دی ۲۹, ۱۴۰۰

ارز دیجیتالی بایننس یا بایننس کوین (BNB) چیست؟

  • توسط حامد پاکدامن
  • سپتامبر 23, 2019
  • 0
ارز دیجیتالی بایننس

بایننس یک صرافی جهانی ارزهای دیجیتالی است که بستری برای تجارت بیش از ۱۰۰ نوع ارز رمزنگاری شده را فراهم کرده و به تازگی سرویس وام دهی خود را نیز راه اندازی کرده است. از اوایل سال ۲۰۱۸، بایننس از نظر حجم معاملات به عنوان بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتالی در جهان تبدیل شده است. این صرافی بزرگ دارای ارز دیجیتالی منحصر به خود به نام ارز دیجیتالی بایننس است که ساختار و عملکرد آن با دیگر کریپتوهایی که تا کنون خوانده اید متفاوت است. در ادامه با ارزنگار همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد این توکن منحصر به فرد کسب نمایید.

ارز دیجیتالی بایننس چیست؟

ارز دیجیتالی بایننس در ابتدا به عنوان توکنی در بلاکچین اتریوم راه اندازی شد، اما متعاقبا به بلاکچین اختصاصی، Binance Chain منتقل شد. بلاکچین بایننس (Binance Chain) با هدف استفاده از دارایی رمزنگاری BNB ایجاد شده است، این ارز به عنوان یکی از روش های جایگزین برای پرداخت هزینه های شارژ به معامله گران با استفاده از صرافی ایجاد شد. بایننس از آن زمان صرافی غیرمتمرکز خود (DEX) را در بلاکچین بایننس ایجاد کرده است.

BNB می تواند علاوه بر هزینه برداشت، ۰٫۱ درصد از مبلغ هر مبادله بایننس را که هنگام انتقال ارزهای دیجیتالی به کیف پول خصوصی پرداخت می شود را نیز بپردازد. BNB همچنین برای سایر ارزهای دیجیتالی قابل مبادله است.

کاربران هنگام در هزینه کارمزد مبادلات خود نیز طبق برنامه ارائه شده در ادامه تخفیف دریافت می کنند: آنها برای سال اول ۵۰٪ تخفیف دریافت می کنند، ۲۵٪ تخفیف در سال دوم، ۱۲٫۵٪ تخفیف سال سوم، ۶٫۷۵٪ تخفیف در سال چهارم و صفر درصد تخفیفی برای استفاده در سال های بعدی.

از آنجا که نرخ تخفیف با گذشت زمان کاهش می یابد، انتظار می رود ارزش BNB نیز کاهش یابد. برای مقابله با این تنزل قیمت، بایننس از فرآیندی به نام “The Burn” استفاده می کند. مطابق با وایت پیپر آنها، بایننس براساس حجم معاملات ارز دیجیتالی با ارز دیجیتالی، هر سه ماه یکبار توکن های BNB را از بین می برد تا زمانی که ۵۰٪ از کل کالاهای توکن BNB نابود شود. هدف نهایی “”The Burn” تثبیت قیمت ارز دیجیتالی بایننس یا BNB در گذشت زمان است.

ارز دیجیتالی بایننس

راه‌اندازی و صدور

بایننس عرضه اولیه سکه ICO که ۱۰۰ میلیون BNB بود را در ۲۱ ژوئیه ۲۰۱۷ تکمیل کرد. تمام توکن های BNB قبل از ICO ایجاد شده اند و در مدت ۲۰ روز به فروش رسیدند و حدود ۱۵ میلیون دلار درآمد کسب کردند. بودجه جمع آوری شده در ۳ قسمت مختلف مورد استفاده قرار گرفت که عبارتند از: ۳۵ درصد از بودجه برای ساخت پلتفرم Binance و انجام ارتقاء سیستم مورد استفاده، ۵۰ درصد برای برندینگ و بازاریابی بایننس و ۱۵ درصد به عنوان صندوق اضطراری محفوظ است.

 

طراحی شبکه و مدل امنیتی

BNB به عنوان یک توکن مبتنی بر اتریوم (ERC20) شروع به کار کرد که سرانجام به سمت بلاک چین سفارشی خود به نام Binance Chain حرکت کرد. اما برخلاف اتریوم، Binance Chain از قراردادهای هوشمند پشتیبانی نمی کند. بلاکچین بایننس از مکانیزم  (Tendermint byzantine-fault-tolerant (BFT استفاده می کند، این سیستم شامل چندین نوع گره مختلف از جمله گره های اعتبار سنج و اعضای انجمن برای اعتبارسنجی معاملات، گره های شاهد (witness nodes) که شاهد روند اتفاق نظر هستند و معاملات را به گره های دیگر توزیع می کنند و در آخر گره های شتاب دهنده (متعلق به سازمان ها هستند و روند اعتبار سنجی معاملات را سرعت می بخشند)، می باشد. پس از تولید بلاک، هزینه های جمع آوری شده بین همه تایید کنندگان، توزیع می شود.

ارز دیجیتالی بایننس

ارز دیجیتالی بایننس چگونه کار می کند؟

ارز دیجیتالی بایننس یک توکن مبتنی بر اتریوم (ERC-20) است که می تواند برای مبادله ارزهای رمزنگاری شده و پرداخت هزینه کارمزد در صرافی بایننس مورد استفاده قرار گیرد. از توکن های BNB برای پرداخت هزینه های مبادله ای به منظور تخفیف در پرداخت کارمزد برای حداکثر ۵ سال عضویت، استفاده می شود.

بایننس با دیگر ارزهای دیجیتالی متمایز است؛ چرا که صرفاً به منظور مبادله با دیگر ارزهای دیجیتالی ایجاد شده است. دیدگاه ژائو برای ایجاد ارز دیجیتالی بایننس، رقابت با سایر صرافی های ارزهای دیجیتالی به منظور ارائه راه حلی در رابطه با حل مشکلات زیرساخت های تجارت رمز ارزها بود.

سیاست پولی / سیاست توکن

بایننس عرضه BNB را به ۲۰۰ میلیون توکن پوشش داده است. ۱۰۰ میلیون توکن در طول ICO در دسترس عموم قرار گرفت، در حالی که ۸۰ میلیون به تیم مؤسس و ۲۰ میلیون به سرمایه گذاران فرشته اختصاص یافت.

به منظور مقابله با تنزل ارزش ارز دیجیتالی بایننس که با کاهش تخفیف سالانه اتفاق می افتد، بایننس قصد دارد نیمی از کل توکن های خود را (۱۰۰ میلیون توکن) با گذشت زمان از بین ببرد. هدف نهایی “The Burn” تثبیت قیمت BNB در طول زمان است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads