دی ۲۹, ۱۴۰۰

بهترین استخرهای استخراج بیت کوین در سال ۲۰۱۹

  • توسط حامد پاکدامن
  • اکتبر 4, 2019
  • 0
استخرهای استخراج بیت کوین

آیا به دنبال استخراج بیت کوین می باشید؟! آیا از ملزومات و موارد مورد نیاز برای استخراج آگاهی دارید؟ بسیاری از افراد فکر می کنند که تنها با خرید یک دستگاه Asic می توانند ارز یجیتالی کسب کنند و درآمد داشته باشند، اما در یک فرآیند استخراج علاوه بر دستگاه به نرم افزار، استخر، کیف پول، تحلیل تکنیکال و بسیاری دیگر از موارد و تجهیزات مناسب نیاز می باشد. در ادامه با ارزنگار همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد استخرهای استخراج بیت کوین کسب کنید.

استخرهای استخراج بیت کوین

استخرهای استخراج بیت کوین چیست؟

استخرهای استخراج بیت کوین به گروهی از ماینرهای بیت کوین گفته می شود که با به اشتراک گذاری منابع خود در کنار یکدیگر و با توجه به میزان سهمی که در حل یک بلاک داشتند، پاداش را به طور برابر تقسیم کنند. ماینرها می توانند در هر زمان تصمیم بگیرند که قدرت هش خود را به استخر استخراج متفاوت دیگری تغییر دهند. این پاداش با توجه به توان هش ماینینگ در بین ماینرها تقسیم می شود. بنابراین استخر بیت کوین روشی برای استخراج منابع و به اشتراک گذاشتن قدرت هش آنها است.

چین دارای بیشترین تعداد استخرهای استخراج بیت کوین در جهان است. استخرهای بیت کوین بر اساس قدرت هش کنترل شده توسط یک استخر رتبه بندی می شوند. در ادامه لیستی از بزرگترین استخرهای استخراج با قدرت هش آنها ارائه شده است.

AntPool (25.2%), BTC.TOP (11.2%), BTC.com (10.2%), Bixin (8.1%ُ)، BTCC Pool (7.3%), F2Pool (5.4%), ViaBTC (5%), BW.COM (5%), ، GBMiners (2%), BitFury (1.9%), CANOE (1.2%), 1Hash (1.1%) BitClub، Bitcoin.com (3%), SlushPool (2.6%), Unknown (2.3%

قبل از شروع کار به ماینینگ

استخرهای استخراج متنوعی برای ارزهای مختلف دیجیتالی وجود دارد. با افزایش اندازه استخر، میزان پرداخت نیز کاهش می یابد، چرا که قرار است در بین بسیاری از ماینرها به اشتراک گذاشته شود. انواع مختلفی از پاداش وجود دارد که شما باید قبل از استخراج از آنها آگاه باشید. در ادامه به این پاداش ها اشاره شده است:

پرداخت به ازای هر  share یا (PPS) : مبلغ برای هر کاربر ثابت است و هر زمان که سهم ارسال شود، پرداخت می شود.

Proportional: این پاداش بین کاربران و متناسب با مقدار سهم توسط آنها تقسیم می شود.

مبتنی بر امتیاز: این روش به share جدیدتر نسبت به share قدیمی داده می شود و پاداش بر اساس زمان ارسال share به کاربر اختصاص می یابد.

(Pay Per Last N Shares (PPLNS: این روش شبیه به نوع Proportional است اما پاداش هر share ۱۲در چند دور متفاوت است.

پرداخت کامل به ازای هر سهم (FPPS): این نوع پاداش نیز شبیه به PPS است اما تقسیم هزینه تراکنش در بین ماینرها همراه با پاداش است. هزینه تراکنش با توجه به توان هش ماینر توزیع می شود.

حداکثر پرداخت به ازای هر سهم (SMPPS) مشترک: همانند pay per share است اما پاداش کمتری از درآمد استخر می پردازد.

بین استخرهای استخراج و استخراج ابری تفاوت وجود دارد. استخراج استخراج شامل گروهی از ماینرها است که طبق هر سهم از آنها پاداش می گیرند، اما استخراج ابری شامل یک ارائه دهنده خدمات است که شما باید برای استخراج پرداخت کنید و به نوبه خود، پاداش دریافت می کنید.

استخرهای استخراج بیت کوین

 

بهترین استخرهای  استخراج بیت کوین

در ادامه به بهترین استخرهای استخراج بیت کوین اشاره شده است:

AntPool

AntPool از لحاظ قدرت هش مستقر در چین است و بزرگترین استخر بیت کوین می باشد. این شرکت توسط بزرگترین تولید کننده سخت افزار بیت کوین در جهان به نام Bitmain Technologies اداره می شود. شما می توانید بدون پرداخت هزینه در AntPool یک حساب کاربری ایجاد کنید، اما یک سخت افزار استخراج بیت کوین به همراه نرم افزار استخراج ماینینگ مورد نیاز است. رابط کاربری کاملاً ارگونومیک است و به شما امکان می دهد تا درآمد خود را در داشبوردتان مشاهده کنید.

ایجاد یک حساب کاربری در AntPool رایگان است و  هزینه پرداخت شده برای تراکنش ها پنهان است و توسط AntPool فاش نشده است. هزینه معامله بیت کوین اخیراً افزایش یافته است. AntPool آستانه پرداخت ندارد و هر روز مبلغی را برای پرداخت بیش از ۰٫۰۰۱ BTC  پرداخت می کند. AntPool شامل احراز هویت دو عاملی، قفل های کیف پول، هشدارهای ایمیل به عنوان اقدامات امنیتی است.

این استخر استخراج بزرگترین و محبوب ترین استخر بیت کوین است که رابط کاربری ساده و راحتی را برای ماینرهای جدید دارد. اما با این حال، هزینه های پرداخت آن باید کاهش یابد زیرا این یک استخر بزرگ است. هزینه معامله توسط AntPool فاش نشده است.

Slush Pool

Slush Pool اولین استخر بیت کوین است که در سال ۲۰۱۰ با نام Bitcoin Pooled Mining Server راه اندازی شد. این سایت در سال ۲۰۱۲ اولین بلاکچین خود را ایجاد کرد  و از آن زمان تاکنون بیش از ۱۵۰۰۰ بلاک توسط این سایت استخراج شده است. Slush Pool توسط Satoshi Labs، شرکت فنی مستقر در جمهوری چک اداره می شود. اولین کیف پول بیت کوین آفلاین و اولین نقشه جهانی بیت کوین محور توسط آزمایشگاه های Satoshi علاوه بر پروتکل استخراج که توسط سایر استخرهای استخراج استفاده می شود، ایجاد شده است. این استخر یک حساب آزمایشی برای همه ماینرهای جدید قبل از ورود به سیستم فراهم کرده است. کاربران به طور مرتب با نمودارها، اطلاعات و اخبار از طریق یادداشت های منتشر شده یا حساب های رسانه های اجتماعی به روز می شوند.

هزینه تراکنش های استاندارد در این استخر استخراج  ۲٪ ثابت است که با ماینرها به اشتراک گذاشته می شود. روش مبتنی بر امتیاز امکان توزیع عادلانه پاداش در بین ماینرها را فراهم می کند. این استخر از فرآیندهای احراز هویت دو عاملی و قفل کردن آدرس کیف پول به همراه یک رمز ورود فقط برای خواندنُ استفاده می کند. Slush Pool قدیمی ترین استخر استخراج ماینینگ است. هزینه تراکنش در مقایسه با سایر سایت ها کمی بالاست. حتی اگر استفاده از روش مبتنی بر Score یک مزیت محسوب شود، با متوقف کردن استخراج، امتیاز کاربر به سرعت کاهش می یابد.

F2Pool

F2Pool یکی از بزرگترین استخرهای بیت کوین چینی است که در سال ۲۰۱۳ راه اندازی شده است. به غیر از بیت کوین، Litecoin ، اتریوم و Zcash  نیز در این استخر، استخراج می شوند. سطح دشواری در ماینینگ مبتنی بر قدرت هش است، زیرا این سایت از پروتکل استخراج Statum و vardiff استفاده می کند. این سایت دارای رابط انگلیسی است به سادگی قابل درک است. این استخر روی سیستم پاداش pps کار می کند و پرداخت ها در هر روز با تعیین محدودیت ۰٫۰۰۱ BTC قابل برداشت است. F2Pool امکان استخراج بیت کوین، لایت کوین و Zcash را فراهم می کند. آستانه پرداخت ها بسیار پایین است و پرداخت های منظمی را ارائه می دهد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads