مرداد ۹, ۱۴۰۰

سرقت ۴ هزار دلار از دستگاه خودپرداز بیت کوین در کانادا

  • توسط حامد پاکدامن
  • نوامبر 24, 2019
  • 0
سرقت ۴ هزار دلار از دستگاه خودپرداز بیت کوین در کانادا

سرقت ۴ هزار دلار از دستگاه خودپرداز بیت کوین در کانادا یکی از پر سر و صداترین اخباری است که در روزهای اخیر در بازار دیجیتال، منتشر شده است. بنابر گزارشی که از سوی کوین تلگراف منتشر شده است، در تاریخ ۲۹ آبان، دو سارق به یکی از دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین در شهر کانادا دستبرد زده‌اند.

بر اساس اخباری که از سوی کوین تلگراف منتشر شده است، سرقت ۴ هزار دلار از دستگاه خودپرداز بیت کوین در کانادا در یکی از فروشگاه‌های مواد غذایی انجام شده است. این سرقت، حوالی ۴ صبح در شهر ورنون، بریتیش کلمبیا، فروشگاه مواد غذایی simply delicious food market انجام شده است.

نکته جالبی که در رابطه با این سرقت وجود دارد، فراموش کردن و باقی گذاشتن ۵۰ هزار دلار در دستگاه خودپرداز بوده است. بنابر گزارش‌های منتشر شده، سارقین به هنگام فرار، فراموش کرده‌اند محفظه داخلی دستگاه را چک کنند و همین باعث شده که ۵۰ هزار دلار موجود در این محفظه، دست نخورده باقی بماند.

بر اساس گزارش، پلیس توانسته ۱۵ دقیقه بعد از فعال شدن هشدار امنیتی خود را به محل برساند. اما گویا این زمان بیش از اندازه طولانی بوده و به سارقین فرصت فرار را داده است. البته، بر اساس آنچه که صاحب این فروشگاه مواد غذایی اعلام کرده است، احتمال دستگیری این دو سارق زیاد است.

چرا که با استفاده از دوربین‌های امنیتی، تصویری از خودرو در حال فرارشان گرفته شده است. بر اساس تصاویر گرفته شده توسط این دوربین‌ها، خودرو سارقین یک نیسان سانترا (Nissan santra) خاکستری بوده است. البته، پلیس نیز اعلام کرده که موفق به یادداشت پلاک خودرو شده که همین مسئله موجب افزایش شانس دستگیری آن‌ها می‌شود.

سرقت ۴ هزار دلار از دستگاه خودپرداز بیت کوین در کانادا

اما بپردازیم به تاثیر این خبر، به وجه بیت کوین در بازار ارز رمزنگاری شده!

بر اساس آنچه که بسیاری از رسانه‌های محلی اعلام کرده اند، در ابتدا نیازی به استفاده از دستگاه خودپراز بیت کوین در این فروشگاه نبوده است. چرا که این شهر تنها جمعیتی در حدود ۴۰ هزار نفر دارد. که البته شاید همین نقد و انتقادها باعث شده که صاحب این فروشگاه تصمیم به برداشتن این دستگاه از فروشگاه بگیرد.

اما این سرقت، تاثیر منفی داشته و باعث شده بسیاری نسبت به این دستگاه‌ها بدبین شوند. چرا که گویا بر اساس تصاویر گرفته شده، سارقین مهارت زیادی نداشته و به راحتی توانسته‌اند به دلارهای درون دستگاه دست پیدا کنند.

در پاییز سال ۲۰۱۸ ، Cointelegraph از دستگیری جنجالی مقامات هند از توسعه دهندگان اولین دستگاه خودپرداز بیت کوین این کشور خبر داد. این دستگیری در رابطه با موسسین و بنیان‌گذاران یونیکوین که به عنوان اولین صرافی ارز دیجیتال هند، در نظر گرفته می‌شود، به عنوان یک حرکت نمادین در ذهن ها باقی مانده است.

دلیل این بازداشت، ابهاماتی بود که در رابطه با این دستگاه‌ها و نحوه عملکرد و امنیتشان وجود داشت. هرچند که با اعتراض‌های زیادی مواجه شد، اما نتیجه تغییری نکرد.

بر اساس آمار فعلی، تعداد دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین که در سراسر جهان نصب شده‌اند، در حال حاضر به بیش از ۶ هزار رسیده‌اند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads