خرداد ۳, ۱۴۰۱

حذف مونرو از صرافی های ارزهای دیجیتالی

  • توسط حامد پاکدامن
  • نوامبر 29, 2019
  • 0
هاردفورک مونرو

مونرو به تازگی از چندین صرافی ارزهای دیجیتالی حذف شده و این خبر باعث نگرانی طرفداران این ارز دیجیتال در سراسر جهان شده است. صرافی ارزهای دیجیتالی اروپایی، Bitbay ، تصمیم خود را برای خاتمه حمایت از مونرو (XMR) اعلام کرد. این صرافی پذیرش سپرده های  XMR را در تاریخ ۲۹ نوامبر سال ۲۰۱۹ متوقف خواهد کرد و پایان معاملات در ۱۹ فوریه سال ۲۰۲۰ صورت خواهد گرفت. از کلیه دارندگان مونرو در این صرافی خواسته شده حداکثر تا ۲۰ مه ۲۰۲۰ ارزهای خود را از Bitbay خارج کنند. پیش از این صرافی ارز دیجیتالی Cryptocurrency OKEx در کره جنوبی نیز به دلیل مقررات جدید بین المللی، مبادلات این ارز دیجیتالی را از صرافی خود حذف کرد. در ادامه با ارزنگار همراه باشید تا اطلاعات دقیق تری در مورد حذف مونرو از صرافی های ارزهای دیجیتالی و آینده آن کسب کنید.

مونرو

مونرو یا (XMR) یکی از ۱۵ ارز دیجیتالی است که از نظر نوآوری ها و پیشرفت های فناوری هیچگاه عقب نمانده است. مونرو مدت زمان زیادی است که به دلیل hullabaloo از سودآوری استخراج رنج می برد. الگوریتم CryptoNight که در گذشته مورد استفاده قرار می گرفت، برای مدت زمان بسیار طولانی به دلیل مشکلات استخراج با ASIC، جامعه XMR به توافق رسیدند که مونرو باید تغییراتی را در الگوریتم Proof of Work خود انجام دهد.

حذف مونرو

حذف مونرو و دیگر ارزهای پرایویسی از OKEx

مونرو یکی از ارزهای دیجیتالی که در دسته کوین پرایوسی قرار دارد، برای مبادله این ارز دیجیتالی کاربران می تواند به طور انتخابی از ویژگی ناشناس بودن استفاده کنند. به تازگی این ویژگی XMR دلیلی برای عدم حمایت از آن، در بین صرافی های ارزهای دیجیتالی شده است.

در یک وبلاگ که در تاریخ ۱۰ سپتامبر منتشر شد، OKEx صرافی ارزهای دیجیتالی در کره جنوبی تأیید کرد که مبادلات مونرو، Horizen ، دش، زی کش و سوپر بیت کوین را در ۱۰ اکتبر متوقف خواهد کرد. از طرفی برخی معتقدند که دلیل حذف غیر منتظره ارزهای خصوصی یا پرایویسی دستورالعمل های جدیدی است که کارگروه ویژه اقدام مالی یا FATF گرفته است.

OKEx در پست وبلاگ خود گفته:

پشتیبانی از معاملات ۵ ارز رمزنگاری شده مختلف ، XMR ، DASH ، ZEC ، ZEN ، SBTC خاتمه خواهد یافت.

همانطور که Cointelegraph گزارش داد، تغییرات گسترده در قوانین مربوط به معامله های رمزنگاری شده، صرافی های ارزهای دیجیتالی را ملزم به شناسایی دو طرف مبادلات بیش از ۱۰۰۰ دلار ارزش می داند.

حذف مونرو از صرافی ارزهای دیجیتالی Bitbay

صرافی ارزهای دیجیتالی اروپایی Bitbay  هم نیز به تازگی اعلام کرده که قادر به حمایت از ارز دیجیتالی مونرو نمی باشد. دلیل ذکر شده برای این اقدام نگرانی های امنیتی در مورد ویژگی ناشناس بودن مونرو است، چرا که کاربران می توانند از طریق این ارز به صورت ناشناس مبادله کنند.

این تصمیم همچنین برای جلوگیری از پولشویی و ورود پول از شبکه های خارجی گرفته شد. مونرو (و سایر ارزهای رمزنگاری شده با این مشخصات) قبلاً در سایر صرافی های کریپتو به همین دلیل حذف شده است. Bitbay به عنوان یک صرافی مجاز، باید از استانداردهای بازار پیروی کند. رعایت استانداردها و مقررات بازار به این صرافی امکان مشارکت با سیستم های بانکی، در دسترس بودن اپراتورهای پرداخت، امنیت و راحتی استفاده از صرافی را می دهد.

طی دو سال گذشته، ارائه دهندگان خدمات در سراسر جهان اقداماتی مشابه انجام داده اند. صرافی ارزهای دیجیتالی ژاپنی Coincheck اعلام کرد که مبادلات مونرو، دش و زی کش را در مارس ۲۰۱۸ متوقف خواهد کرد، Coinbase مبادلات این ارز دیجیتال را از محل انگلستان خود در ماه آگوست حذف کرد و Okex در ماه سپتامبر تعدادی از پرایویسی کوین ها را در کره حذف کرد. آن طور که از شواهد پیداست، صرافی های ارزهای دیجیتالی مجبور به انجام این اقدام به منظور دریافت و حفظ مجوزهای عملیاتی و حساب های خود توسط بانک ها می باشند.

حذف مونرو

جمع بندی

همانطور که در قسمت بالا اشاره شد برخی از صرافی های ارزهای دیجیتالی اقدام به حذف مونرو و دیگر پرایویسی کوین ها کرده اند. دلیل حذف این نوع ارزهای دیجیتالی دستورالعمل های FATF برای جلوگیری از پولشویی و ورود پول از شبکه های خارجی می باشد. این صرافی ها با حذف این ارزهای دیجیتالی امکان مشارکت با سیستم های بانکی و در دسترس بودن اپراتورهای پرداخت را خواهند داشت.

شما چه فکر می کنید؟ آیا حذف پرایویسی کوین ها همچون مونرو اقدام صحیحی در جهت مبارزه با پولشویی است؟

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads