اردیبهشت ۲۲, ۱۴۰۰

چه تعداد بیت کوین موجود و در گردش است؟

  • توسط samsam
  • اکتبر 4, 2019
  • 0
تعداد بیت کوین

همانطور که احتمالا می دانید، بیت کوین یکی از ارزهای دیجیتالی است که به عنوان یکی از روش های پرداخت از آن استفاده می‌شود. افراد زیادی اخیرا در این ارز دیجیتالی و نمونه‌های مشابه آن سرمایه‌گذاری کرده‌اند، ممکن است شما هم یکی از آن‌ها باشید. شاید برایتان جای سوال باشد که تعداد بیت کوین‌های موجود و در گردش چقدر است، و بخواهید درباره جزییات بیشتر و آمار و ارقام آن بیشتر بدانید. با ارزنگار همراه باشید تا این اطلاعات را در اختیار شما عزیزان علاقه‌مند قرار دهیم.

تعداد بیت کوین

چه تعداد بیت کوین اکنون در گردش است؟

در حال حاضر ۱۷,۹۶۷,۳۳۷.۵ بیت کوین در بازار وجود دارد. این تعداد تقریباً در هر ۱۰ دقیقه که بلاک‌های جدیدی استخراج می‌شوند، تغییر می‌کنند. در حال حاضر، هر بلاک جدید ۱۲.۵ بیت کوین را به چرخه اضافه می‌کند.

تعداد کل بیت کوین ها

حداکثر و کل مقدار بیت کوین که تا کنون می‌تواند وجود داشته باشد ۲۱ میلیون است.

چه تعداد بیت کوین برای استخراج باقی مانده است؟

۳,۰۳۲,۶۶۲.۵ بیت کوین برای استخراج باقی مانده است.

چند بیت کوین از دست رفته است؟

پاسخ دقیقی برای این سوال وجود ندارد. یکی از برآوردهای اخیر نشان می‌دهد که حدود ۴-۳ میلیون بیت کوین برای همیشه از بین رفته است.

روزانه چه تعداد بیت کوین استخراج می شود؟

روزانه به طور متوسط ۱۴۴ بلوک ​​استخراج می‌شود و در هر بلوک ۱۲.۵ بیت کوین وجود دارد. ۱۴۴ ضرب در ۱۲.۵ برابر می‌شود با ۱۸۰۰ دلار. بنابراین، این مقدار متوسط ​​بیت کوین‌های جدید استخراج شده در هر روز است.

بخاطر این که بسیاری از استخراج کنندگان بیت کوین در حال اضافه کردن قدرت هش یا نرخ هش (Hashpower) جدید هستند، در طی چند سال اخیر، بلوک‌ها اغلب در فواصل ۹.۵ دقیقه‌ای یافت می‌شوند نه ۱۰. این باعث سریع‌تر ایجاد شدن بیت کوین‌های جدید می‌شود. بنابراین، در بیشتر روزها بیش از ۱۸۰۰ بیت کوین جدید ایجاد می‌شود.

چند بیت کوین قبلاً استخراج شده است؟

از آنجا که بیت کوین‌ها فقط از طریق استخراج می‌توانند ایجاد شوند، کل بیت کوین‌هایی که وجود دارند، همه این بیت کوین‌هایی هستند که استخراج شده‌اند. پس تعداد کل بیت کوین‌ها ۱۷,۹۶۷,۳۳۷.۵ است.

امروزه چه تعداد بلوک بیت کوین وجود دارد؟

تعداد ۵۹۷,۳۸۷ بلوک استخراج شده است.

ساتوشی (Satoshi) چند بیت کوین دارد؟

برخی برآورد می‌کنند که ساتوشی (بنیان‌گذار و ایجاد کننده بیت کوین) حدود ۹۰۰,۰۰۰ بیت کوین (BTC) دارد. اگرچه برخی ادعا می‌کنند که وی حدود ۳۰۰,۰۰۰ بیت کوین دارد. این تعداد مورد بحث و اختلاف نظر است.

بیت کوین در گردش

چند بیت کوین مورد سرقت قرار گرفته است؟

دقیقاً مشخص نیست که چند بیت کوین به سرقت رفته است.

۸۵۰,۰۰۰ بیت کوین در هک مبادله Mt. Gox Hack به سرقت رفت. هک Gox بزرگ‌ترین هک بیت کوین تا به امروز بوده است. ۱۲۰,۰۰۰ بیت کوین دیگر در سال ۲۰۱۶ از Bitfinex به سرقت رفت. روی هم رفته، این رقم به حدود ۹۷۰,۰۰۰ بیت کوین افزایش یافت.

با این حال، سرقت بیت کوین به معنای از دست رفتن بیت کوین است. احتمالاً این کوین‌های سرقت شده هنوز در گردش هستند و حتی ممکن است در دست دزدان اصلی نباشد.

در مورد ۴ روش متداول هک و سرقت بیت کوین بیشتر بدانید.

چند میلیونر توسط بیت کوین به وجود آمده اند؟

دانستن دقیق این آمار غیرممکن است. با انجام ریاضیات سریع، تنها می‌توانیم تعداد حداکثر افرادی که میلیونر بیت کوین هستند را تخمین بزنیم.

با قیمت بیت کوین مبنی بر ۸۳۷۲.۵۷ دلار، به ۱۱۹.۴۴ بیت کوین نیاز دارید تا یک میلیونر بیت کوین به دلار باشید. از آنجا که ۱۷,۹۶۷,۳۳۷.۵ بیت کوین در گردش است، حداکثر ۱۵۰۴۳۳ نفر دارای ۱۱۹.۴۴ بیت کوین هستند. با همه این احتمالات، این تعداد بسیار کم‌تر از آن است و احتمالاً حدود ۳۰ هزار تا ۶۰ هزار نفر با بیش از ۱ میلیون دلار بیت کوین وجود دارند.

چند میلیاردر بیت کوین وجود دارد؟

با رسیدن قیمت بیت کوین به ۶,۲۰۰ دلار، ممکن است هیچ میلیاردر بیت کوینی وجود نداشته باشد. دوقلوهای Winklevoss، هنگامی که قیمت بیت کوین بیش از ۱۰ هزار دلار بود، و بیش از ۱۰۰ هزار بیت کوین دارند، میلیاردرهای بیت کوین بودند.

تعداد بیت کوین

چه تعداد استخراج کننده بیت کوین وجود دارد؟

Slushpool حدود ۲۰۰,۰۰۰ استخراج کننده دارد. آن‌ها ۱۲درصد از نرخ هش شبکه را دارند. با فرض اینکه همه استخرها تعداد مشابهی دارند، احتمالاً بیش از ۱,۰۰۰,۰۰۰ استخراج کننده منحصر به فرد درحال استخراج بیت کوین هستند.

وقتی ۲۱ میلیون بیت کوین استخراج شود چه اتفاقی می افتد؟

در حال حاضر استخراج کنندگان، بیشتر درآمد خود را از طریق پاداش بلوک کسب می‌کنند. وقتی تمام ۲۱ میلیون بیت کوین استخراج شوند، پاداش قابل پرداختی برای کارگران استخراج کننده وجود نخواهد داشت.

هنگامی که یک کاربر بیت کوین یک تراکنش BTC ارسال می‌کند‌، هزینه کمی برآورد می‌شود. این هزینه‌ها به جیب استخراج کنندگان می‌رود و این همان چیزی است که به جای پاداش بلوک به استخراج کنندگان پرداخت خواهد شد.

چند بیت کوین قبل از نیمه بعدی استخراج می شود؟

۴۰۷,۶۶۲.۵ بیت کوین باقی مانده است که باید تا نیمه پاداش بلوک بعدی استخراج شود.

چه تعداد سکه بیت کوین کپی شده است؟

بیشتر سکه‌ها نسخه دقیقی از کد منبع بیت کوین هستند. Bcash یک چنگال بیت کوین است که چند مورد از آن گرفته شده است. Litecoin همچنین یک چنگال بیت کوین است که زمان بلوک و الگوریتم استخراج آن تغییر یافته است.

چند لایت کوین Litecoin وجود دارد؟

در زمانی که این مقاله نوشته می‌شود، کمی بیش از ۵۷ میلیون لایت کوین وجود دارد. پیش بینی می شود که نیمه بلوک Litecoin در اوت سال ۲۰۱۹ باشد.

تعداد بیت کوین

آیا انتشار بیت کوین شبیه طلا است؟

عرضه طلا در طول تاریخ تقریباً ۲ درصد در سال افزایش یافته است. میزان عرضه بیت کوین با شروع نیمه دوم سال ۲۰۲۰ کمتر از ۲ درصد افزایش می‌یابد و سرانجام پس از نیمه دوم ۲۰۲۴ به کمتر از ۱ درصد در سال خواهد رسید. در چند سال آینده بحث بزرگی خواهد بود بر سر رقابت بیت کوین و طلا.

  • بیشتر بدانید:

اتریوم چیست؟

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads
این وب سایت به فروش میرسد ۰۹۱۷۷۸۷۹۹۸۶