مهر ۵, ۱۴۰۱

معامله گران به دنبال منابع نقدینگی جایگزین کریپتو هستند

  • توسط حامد پاکدامن
  • سپتامبر 27, 2019
  • 0
نقدینگی جایگزین کریپتو

با توجه به وضعیت حال حاضر، به خاطر تغییر جدی قواعد و تنظیمات آینده کریپتو، بسیار معمول است که ببینید معامله‌گران کریپتو، به جای مبادلات ارز دیجیتال برای گزینه حذف و زدودن آن تقلا می‌کنند و به دنبال نقدینگی جایگزین کریپتو هستند. اکنون تقریباً هر صرافی ارز دیجیتال بزرگ، دولت های مربوطه خود را ملزم به افشای اطلاعات مربوط به حذف معامله‌کننده و کل تاریخ آن معامله می‌دانند.

به همین دلیل، معامله‌کنندگان آرام آرام متوجه خواهند شد که صنعت روز به روز متمرکزتر می‌شود. برای همین، ما می بینیم که هزاران معامله‌گر برای نقدینگی به سمت شرکت‌های مختلف فرار می‌کنند. با ارزنگار همراه باشید تا درباره منابع نقدینگی جایگزین کریپتو بیشتر بدانید.

بیشتر بدانید:

چرا آلمان و فرانسه استفاده از ارز دیجیتال فیسبوک را ممنوع کردند؟

نقدینگی جایگزین کریپتو

معامله گران به دنبال منابع نقدینگی جایگزین کریپتو هستند

یک نمونه از این دست، صنعت بازی‌های آنلاین است که قبلا روش‌های مختلف پرداخت و واریز را ارائه می‌داد، اما امروزه به نظر می‌رسد در پذیرش پرداخت‌ها توسط ارز دیجیتال بسیار متمرکزتر شده است.

مثال دیگر یک شرکت سرمایه‌گذاری معمولی است، که به کاربران خود امکان پرداخت با کریپتو را فراهم می‌کند اما برداشت باید از طریق ارزهای فیات باشد.

چرا مستقیما از صرافی های کریپتو برداشت نکنیم؟

همانطور که قبلاً نیز گفته شد ، در حالی که ما صحبت می‌کنیم، مقررات سختگیرانه‌تر می‌شوند و صرافی‌های کریپتو در صورت تمایل به ادامه فعالیت خود، باید اطلاعات را برای دولت‌های مربوطه افشا کنند.

ما قبلاً شاهد این بودیم كه خدمات سود انگلستان به سه صرافی بزرگ درخواست داده است تا داده‌های مبادله مشتری را به آن‌ها بدهد تا بتوانند مالیات معوق را محاسبه كنند.

با انتقال کوین‌ها به بستری متفاوت که مستقیماً به عنوان یک شرکت مالی ثبت نشده است، به معامله‌گران این امکان را می‌دهد تا معمولا از چشمان مراقب دولت دوری کنند. محبوب‌ترین روشی که تاکنون در بخش بازی ذکر شده، به دلایل زیر بوده است:

فرار به سمت iGaming

با توجه به رایج شدن ارزهای دیجیتال، ده‌ها وب سایت بازی آنلاین (iGaming) شروع به پذیرش ارزهای دیجیتال به عنوان نوعی پرداخت کردند و یا اینکه مشتریان خود را ملزم به تبادل آن با توکن محلی کردند.

این عمل در انگلستان و استرالیا بسیار رایج شد، جایی که برخی از بزرگترین وب سایت‌ها پرداخت بیت کوین را می‌پذیرفتند و مستقیماً به ارزهای فیات، یا به توکن‌های متمرکز  آن‌ها و سپس به فیات منتقل می‌کردند.

اما صرف نظر از این که این روند چه شکلی به خود می‌گیرد، مشتریان این فرصت را پیدا می‌کرند که سرمایه‌گذاری‌های خود در ارز دیجیتال را به ارزهای فیات تبدیل کنند یعنی به نحوی نقدینگی جایگزین کریپتو را اعمال کنند؛ و بعداً اندک اندک از حساب های بانکی یا کیف پول دیجیتالی خود برداشت کنند.

این به آنها کمک می‌کرد تا برداشت‌های خود را از صرافی‌های قانونی ارز دیجیتال انجام دهند. بنابراین، نیازی به ثبت در لیست معاملات مشکوک از طرف دولت برای شرکت، نبود.

این کار از نظر هزینه کمی گران‌تر تمام می‌شد، اما در آخر، معامله‌گران موفق می‌شدند از هر نوع مالیات اضافه و افشای اطلاعات شخصی اجتناب کنند.

نقدینگی جایگزین کریپتو

بستن تدریجی گزینه ها

بدیهی است که چشمان دولت قطعاً به روی این نوع کارها بسته نیست. اگر یک نویسنده معمولی  از وقوع آن اطلاع داشته باشد، قطعاً ده‌ها نفر در آژانس‌های مربوطه نیز هستند که از آن خبر دارند.

با این حال، آنها به سادگی نمی‌توانند ارز را ممنوع کنند، زیرا انگیزه کافی برای انجام این کار نیست. آنها نمی‌توانند شرکت‌های خصوصی را از پذیرش پرداخت ها با ارز دیجیتال منع کنند، زیرا آن‌وقت با مقامات قدرتمند طرف هستند.

آنچه آن‌ها می‌توانند انجام دهند و تاکنون نیز انجام داده‌ند، اصلاح آیین‌نامه آن‌هاست که شرکت‌ها را مجبور می‌کند درآمدی که از طریق ارزهای دیجیتال دریافت می‌کنند، افشا کنند. این اصلاحیه سپس موجب اضافه شدن مالیات می‌شود؛ بنابراین شرکت‌ها را از ارائه آن منصرف می‌کند.

این مورد تقریباً در مورد بازار محبوب بازی‌های ویدیویی استیم (Steam) هم اتفاق افتاد. اما به جای مقررات و فشار کم دولت، این شرکت به دلیل داشتن یک بازار بی ثبات، مجبور شد از قبول پرداخت‌ها با ارز دیجیتال خودداری کند.

آیا ارزش دارد در این روند قدم گذاشت؟

هرچه ارزهای دیجیتال در فضای دیجیتالی روز به روز متداول‌تر می‌شوند، شرکت‌ها با ارائه دستمزدها و قیمت‌های بالاتر، سرمایه‌گذاری در آن را آغاز می‌کنند. آن‌ها به آرامی شروع به درک این موضوع می‌کنند که کاربران اگر بدنبال موارد نقدینگی دیگری هستند، انتخاب نامحدودی ندارند که اقدامی برای خدمات خود کنند؛ و همینطور زمان زیادی نمی‌گذرد که دولت فکری به حال این قضیه نیز می‌کند.

علاوه بر این، نگران این هستند که مالیات‌های بیشتری به آن‌ها تعلق گیرد، به همین دلیل در تلاش هستند تا با گرفتن ارز بیشتری از طریق هزینه‌ها و دستمزدها، چنین روندی را کاهش دهند. در اصل، استفاده از این واحدها به عنوان منبع نقدینگی، کمتر و کمتر جالب می‌شود.

تنها صنعتي كه كم و بيش امكان استفاده از تقاضا را حتي پس از طرح‌هاي مالياتي دارد‌، صنعت مالي است. معامله‌گرانی که وجوه خود را از صرافی ارز دیجیتال به صرافی سهام منتقل می‌کنند، می‌توانند آن را بر اساس تنوع و گوناگونی دسته‌بندی کنند و از این رو از پرداخت هرگونه مالیات مخصوص ارز دیجیتال خودداری کنند.

اما همین موضوع دیر یا زود مورد هدف قرار خواهد گرفت.

چقدر درباره ترید ارزهای دیجیتالی می‌دانید؟

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads