آذر ۹, ۱۴۰۱

قانونی شدن بیت کوین در آلمان!

  • توسط حامد پاکدامن
  • نوامبر 30, 2019
  • 0
قانونی شدن بیت کوین در آلمان

بیت کوین قدیمی ترین ارز رمزنگاری شده در دنیا، این روزها منتظر خبرهای تصویب و قانونی شدن در کشورهایی است که اولین بازخوردهای منفی را نسبت به آن داشتند. به تازگی یک لایحه جدید در آلمان در حال بررسی و بازنگری است که به واسطه آن بانک ها قادر به حمایت از فروش و نگهداری از بیت کوین (BTC) و سایر ارزهای رمزنگاری شده از سال ۲۰۲۰ می باشند. آژانس خبری آلمانی Handelsblatt در تاریخ ۲۷ نوامبر گزارش داد که این لایحه برای قانونی شدن بیت کوین در آلمان نیاز به اجماع حداقل ۱۶ ایالت این کشور در بوندستاگ، پارلمان فدرال آلمان دارد. شاید تصویب این لایحه گامی نوین در جهت پیشرفت ارزهای دیجیتال و مبادله آزاد آنها در کلیه کشورهای اروپایی باشد. در ادامه با ارزنگار همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد قانونی شدن بیت کوین در آلمان و تصویب لایحه نگهداری و فروش بیت کوین برای بانک‌های این کشور کسب کنید.

تصمیمات سازمان نظارت مالی آلمان در ارتباط با بیت کوین

درست مانند مقامات نظارتی در سایر کشورها، سازمان نظارت مالی آلمان (BaFin) هم نیز وظیفه دارد که از یک سیستم مالی کارآمد و ایمن برای مشتریان پشتیبانی کند. بنابراین هیچ جای تعجبی ندارد که میزان بالای استارت آپ های بیت کوین و افزایش محبوبیت و رسانه ای شدن این ارز دیجیتالی، باعث قانونی شدن نگهداری و فروش این ارز گرانبها در بانک های آلمانی شود. در ۱۹ دسامبر ۲۰۱۳ ، BaFin موضع خود را در مورد موضوعات تحت نظارت در رابطه با مدل های مختلف تجاری اتخاذ کرد.

قانونی شدن بیت کوین در آلمان

معمولاً از بیت کوین ها به عنوان “ارز دیجیتال” یاد می شود ، این اصطلاح به معنای حقوقی صحیح نیست. یک واحد خاص تنها درصورتی که توسط یک بانک مرکزی صادر شود، “currency” یا “MONEY” گفته می شود. بیت کوین این شرط را برآورده نمی کند، BaFin بیت کوین را به عنوان یک واحد حساب “units of account” طبقه بندی می کند، یعنی واحد هایی با ارزش که برای مناقصه قانونی تعیین نشده اند

مشتریانی که فقط صورتحساب خود را با بیت کوین پرداخت می کنند ، نیازی به نگرانی درباره مجوز BaFin ندارند. هیچ مجوز BaFin نیز برای استفاده صرفاً از Bitcoin به عنوان ارز جایگزین برای فعالیت های فروش مورد نیاز نیست: بنابراین کارآفرین می تواند ارزهای دیجیتالی را بدون هیچ مشکلی به عنوان پرداخت خدمات یا کالاهای خود بپذیرند.

قانونی شدن بیت کوین در آلمان

در حال حاضر، فروش ارزهای دیجیتالی در بانکها و مؤسسات مالی آلمانی به مشتریان ممنوع می باشد. در صورت تصویب لایحه جدید، وضعیت موجود قطعا تغییر خواهد کرد. آژانس خبری هندلزبلات آلمان در این باره گزارش می دهد:

از سال ۲۰۲۰، موسسات مالی قادر خواهند بود خدمات بانکی آنلاین، اوراق بهادار کلاسیک و همچنین خدمات مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده را به مشتریان خود ارائه دهند.

 

اخبار این لایحه با شور و شوق صنعت داخلی روبرو شده، سوون هیلدبراند، رئیس شورای لجر (دفتر کل) در این مورد توضیح داد که:

 

آلمان در حال تبدیل شدن به یک بهشت ​​رمزنگاری است. قانونگذاران آلمان نقش مهمی در تنظیم قوانین ارزهای دیجیتالی بازی می کنند.

 

با این حال آلمان همچنان جوانب احتیاط را در نظر گرفته، Bundestag اخیراً بیانیه ای منتشر کرده است که تعیین می کند ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین با توجه به نوسانات و استفاده محدود از آنها برای پرداخت “پول واقعی” به شمار نمی روند. در این بیانیه در رابطه با استیبل کوین ها محتاطانه تر صحبت شده است و از آنها به عنوان عاملی برای برهم زدن سیستم پولی موجود یاد شده است.

قانونی شدن بیت کوین در آلمان

جمع بندی

با توجه به خبر اخیر مبنی بر قانونی شدن بیت کوین در آلمان و نگهداری و فروش آن در بانک های آلمانی، امکان ایجاد و حمایت از استارتاپ ها و مشاغل مرتبط با این ارز دیجیتالی و دیگر ارزهای رمزنگاری شده در آلمان بسیار زیاد است. علاوه بر این مردم به راحتی قادر به مبادله و خرید و فروش کالا و خدمات با استفاده از این ارز دجیتالی می باشند.

در این راستا شما چه فکر می کنید؟! آیا فکر می کنید تصمیم آلمان مبنی بر قانونی اعلام کردن بیت کوین تاثیری بر قیمت آن در بازار خواهد داشت؟ آیا فکر می کنید با قانونی شدن بیت کوین در آلمان، دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیز از این تصمیم الگو برداری کنند؟ لطفا نظرات خود را در کامنت ها بیان کنید تا دیگر کاربران نیز بهره مند شوند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads