مرداد ۱۷, ۱۴۰۱

آشنایی با زبان های برنامه نویسی بلاک چین

  • توسط حامد پاکدامن
  • سپتامبر 22, 2019
  • 0
زبان های برنامه نویسی بلاک چین

بلاک چین زنجیره ای از بلاک ها است که به صورت پیوسته با استفاده از منطق رمزنگاری پیچیده به یکدیگر متصل می شوند. این فناوری ابتدا توسط Satoshi Nakamoto پیاده سازی شده و برای اولین بار در اجرای ارز دیجیتالی محبوب بیت کوین مورد استفاده قرار گرفت. فناوری بلاکچین به لطف امنیت بالایی که در معاملات تجاری ایجاد می کند، در صنعت (سازمان های بزرگ گرفته تا بانک هاو شرکت های کسب و کاری کوچک) مورد توجه و استفاده قرار گرفته است. بنابراین، استفاده از این مهارت با یادگیری بهترین زبان برنامه نویسی بلاکچین، پیشرفت شما را نسبت به توسعه دهندگان دیگر تضمین می کند. از این رو در ادامه با ارزنگار همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد زبان های برنامه نویسی بلاک چین کسب کنید.

انواع زبان های برنامه نویسی بلاک چین

بلاکچین انتظار می رود انقلابی در عملکرد صنایع در بخش های دولتی و خصوصی ایجاد کند.  این شبکه هنوز هم در مراحل ابتدایی خود است و بنابراین فقط در حال پیشرفت است. این فناوری فرصت های جدید زیادی را برای برنامه نویسان و توسعه دهندگان ایجاد کرده است تا بتوانند از این طریق درآمد کسب کنند.

بهترین زبان های برنامه نویسی بلاک چین

برای کمک به کسب اطلاعات بیشتر در مورد بهترین زبان های برنامه نویسی بلاک چین در این راهنما با تشریح لیستی از بهترین زبان های برنامه نویسی بلاکچین با ما همراه می باشیم.

زبان برنامه نویسی ++ C

++ C به عنوان افزونه ای برای زبان برنامه نویسی C اولیه توسعه داده شده است. این زبان برنامه نویسی شی گرا روی C مبتنی بر فرآیند ایجاد شده است. ++ C داده ها و کارکردها را به “objects” طبقه بندی می کند که می توان آنها را به راحتی در برنامه های دیگر فراخوانی و باز کرد. این زبان برنامه نویسی بلاکچین امکان مدیریت مؤثر منابع را فراهم می آورد و کنترل بیشتری بر حافظه ارائه می دهد. بلاکچین به کاربران و ماینرهای زیادی نیاز دارد تا هم به صورت سیستماتیک و هم به صورت متقابل با یکدیگر تعامل و کار کنند. ++ C برنامه هایی ایجاد می کند که نه تنها می تواند بین نقاط پایانی متعدد هماهنگ شود، بلکه تعامل آنها را نیز به سرعت پردازش می کند. به همین دلیل پروژه های بلاکچین مانند بیت کوین، اتریوم و ریپل در C ++ نوشته شده اند.

زبان های برنامه نویسی بلاک چین

زبان برنامه نویسی جاوا

جاوا در وب جهانی از اهمیت بالایی برخوردار است، برخی معتقدند که این زبان در مرکزیت HTML و CSS قرار دارد. زبان برنامه نویسی بلاکچین در ایجاد صفحات وب کاربردی و تعاملی سنتی و مفید است. این زبان هم اکنون نیز در ساختن بلاک های ساده و تغییر ناپذیر مفید می باشد. تغییر ناپذیری باعث می شود که هیچ کس بعد از تأیید یا “hashed”، محتوای موجود در یک بلاک را تغییر ندهد. هر بلاک جدید که به یک بلاکچین اضافه شده است، حاوی هش بلاک قبلی به همراه هش جدید برای بلاک جدید است. هرگونه تغییر در محتوای آن ، یک “previousHash” جدید ایجاد می کند  که مانع از اضافه شدن بلاک جدید در زنجیره می شود و محتویات آن با محتویات بلاک قبلی مطابقت دارد.

زبان برنامه نویسی پایتون

یکی دیگر از زبان های برنامه نویسی بلاک چین پایتون است. پایتون در سال ۱۹۹۱ توسط یک برنامه نویس هلندی به نام Guido van Rossum ایجاد شد. هدف وی ایجاد یک زبان برنامه نویسی ساده و حداقلی بود. منطق این زبان برنامه نویسی بلاکچین استفاده از این آرمان سازنده است. از این رو، پایتون یک زبان برتر برای توسعه نرم افزار و وب به شمار می رود. این محبوبیت در بین توسعه دهندگان و دانشمندان داده باعث شده که اکنون نیز یک زبان برنامه نویسی بلاکچین برتر باشد.

زبان برنامه نویسی Simplicity

Simplicity یک زبان برنامه نویسی بلاکچین است که برای قراردادهای هوشمند طراحی شده است. خالق آن Russel O’Connor، اظهار داشت که این زبان برنامه نویسی بلاکچین بسیار آسان و آسان است. Solarity تلاشی برای بهبود زبان های اصلی ارزهای دیجیتالی همچون Bitcoin Script و Ethereum Machine Virtual است. این زبان همچنین از تحلیل استاتیک برای جلوگیری از فاصله گپ بین اجراها استفاده می کند. O’Connor و شرکت وی یعنی Blockstream، امیدوارند که این زبان پس از بررسی دقیق ویژگی های آن در Bitcoin گنجانده شود.

زبان برنامه نویسی Solidity

و در آخر، Solidity! این یک زبان برنامه نویسی بلاکچین سطح بالا و مبتنی بر قرارداد است. اسکریپت آن شبیه به اسکریپت های برخی از زبان های ذکر شده در بالا مانند جاوا است و مفاهیمی مانند متغیرها، عملکردها و کلاس ها را از آنها وام می گیرد. یادگیری این زبان برای برنامه نویسان آسان است. Solidid توضیحات زیادی در مورد نحوه عملکرد کد آن برای افرادی که علاقمند به یادگیری آن هستند ارائه می دهد. با این وجود، ممکن است دنبال کردن این توضیح برای کسانی که با زبان های برنامه نویسی مدرن نا آشنا هستند، دشوار باشد. به عنوان زبان جدید موجود در بلاک، Solarity اکنون در حال محبوبیت است. افزایش تعداد دوره ها و منابع در این زبان نشانگر این امر است و انتظار می رود این زبان با بهبود بلاکچین به فناوری نرم افزار کمک شایانی کند.

زبان های برنامه نویسی بلاک چین

نتیجه گیری از زبان های برنامه نویسی بلاک چین

بلاکچین در نحوه تجارت داده ها و دارایی ها تحول ایجاد کرده است، پیش بینی می شود این فناوری تأثیر بسزایی در بخش ها و صنایع مختلف داشته باشد. برای کار با این فناوری، دانستن زبان های برنامه نویسی بلاک چین ضروری است. یک توسعه دهنده بلاکچین باید یکی از زبان های نوین برنامه نویسی مانند Java یا  ++ C را به خوبی بشناسد. این زبان ها فقط به ایجاد برنامه هایی برای بلاکچین کمک نمی کنند، بلکه به یادگیری زبان های مبتنی بر قرارداد مانند Simplicity یا Solidity نیز کمک می کند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads