آذر ۹, ۱۴۰۱

بهترین زمان خرید ارزهای دیجیتال

  • توسط حامد پاکدامن
  • نوامبر 14, 2019
  • 0
خرید ارزهای دیجیتال

خیلی از کاربران همواره سوال می کنند که بهترین زمان خرید ارزهای دیجیتال چه زمانی است؟ جواب دقیقی نمی توان به این سوال داد؛ چرا که برای خرید ارزهای دیجیتال باید به عوامل زیادی همچون روند حرکت بازار، اخبار و حواشی بازار رمز ارزها، هارد فورک، قوانین دولت ها و بسیاری عوامل دیگر توجه کرد. با این حال در این مقاله با توجه به تحلیل نوسانات اخیر سیگنال هایی برای خرید و فروش داده می شود. در ادامه با ارزنگار همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد بهترین زمان برای خرید ارزهای دیجیتال کسب کنید.

خرید ارزهای دیجیتال

نوسانات اخیر ارزهای دیجیتال

سال ۲۰۱۹ شاهد بازگشت بیت کوین و ارزهای رمزنگاری شده دیگر به بازار گاو نر بعد از یک سال پر از تنش و سقوط در سال ۲۰۱۸ بودیم. در حالی که بیت کوین سال ۲۰۱۹ را با قیمتی در حدود ۳۳۰۰ دلار آغاز کرد، در ماه آوریل به قیمتی بالاتر از ۵۱۰۰ دلار رسید. این روند صعودی در ماه مه ادامه یافت و قیمت آن در پایان این ماه به ۸۷۰۰ دلار رسید. در اوایل و اواسط ماه ژوئن هم نیز روند صعودی بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال ادامه پیدا کرد تا اینکه در تاریخ ۲۶ ژوئن قیمت ارزهای دیجیتال به اوج خود رسید و قیمت بیت کوین اولین ارز دیجیتال در دنیا ۱۳۳۰۰ دلار شد.

در تابستان شاهد نوسانات بیشتر ارزهای دیجیتال بودیم، تا اینکه قیمت بیت کوین در اوایل سپتامبر در حدود ۱۰،۰۰۰ دلار تثبیت شد. این نوسانات باعث شد که بیت کوین به بهترین دارایی سال ۲۰۱۹ تبدیل شود؛ چرا که قیمت آن از تمامی ارزها و عناصر ارزشمند همچون طلا بسیار بالاتر رفت.
از ۲۱ سپتامبر ۲۰۱۹، روند معکوس ارزهای دیجیتال آغاز شد و سرانجام در ۲۴ اکتبر ۲۰۱۹ قیمت بیت کوین به ۷،۴۰۰ دلار رسید. سپس در ۲۵ اکتبر شاهد جهش سه هزار دلاری قیمت این ارز دیجیتال به ۱۰,۵۰۰ دلار بودیم. از تاریخ ۲۵ اکتبر تا امروز، قیمت بیت کوین همچنان دارای نوسان است و به ثبات نرسیده، قیمت امروز بیت کوین ۸٫۶۰۳ دلار می باشد.

آیا زمان خرید ارزهای دیجیتال است؟!

در صورتیکه به بازار ارزهای دیجیتالی اعتقاد داشته باشید حتما می دانید که این بازار بی ثبات بوده و ممکن است همانند سال ۲۰۱۷ قیمت به عنوان مثال پادشاه ارزهای دیجیتال بیت کوین به ۲۰۰۰۰ دلار برسد یا همانند ۱ ماه پیش در یک شب ۳ هزار دلار افت قیمت داشته باشد. قبل از خرید ارز دیجیتال و جستجو در انجمن های اینترنتی مختلف در مورد خرید یا عدم خرید ارز دیجیتال، باید از خودتان سوال کنید که قادر به ریسک پذیری و نگهداری بلند مدت یا فروش سریع ارزهای دیجیتال هستید؟ آیا به ارزهای دیجیتالی و آینده آنها امیدوار می باشید یا آیا اصلا اطلاعات کافی در مورد بازار ارزهای دیجیتالی دارید؟

در صورتیکه تمایل به سرمایه گذاری در این بازار پر ریسک را دارید و قصد خرید ارزهای دیجیتال را دارید در ادامه به تحلیل ۲ ارز دیجیتال بیت کوین و اتریوم پرداخته شده است.

تحلیل قیمت بیت کوین و اتریوم

پس از پولبک اخیر در اواخر اکتبر، تعداد خریداران بیت کوین نزدیک به ۶۱٫۸٪ فیبوناچی اصلاح شده در حال افزایش است. این روند نشان می دهد که گاو نر (روند صعودی بازار) موقعیت طولانی را آغاز کرده است. اگر قیمت بیت کوین به بالای میانگین متحرک نمایی یا EMA و خط نزولی برسد، روند حرکت صعودی مجددی را آغاز خواهد کرد.

مقاومت سختی بیت کوین نزدیک به ۹،۶۰۰ دلار است. پس از شکست این سطح قیمت بیت کوین می تواند به ۱۰۳۶۰ دلار یا بالاتر از آن به ۱۲،۰۰۰ دلار برسد.

اگر قیمت بیت کوین به پایین تر از ۸۴۶۷٫۵۴ دلار کاهش پیدا کند، روند منفی خواهد شد و امکان سقوط قیمت به ۷،۹۵۲٫۸۴ دلار برابر با ۷۸٫۶٪ سطح فیبوناچی خواهد بود. پیشنهاد می شود در صورت افزایش قیمت در بالای این خط، معاملات خود را آغاز کنید.

خرید ارزهای دیجیتال

 

نوسان اتریوم از محدوده ۱۹۷٫۷۵ دلار تا ۱۶۱٫۰۵۶  همچنان ادامه دارد. عملکرد قیمت اتریوم نزدیک به مقاومت در محدوده مثبت است. این نشان می دهد که گاوها در سطوح بالاتر از آلت کوین حمایت می کنند. اگر قیمت از محدوده ۱۹۷٫۷۵ دلار خارج شود، احتمالاً روند حرکت اتریوم شتاب می گیرد و به سرعت تا ۲۳۵٫۷۰ دلار افزایش قیمت خواهد داشت. بنابراین، معامله گران می توانند موقعیت های مبادلاتی خود را با ناحیه مقاومتی ۱۵۰ دلار محافظت کنند.

تحلیل های ذکر شده، صرفا ترجمه شده از سایت ها و تحلیل گران برتر خارجی است، از این رو در صورتیکه تصمیم به خرید ارزهای دیجیتال دارید  باید تحقیقات بیشتری در این بازار انجام دهید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads