آذر ۹, ۱۴۰۱

بیت مین به دنبال ساخت بزرگ ترین فارم بیت کوین جهان در تگزاس

  • توسط حامد پاکدامن
  • نوامبر 12, 2019
  • 0

تگزاس که مدتهاست به خاطر کالاهای ارزنده اش، از پنبه گرفته تا نفت خام در دنیا شناخته شده است، اکنون در جستجوی بیت کوین، ارز دیجیتالی که تنها ۱ دهه از ابداع آن می گذرد. غول سخت افزاری استخراج چین، بیت مین (Bitmain) یک مزرعه استخراج ارزهای دیجیتال با ۵۰MW (مگاوات) انرژی برق در راکدیل (Rockdale)، تگزاس راه اندازی کرده است. Bitmain با اعلام این خبر در روز دوشنبه گفت: این مزرعه می تواند به ظرفیت بیش از ۳۰۰ مگاوات گسترش یابد و به بزرگ ترین مزرعه استخراج جهان تبدیل شود. این سومین پروژه استخراج رمزنگاری بیت مین در ایالات متحده است. حال سوالی که شاید برای خیلی از کاربران به وجود آید این است که چرا بیت مین تگزاس را برای این کار انتخاب کرده است؟ برای پاسخ به این سوال و اطلاع از روند توسعه بزرگ ترین فارم بیت کوین در جهان در ادامه با ارزنگار همراه باشید.

 

بزرگ ترین فارم بیت کوین

روند ساخت بزرگ ترین فارم بیت کوین در جهان

برای ساخت و بهره برداری از تاسیسات تگزاس، بیت مین با شرکت توسعه شهری Rockdale و شرکت فنی کانادایی DMG Blockchain Solutions همکاری کرده است. طبق اعلامیه مطرح شده، مزرعه ۵۰MW در زمینی به مساحت ۳۳۰۰۰ هکتاری متعلق به سازنده آلومینیوم Alcoa، افتتاح شده است. به گفته مدیران اجرایی این پروژه در بیت مین، قرار است در آینده ظرفیت این مزرعه گسترش یابد و به ۳۰۰ مگاوات برسد.

شرکت کانادایی بلاک چین DMG مدیریت تاسیسات استخراج این مزرعه را در تگزاس بر عهده خواهد داشت. بیت مین اعلام کرده که انرژی مورد نیاز این مزرعه را به صورت مستقیم از شورای قابل اطمینان الکتریکی تگزاس (ERCOT)، که شبکه برقی راکدیل را اداره می کند، خریداری می کند.

در سال ۲۰۱۸، شرکت بیت مین برای راه اندازی دستگاه های استخراج در داخل کارخانه Alcoa با مقامات محلی قرارداد بست. در با توجه به این قرارداد، هزاران واحد پردازش می توانند به صورت شبانه روز اجرا شوند. هیچ تغییری از نظر ارتفاع و عرض برای این کار در سازه ها صورت نگرفته است، تنها طول آن به اندازه سه زمین فوتبال گسترش می یابد.

حقایقی در مورد بزرگ ترین فارم بیت کوین در تگزاس

بیت مین از افشای هزینه ساخت تسهیلات جدید خود یا کل بیت کوین تولیدی خودداری کرد. طبق صحبت های مدیران بیت مین، این شرکت در مرحله اولیه خود از ۲۵ مگاوات برق استفاده خواهد کرد که این میزان به طور میانگین برابر با برق مصرفی حدود ۲۰،۰۰۰ خانوار در ایالات متحده است​​. در ادامه این شرکت اعلام کرد که در فاز بعدی پروژه خود قصد دارد با افزایش تاسیسات خود از ۵۰ مگاوات برق استفاده کند و در نهایت این ظرفیت می تواند به ۳۰۰ مگاوات برسد. در صورت رخ دادن چنین اتفاقی شرکت بیت مین بزرگ ترین مزرعه استخراج ارزهای دیجیتالی در دنیا را خواهد داشت.

مسئولان صنعت ارزهای دیجیتالی که با این فناوری آشنا هستند، بر این باورند که استخراج ۵۰ مگاواتی بیت کوین حدود ۸۰ تا ۱۰۰ میلیون دلار هزینه دارد. با در نظر داشتن میزان هش و توان دستگاه های استخراج Antminer S17 Pro، میزان سودآوری بیت مین بر اساس قیمت های فعلی از این پروژه، می تواند به ۷۳ میلیون دلار در سال برسد. تنها ورودی اصلی برای این کار، برق است که برق تگزاس با توجه به اطلاعات دولت، یکی از ارزان قیمت ترین مقدار برای مصارف صنعتی است.

عملکرد بیت مین در قبال راکدیل

با دریافت این حجم از میزان برق مصرفی، شرکت بیت مین متعهد به انجام اموری در شهر راکدیل همچون همکاری با اقتصاد محلی و آموزش در مدارس شده است. گذشته از حمایت اقتصاد محلی، بیت مین همچنین در نظر دارد برنامه های آموزشی و آموزش های مربوط به فناوری بلاک چین و عملیات مرکز داده های استخراج را در مدارس منطقه راکدیل آغاز کند.

شرکت بیت مین همچنین اظهار داشت كه انتظار می رود در دو سال اول ۴۰۰ شغل محلی ایجاد کند و ۵۰۰ میلیون دلار آن را به عنوان كل سرمایه این شهر در طی دوره اولیه هفت ساله در نظر بگیرد.

بزرگ ترین فارم بیت کوین

نتیجه گیری

واقعیت این است که استخراج بیت کوین نمایانگر نوع جدیدی از تأسیسات صنعتی است؛ چرا که برای انجام آن نیازی به ماشین آلات بزرگ صنعتی و آلودگی زیاد هوا و تخریب محیط زیست نیست. خروجی این صنعت، بیت کوین است که تقریبا بلافاصله در بازارهای اقتصادی ارزهای دیجیتالی در دنیا خرید و فروش می شود.

به گفته بیت مین، قیمت بیت کوین نسبت به سرمایه گذاری این شرکت در تگزاس حساس نبوده و از این رو تغییری در وضعیت آن رخ نخواهد داد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads