دی ۲۹, ۱۴۰۰

کیت بلاک چین اتریوم ؛ با پروژه مایکروسافت آژور آشنا شوید

  • توسط حامد پاکدامن
  • سپتامبر 26, 2019
  • 0
کیت بلاک چین اتریوم

غول فناوری، مایکروسافت مجموعه ای از ابزارها را منتشر کرده است که به مشتریان امکان می دهد برنامه های مبتنی بر اتریوم را در بستر محاسبات ابری این شرکت یعنی Azure توسعه دهند. کیت جدید توسعه بلاکچین Azure برای اتریوم، به توسعه دهندگان کمک می کند تا برنامه های مبتنی بر اتریوم را در سرویس بلاکچین Azure یا بلاکچین اتریوم ایجاد کنند. در ادامه با ارزنگار همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد کیت بلاک چین اتریوم کسب نمایید.

مایکروسافت کیت بلاک چین اتریوم چیست؟

کیت بلاک چین اتریوم به عنوان ویرایشگر کد منبع مایکروسافت، ویژوال استودیو کد، به توسعه دهندگان امکان می دهد قراردادهای هوشمند اتریوم را ایجاد کرده و به کار ببندند و در این راه از ابزارهای منبع بازی مانند Solidity و Truffle استفاده کنند. سرویس بلاکچین Azure یک سرویس اتریوم مدیریت شده است که می توانید با قراردادهای Solidide در تعامل باشد و همچنین با سایر سرویس های مبتنی بر Azure مانند Azure Flow ،Logic Apps یا خدمات ذخیره سازی مانند SQL و Cosmos DB ادغام شود. این برنامه افزودنی در هر دو ویندوز ۱۰ و macOS پشتیبانی می شود و حتی می تواند در یک ماشین مجازی Azure نیز اجرا شود.

مدیر برنامه اصلی بلاکچین Azure مارلی گری:

مایکروسافت و ConsenSys با هم همکاری دارند تا بلاکچین اتریوم را به عنوان یک سرویس (EBaaS) در Microsoft Azure پیاده سازی کنند، تا مشتریان و توسعه دهندگان Enterprise بتوانند بر مبنای محیط توسعه دهنده ی بلاکچین تنها با یک کلیک به فضای ابری دسترسی داشته باشند. عرضه اولیه شامل دو ابزار است که امکان توسعه سریع برنامه های مبتنی بر قرارداد هوشمند (Smart Contract) را فراهم می کند، این دو ابزار عبارتند از: Ether.Camp، یک محیط توسعه دهنده یکپارچه و BlockApps، یک محیط خصوصی و نیمه خصوصی بلاکچین اتریوم، که می توانند در محیط عمومی اتریوم مستقر شود.

کیت بلاک چین اتریوم

چرا از اتریوم به عنوان یک سرویس در Azure می شود؟

در حالی که پلتفرم های نرم افزاری مانند بیت کوین کاربردهای بسیار خوبی به ویژه به عنوان ارزهای دیجیتالی ارائه می کنند، اتریوم قابلیت انعطاف پذیری و توسعه پذیری را که بسیاری از مشتریان گروه Enterprise Partner در مایکروسافت به دنبال آن هستند، فراهم می کند. علاوه بر آن اتریوم متن باز است و قابلیت انعطاف آن می تواند پاسخگوی نیازهای مشتری در ارائه خدمات جدید و برنامه های توزیع شده یا برنامه های سفارشی باشد. قراردادهای هوشمند و برنامه های کاربردی توزیع شده (dApps) به طور بالقوه واسطه را در بسیاری از سناریوهای صنعت حذف می کنند و فرآیندهای ساده ای مانند تسویه حساب را به راحتی انجام می دهند.

“Ethereum Blockchain as a Service” یا بلاکچین اتریوم به عنوان یک سرویس که توسط Microsoft Azure و ConsenSys ایجاد شده است به مشتریان و شرکای خدمات مالی اجازه می دهد تا با استفاده از چارچوب های پیشرو در صنعت، محیط های خصوصی و عمومی مستقر در بلاکچین را ایجاد کنند و محصولات بلاکچین خود را در پلتفرم جهانی (خصوصی) Azure توزیع کنند. این کار باعث می شود Azure یک محیط عالی برای توسعه، تست و تولید عالی برای برنامه های بلاکچین باشد.

در ادامه به خدمات دیگر مایکروسافت در ایجاد برنامه های کاربردی توزیع شده از جمله برگزاری مسابقه ای به صورت حضوری و آنلاین از طریق پلت فرم غیرمتمرکز Gitcoin در این راستا پرداخته شده است.

کیت بلاک چین اتریوم

خدمات پلت فرم غیرمتمرکز Gitcoin

مایکروسافت هزاران دلار از طریق پلت فرم غیرمتمرکز Gitcoin به افرادی که قادر به ساخت و توسعه اکوسیستم اتریوم کمک کنند، ارائه می دهد.

همانطور که توسط CryptoBriefing گزارش شده است:

“این جوایز به عنوان بخشی از Ethereal Virtual Hackathon، (یک مسابقه دو هفته ای در ماه آینده در نیویورک) ارائه می شود. در این مسابقه سه برنده انتخاب می شوند تا پروژه های خود را به صورت حضوری یا آنلاین به انجمن اتریوم ارائه دهند. در حقیقت بخشی از نکته این مسابقه نشان دادن چگونگی شکل گیری جوامع آنلاین از طریق رویدادهای آفلاین است. “

یکی از حامیان برجسته این مسابقه ConsenSys است که بازوی سرمایه گذاری پیشرو نرم افزار اتریوم می باشد و به پروژه هایی که توانایی جدیدی برای اختراع سیستم مالی دارند، جوایز بالایی اهدا می کند.

در صورتیکه اطلاعات بیشتری در مورد مایکروسافت کیت بلاک چین اتریوم دارید، لطفا نظرات خود را بیان کنید تا دیگر کاربران نیز بهره مند شوند. غول فناوری، مایکروسافت مجموعه ای از ابزارها را منتشر کرده است که به مشتریان امکان می دهد برنامه های مبتنی بر اتریوم را در بستر محاسبات ابری این شرکت یعنی Azure توسعه دهند. کیت جدید توسعه بلاکچین Azure برای اتریوم به توسعه دهندگان کمک می کند تا برنامه های مبتنی بر اتریوم را در سرویس بلاکچین Azure یا بلاکچین اتریوم ایجاد کنند. در ادامه با ارزنگار همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد مایکروسافت کیت بلاک چین اتریوم کسب نمایید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads