خرداد ۳, ۱۴۰۱

معیارهای مناسب در انتخاب یک کیف پول دیجیتالی چیست؟

  • توسط حامد پاکدامن
  • سپتامبر 23, 2019
  • 0

انتخاب درست کیف پول ارزهای دیجیتالی یکی از مهم ترین گزینه ها برای ذخیره و نگهداری امن دارایی های دیجیتالی به شمار می رود. در این مقاله، ارزنگار قصد دارد تا به مقایسه ۵ کیف پول برتر Coin Wallet، Freewallet، Exodus، Jaxx و MyEtherWallet با استفاده از معیارهای مناسب در انتخاب یک کیف پول دیجیتالی بپردازد. معیارهای مناسب در انتخاب یک کیف پول دیجیتالی عبارتند از: عبارت SEED، تاریخچه هک ها، بررسی نظرات کاربران و پشتیبانی متنوع از ارزهای دیجیتالی و نحوه دریافت کارمزد.

معیارهای مناسب در انتخاب یک کیف پول دیجیتالی

در صورتیکه تمام ارزهای دیجیتالی خود را از دست دهید (هک کنند) قادر به خرید به اصطلاح یک لامبورگینی نمی باشید، به همین دلیل در سال ۲۰۱۹ مهمتر از همیشه اطمینان از امنیت کیف پول از اهمیت بالایی برخوردار است. روش ذخیره سازی ارزهای دیجیتالی به طرز چشم گیری در طول یک دهه تغییر کرده است، اما برای استفاده از هر اقدام امنیتی جدید، روش جدید و غلطی نیز برای ذخیره سازی آن وجود دارد.

ذخیره سازی روی کاغذ همواره یکی از روش های ایمن به شمار می رود، اما با گذشت یک دهه، این روش تغییر کرده و اکنون کاربران می توانند بدون هیچ دردسری امنیت لازم جهت مدیریت و حفاظت از ارزهای خود را داشته باشند. هزاران ارز رمزنگاری در دنیا وجود دارد که پیدا کردن یک کیف پول که می تواند همه آنها را با روشی امن و کاربر پسند ذخیره کند، باید هدف هر کاربر ارز دیجیتالی باشد. در ادامه به ویژگی ها و معیارهای مهم و پر اهمیت در انتخاب یک یک پول مناسب اشاره شده است.

معیارهای مناسب در انتخاب یک کیف پول دیجیتالی

عبارت SEED

عبارت SEED، لیستی از کلماتی است که تمام اطلاعات مورد نیاز برای بازیابی کیف پول و ردیابی آن را ذخیره می کند. آتش سوزی درخانه، سرقت حضوری و گم کردن تکه کاغذ همراه با عبارت SEED روی آن می تواند باعث از بین رفتن این عبارت شود. در صورت استفاده صحیح از این عبارت، روشی برای بازیابی کیف پول ارزهای دیجیتالی پس از خرابی رایانه / کیف پول خواهید داشت؛ زیرا SEED ای که تولید کردید می تواند به نسخه دیگری از کیف پول برگردد تا به ارزهای شما دسترسی پیدا کند. از بین پنج کیف پول منتخب، همه دارای گزینه استفاده از عبارات SEED می باشند، با این تفاوت که همه SEED ها برابر نیستند. به عنوان مثال، Coin Wallet و Exodus، ارزهای دیجیتالی را با امنیت بالایی رمزگذاری کرده و به کاربران اجازه می دهند شماره PIN را نیز تنظیم کنند. در حالی که یک کیف پول مانند Freewallet دارای هیچ یک از این گزینه ها نمی باشد؛ چرا که این کیف پول نظارتی است و کاربران قادر به دسترسی به کلید خصوصی خود را ندارند.

هک

سرورهای DNS انتخاب شده توسط MyEtherWallet در سال ۲۰۱۸ توسط حمله فیشینگ به خطر افتادند. Exodus نیز با هک نرم افزارهای مخرب و اسکریپت سابقه بدی دارد، به طوریکه حساب های کاربری مختلف ادعا می کنند هنگام استفاده از این کیف پول وجوه خود را از دست داده اند. طبق گزارش ها، جكاكس نیز در سال ۲۰۱۷ پس از آنكه هكرها توانستند به رایانه های کاربران متصل شوند و کلیدهای خصوصی را به راحتی از نرم افزار Jaxx استخراج كنند، حدود ۴۰۰K دلار ضرر کرد. Freewallet به طور تصادفی تقریباً ۸ میلیون حساب کاربر را به یک حساب ذخیره سازی سرد منتقل کرد که باعث شده مورد هک و کلاهبرداری قرار گیرد. Coin Wallet که بیش از چهار سال فعالیت دارد، هرگز مورد هک قرار نگرفته است. این کیف پول از رمزنگاری AES-256 با عبارت عبور BIP 39 استفاده می کند که تاکنون برای جلوگیری از هرگونه هک کافی بوده است.

بررسی نظرات کاربران

استفاده از یک وب سایت های شخص ثالث در این معیار ساده ترین راه است، بنابراین ما می توانیم به بررسی سایت cryptocompare.com برای این ویژگی بپردازیم. در این نظر سنجی ۲ کیف پول Coin Wallet و Freewallet دارای امتیاز بالایی می باشند. اما کاربران باید توجه کنند که Freewallet یک سرویس نظارتی است. از این رو می تواند هنگام مشارکت در ICO ها منجر به بروز مشکلاتی شود زیرا کلیدهای خصوصی متعلق به شما نیستند، به خصوص هنگام برخورد با یک قرارداد هوشمند که سکه ها یا توکن ها را به آدرس فرستنده بازمی گرداند.

پشتیبانی از توکن ها

اینکه بتوانید همه ارزهای دیجیتالی خود را در یک مکان داشته باشید، بسیار مفید است، به خصوص اگر در ده ها ICO شرکت می کنید و در بیش از ۱۰ ارز سرمایه گذاری می کنید. در ادامه به تقسیم ارزهایی که هر کیف پول از آنها پشتیبانی می کند، پرداخته شده است:

Coin Wallet

BTC, LTC, BCH, XRP, ETH و تمامی ERC20  و توکن های ERC223

جکسکس

BTC، ETH، DASH، ETC، BCH، REP، LTC، ZEC، RSK، DGE، ICN، GNT، GNO، DGD، BCAP، CVC، STX، POE، MCI، QTUM، CFI، ART، PAY و ۵۵ مورد دیگر

MyEtherWallet

ETH (کیف پول مربوط به این ارز دیجیتالی است)، ERC20 ، ETC ، Testnet ETH ، UBQ ، EXP ، POA ، TOMO ، ELLA ، ETSC EGEM ، CLO ، GO ، EOSC ، AKA ، ESN ، PIRL ، ETHO ، ATH ، ILT ، WEB و MUSICOIN

Freewallet

BTC، BCH، ARDR، BCN، BNT، BTG، DASH، DCT، DOGE، EOS، ETH، FCN، GNO، GUP، IGNIS، LSK، LTC، NEO، NXT، PTOY، TRX، USDT، VEN، XDN، XEM، XMO، XMR، ZEC، XYO

Exodus

BTC ، BCH ، ETH ، LTC ، XRP و ۹۹ مورد دیگر

معیارهای مناسب در انتخاب یک کیف پول دیجیتالی

کارمزد

کارمزد دریافتی کیف پول ها هزینه ی ماینرهای شبکه متناسب با نوع معامله ای است که انجام می دهید. بسیاری از این کیف پول ها گزینه های استاندارد هزینه دارند، اما Coin Wallet به شما امکان می دهد بین سه نوع مختلف سرعت پیش فرض، سریعترین و حداقل یکی را با کارمزدهای متفاوت انتخاب کنید. گزینه پیش فرض معامله شما را در مدت زمان ۳۰ تا ۶۰ دقیقه انجام می دهد، گزینه سریع، سرعت شما را در بلاک بعدی قرار می دهد و گزینه حداقل، ۹۰ دقیقه طول می کشد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads