مرداد ۱۷, ۱۴۰۱

افزایش کارمزد اتریوم ، ۳۰ دلار!

  • توسط حامد پاکدامن
  • نوامبر 28, 2019
  • 0
افزایش کارمزد اتریوم ، 30 دلار!

تراکم شديد شبکه اتریوم در روزهاي اخير، هزینه تراکنش ها را افزایش داده به طوریکه حتی به  حتی به ۳۰ دلار هم رسیده است. دلیل افزایش چنین هزینه‌های زیادی، افزایش رقابت برای بلوک های ETH است. هنگامی که از بلوک های غیر عادی متمایز استفاده می شود، هزینه تراکنش برای ارسال یک ETH می تواند افزایش پیدا کند. گرچه هزینه های تراکنش فعلی در حدود $ ۰٫۱۰ است، اما روند افزایش قیمت کارمزد به صورت تصادفی اتفاق می افتد. افزایش هزینه تراکنش اتریوم باعث بروز نگرانی کاربران و نامعلوم بودن آینده این ارز می شود. در ادامه با ارزنگار همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد افزایش کارمزد اتریوم کسب کنید.

اتر

اتریوم یک بستر مبتنی بر بلاک چین است که بر اساس آن ، هر کس با دانش زبان Solid می تواند قراردادهای هوشمندانه مستقل بنویسد و همچنین برنامه های غیر متمرکز ایجاد کند (با نام DApps).  اتر ارز دیجیتالی است که در قراردادهای هوشمند، DApps و معاملات موجود در شبکه بلاک چین اتریوم مورد استفاده قرار می گیرد.

محدودیت گس، قیمت گس و هزینه های معامله در اتریوم

برای انجام هر کاری در بستر اتریوم، باید هزینه آن را بپردازید و پرداخت (یا هزینه) در اتر (ETH) از طریق یک معیار واسطه ای به نام حد مجاز و قیمت گس محاسبه می شود.

این معادله برای محاسبه ETH (یا هزینه تراکنش) استفاده می شود:

اتر = هزینه Tx = حد گس * قیمت گس

اتر (هزینه Tx) در شبکه اتریوم، مبلغ مبادله نهایی در محاسبه اتر است که از ضرب حد گس و قیمت گس حاصل می شود. گفتنی است که این هزینه مبادله به ارائه دهندگان خدمات داده نمی شود. در عوض، به ماینرها برای استخراج بلاک های تراکنش ها و ایمن کردن بلاک چین اتریوم پرداخت می شود. بنابراین این هزینه توسط کاربران به ماینرهای استخراج پرداخت می شود و از کل مبلغ معامله آنها کسر می شود.

معمولاً وقتی در اتریوم از “گس” صحبت می شود در واقع همان “حد گس” است. این بدان معنی است که مقداری از FUEL برای اجرای آن کار یا اجرای آن کد قرارداد هوشمند خاص لازم است (در واقع گس همان سوخت ماشین اتریوم است).

دلایل افزایش کارمزد اتریوم

هزینه های بالا می تواند به دلایل بیشماری و نامشخصی اتفاق بیافتد. این روند همچنین منجر به توقف یا مشکل در ارسال یا دریافت توکن ها نیز می شود. کاربران عادی در چنین دوره هایی بلاتکلیف می شوند و از این رو امکان امتناع از مبادلات نیز زیاد است. به گفته برخی کارشناسان، دلیل برجسته این امر می تواند کند بودن استخراج باشد که ناشی از افزایش سختی به دلیل ویژگی عصر یخبندان استخراج است. این بدان معناست که امکان دارد عصر یخبندان به زودی رخ ندهد و تولید اتریوم و تأخیرهای بعدی بلاک یک ویژگی معمولی خواهد بود.

راه اندازی توکن های ERC-271 نیز دلیل دیگری جهت افزایش کارمزد اتریوم است. این بازار کلکسیونی باعث ایجاد تراکم شبکه اتریوم در گذشته نیز شده است. یکی دیگر از دلایل این موضوع نیز می تواند افزایش ناگهانی در زمینه از دور خارج کردن قراردادهای هوشمند مربوط به امور مالی غیر متمرکز است. این قراردادهای هوشمند ممکن است باعث پرداخت کارمزد بالایی باشند تا فعالیت خود را انجام دهند.

تراکم شبکه اتریوم خبر جدیدی نیست!

اوج فعالیت روزانه در شبکه اتریوم از ماه مه ۲۰۱۹ کاهش یافته است. این روند از نود و چهار درصد (۹۴٪) در ماه مه ۲۰۱۹ به حدود هشتاد و چهار درصد (۸۴٪) رسیده است. این روند مشابه همچنین در سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۷ گزارش شد، زمانی که ICO ها در دوران اوج خود قرار داشتند. در آن زمان هم به دلیل افزایش تراکم و ایجاد اختلال، معاملات منظم به تأخیر می افتادند. بنابراین پرداخت هزینه های بالای گس یا Gas، امری طبیعی بود. پس از آن سال شبکه اتریوم دیگر با فاکتور FOMO (ترس از دست دادن فرصت سرمایه گذاری) مواجه نشده بود.

افزایش کارمزد اتریوم به صورت خلاصه

از شواهد معلوم است که افزایش کارمزد اتریوم تا ۳۰ دلار بسیار نادر و اتفاقی بوده و این روند به معنای افزایش قیمت تراکنش مبادلات این ارز دیجیتالی نمی باشد. این حال، اسپایک در هر زمان ممکن است رخ دهد. این بدان معنی است که هنوز هم یک رقابت ذاتی برای منابع در شبکه اتریوم وجود دارد که در دوره پر ترافیک مشهود است. نظر شما چیست؟ آیا فکر می کنید این مشکل اتفاقی افتاده یا این شرکت قصد افزایش تراکنش های خود را دارد؟ نظرات خود را لطفا در کامنت ها بیان کنید تا دیگر کاربران نیز از صحبت های شما استفاده کنند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads