مرداد ۱۸, ۱۴۰۱

پرایس اکشن چیست؟

  • توسط حامد پاکدامن
  • اکتبر 2, 2019
  • 0

اگر می خواهید در مبادلات ارزهای دیجیتالی موفق باشید، باید حداقل درک اساسی در مورد چگونگی تحلیل عملکرد قیمت در نمودار داشته باشید. همانطور که باید قبل از این بدانید که قیمت برای ورود به یک تجارت و هدف شما در کجا خواهد بود. در این راه به ابزارها و دانشی به نام تحلیل تکنیکال و شناخت انواع نمودارها مانند نمودار شمعی نیاز دارید که در یافتن سطح قیمت به شما کمک می کند. در ادامه با ارزنگار همراه باشید تا با یکی دیگر از مبانی مهم روند تکنیکال به نام پرایس اکشن آشنا شوید.

 

پرایس اکشن

استراتژی مبادلاتی پرایس اکشن چیست؟

استراتژی معاملات پرایس اکشن چیزی جز مطالعه داده های قیمت خام در بازار جهانی نیست. اکثر معامله گران حرفه ای از الگوی معتبر شمعدان ژاپنی برای پیدا کردن نقطه تجاری بالقوه بازار استفاده می کنند. به عنوان یک معامله گر جدید در دنیای ارزهای دیجیتالی، درک تمام جزئیات این بازار کمی سخت خواهد بود.

پرایس اکشن روشی برای تحلیل اطلاعات قیمت بازار جهت شناسایی فرصت های مبادله در نقاط ورود و خروج است. اساساً این روش، درمورد نحوه رفتار قیمت در طول روند کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت می باشد. بنابراین بیشتر تحلیلگران فنی بر اساس اطلاعات قیمت نقاط ورود و خروج به بازار را شناسایی می کنند.

اقدام قیمت کوتاه مدت

در کوتاه مدت (از دقایقی تا روزها یا حتی هفته ها) مهم است که حداقل و حداکثر قیمت های تاریخی و همچنین شکست های مقاومتی را که با شکستن این سطوح مشاهده کنید.  معاملات کوتاه مدت یکی از رایج ترین رویکردهای معاملاتی است که امروزه در بیشتر بازارهای مبادلاتی مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع مبادله غالباً توسط تریدرهای فارکس و بورس مورد استفاده قرار می گیرد، به دلیل نوسانات زیاد ارزهای دیجیتالی، تجارت کوتاه مدت نیز در بین معامله گران رمزنگاری بسیار رایج شده است.

معاملات كوتاه مدت كه معمولاً به عنوان “active trading” نیز خوانده می شود بر مبنای تحولات قیمت كوتاه مدت است. احتمالاً محبوب ترین رویکرد کوتاه مدت تجارت روزانه است که در طی ۲۴ ساعت موقعیت های تجاری باز و بسته می شوند.

نحوه استفاده از پرایس اکشن

پرایس اکشن به طور کلی به عنوان یک ابزار معاملاتی مانند یک شاخص به حساب نمی آید، بلکه منبع داده ای است که همه ابزارها با استفاده از آن ایجاد شده اند. معامله گران نوسانی و  روند تمایل دارند که بیشتر با پرایس اکشن کار کنند و از هرگونه تحلیل اساسی بر سطح حمایت و مقاومت برای پیش بینی شکست و تقویت جلوگیری نمایند. حتی این مبادله گران باید به عوامل دیگری فراتر از قیمت فعلی توجه کنند؛ چرا که حجم معاملات و مدت زمانی که برای تعیین سطح استفاده می شود، همگی در احتمال صحت تفسیر آنها تأثیر دارند.

پرایس اکشن را می توان با استفاده از نمودارهایی که قیمت ها را با گذشت زمان ترسیم می کنند، مشاهده و تفسیر کرد. معامله گران از تركیبات مختلفی برای بهبود توانایی خود در جهت یابی و تفسیر روندها، شكست ها و وارونگی استفاده می كنند. بسیاری از معامله گران از نمودار شمعدان استفاده می کنند زیرا در نمایش close، openT، low و high تجسم بهتر قیمت ها نشان می دهند.

الگوهای شمعدانی مانند engulfing pattern، three white soldiers و Harami cross همگی نمونه هایی از اقدامات بصری پرایس اکشن است. نمودارهای مشابه برای تفسیر پرایس اکشن می توانند در مورد سایر نمودارها از جمله نمودارهای نقطه و شکل، نمودارهای جعبه، نمودار box plot و موارد دیگر اعمال شوند. برای تحلیل پرایس اکشن در ادامه به چندین مفهوم قابل استفاده پرداخته شده است.

پرایس اکشن

پشتیبانی و مقاومت

سطح حمایت و مقاومت اصلی در تجارت بسیار مهم است. اگر قیمت از سطح پشتیبانی پایین می رود ، باید برای آن آماده باشید. با این حال ، شما همچنین باید بدانید که اگر قیمت بتواند از بین ببرد ، چه اتفاقی خواهد افتاد.

اگر از سطح پشتیبانی کلیدی آگاهی دارید و قیمت آن به سمت آن می رود ، می توانید موقعیت طولانی را دقیقا بالاتر از پشتیبانی باز کنید.

از آنجایی که شما سطح پشتیبانی را به عنوان یک پشتیبانی کلیدی مشخص کرده اید ، با اطمینان خواهید داشت که به دلیل افزایش فشار خرید در این سطح ، قیمت برگشت می یابد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads