (ETH) را به سرقت برده اند که معادل حدود ۵۱ میلیون دلار است. طبق اطلاعیه منتشر شده، UPbit قربانی هک شده و در نتیجه با ضرر قابل توجهی در سپرده های اتر مواجه شده است. در ادامه با ارزنگار همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد هک صرافی معروف و معتبر Upbit  در کره جنوبی و بازگشت سرمایه داران کسب کنید.

 

صرافی UPbit

صرافی ارزهای دیجیتالی Upbit در کره جنوبی در ۲۴ اکتبر ۲۰۱۷ با کمک مشارکت خود با ارز تبادل رمزنگاری آمریکایی Bittrex راه اندازی شد. تقریبا دو ماه از زمان راه اندازی این صرافی، Upbit از نظر حجم معاملات ۲۴ ساعته به یکی از بزرگ ترین صرافی های ارزهای رمزنگاری شده، تبدیل شد. در دسامبر سال ۲۰۱۸، Upbit اولین صرافی ارزهای دیجیتالی در جهان شد که موفق به دریافت گواهینامه هایی از سیستم مدیریت امنیت و امنیت اطلاعات کره (ISMS)  و سازمان بین المللی استاندارد سازی (ISO) برای امنیت اطلاعات (ISO 27001 )، امنیت ابری (ISO 27017) و حریم خصوصی ابر (ISO 27018) شد. این صرافی همچنین به عنوان یکی از سه ارز دیجیتالی برتر توسط موسسه شفافیت بلاک چین Blockchain Transparency Institute یا BTI در نظر گرفته شده است. این رتبه بندی بر اساس حجم معاملات ۲۴ ساعته است. BTI همچنین Upbit را به عنوان یک صرافی معتبر BTI به رسمیت شناخت که نشان دهنده ی، انجام مبادلات clean در رتبه بندی جهانی BTI است.

 

صرافی Upbit هک شد

صرافی UPbit با اعلام این خبر در روز چهارشنبه، اعلام کرد که ۳۴۲،۰۰۰ ETH (در حال حاضر نزدیک به ۵۰ میلیون دلار ارزش دارد) از کیف پول “hot” آن به یک کیف پول ناشناس منتقل شده است. آدرس کیف پول ناشناخته ۰xa09871AEadF4994Ca12f5c0b6056BBd1d343c029 می باشد. UPbit اکنون “تمام” دارایی های ارزهای دیجیتالی خود را از کیف پول hot به کیف پول “cold” منتقل کرده و گفته است که این زیان را از طریق دارایی های خود پوشش می دهد.

قبل از انتشار جزئیات هک، UPbit سپرده های ارزهای دیجیتالی و برداشت های خود را به دلیل بررسی دقیق خدمات به حالت تعلیق درآورده است. در اطلاعیه به روز شده، این صرافی اعلام کرده است که “حداقل دو هفته” طول خواهد کشید تا خدمات سپرده گذاری و برداشت از سر گرفته شود.

در اوایل صبح چهارشنبه، Whale Alert ، یک سرویس توییتر که بر معاملات بلاک چین نظارت دارد، ذکر کرد که مبلغ “۳۴۲،۰۰۰ ETH اتر از صرافی ارزهای دیجیتالی Upbit به کیف پول ناشناخته ای منتقل شد. Whale Alert ذکر کرده که در حقیقت، چندین برداشت از طریق UPbit انجام شد، که شامل سایر ارزهای رمزنگاری شده و علائم نظیر  TRX ترون و BTT و ارزهای دیجیتالی دیگری می باشد. اما صرافی UPbit اشاره کرد كه فقط ۳۴۲ هزار اتر ربوده شده است  و همه مبادلات دیگر ، جدا از خروج غیرطبیعی اتریوم از کیف پولهای Hot به کیف پولهای cold به منظور جلوگیری از ضررهای بیشتر بوده است.

هک UPbit هشتمین هک امسال را نشان می دهد و براساس تحقیقات The Block، کل مبلغ سرقت شده از صرافی های ارزهای دیجیتالی تاکنون حدود ۱٫۴۴ میلیارد دلار است.

در اوایل ماه جاری امسال هم نیز، صرافی ارزهای دیجیتالی کم شناخته شده ویتنامی VinDAX  نیز هک شده و حداقل ۵۰۰۰۰۰ دلار ارز رمزنگاری شده ربوده شده است. در ماه ژوئیه هم نیز صرافی ارز دیجیتالی ژاپنی Bitpoint نیز هک شد و حدود ۳۲ میلیون دلار ارز دیجیتالی از جمله XRP به سرقت رفت. یک ماه قبل از آن، صرافی ارز دیجیتالی مستقر در سنگاپور Bitrue مورد هک قرار گرفت و حدود ۴/۳ میلیون دلار از توکن های XRP و ADA سرقت شد. سایر صرافی هایی که مورد هک قرار گرفتند عبارتند از Binance ، Bithumb ، DragonEX و Cryptopia.

جمع بندی

همانطور که در بالا اشاره شد، صرافی Upbit هک شد و طبق گفته های مدیر صرافی کاربران تا ۲ هفته حق برداشت سپرده گذاری ندارند. با توجه به نقض های اساسی مانند هک UPbit اخیر، معامله گران ممکن است به دنبال گزینه هایی برای محدود کردن مبادلات خود با صرافی ها و سایر پلتفرم های بزرگ باشند که امکان در خطر هدف قرار گرفتن هک ها را به همراه داشته باشد. شما چه فکر می کنید؟ آیا به نظر شما با وجود این مشکلات اخیر در هک صرافی های متعدد ارزهای دیجیتالی، کاربران بار دیگر هم برای مبادلات و سپرده گذاری ارزهای خود به صرافی ها اطمینان می کنند؟

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads