تیر ۱۰, ۱۴۰۱

آموزش کامل و تصویری کیف پول مای اتر ولت |MyEtherWallet

  • توسط حامد پاکدامن
  • سپتامبر 17, 2019
  • 0
مای اتر ولت

تا به حال کلمه ی هودل یا HODL به گوشتان خورده است؟ این کلمه به معنی نگه داشتن یا ذخیره ارزهای دیجیتالی است. حال برای ایمن بودن هودل ارزهای دیجیتالی خود مستلزم پیروی از بهترین شیوه های امنیتی آنلاین و همچنین دنیای رمزنگاری می باشید. چرا که خطرات و ریسک های زیادی در ذخیره ارزهای دیجیتالی در کیف پول های دیجیتالی نا امن و نا معتبر وجود دارد. مای اتر ولت (MyEtherWallet) یکی از بهترین کیف پول های اتریوم جهت ذخیره، دریافت و انتقال توکن های اتر و ERC20 است. در ادامه با ارزنگار همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد این کیف پول و نحوه ذخیره ی توکن های ETH و ERC20 به صورت امن در آن کسب کنید.

مای اتر ولت (MEW) چیست؟!

مای اتر ولت یک کیف پول رایگان، منبع باز و client-side است که به شما امکان می دهد تا با بلاکچین اتریوم ارتباط برقرار کنید و  کنترل کامل کلیدهای خصوصی و بودجه خود را داشته باشید. MEW دارای رابط مبتنی وب و همچنین نسخه افزودنی Chrome است.
در این کیف پول در رابط وب خود، می توانید اتر و سایر توکن ها را به طور مستقیم یا از طریق MEW روی Ledger Nano S ،Trezor ،Digital Bitbox یا MetaMask مدیریت کنید.

مای اتر ولت

کاوش در ویژگی های MEW

در ادامه به برخی از ویژگی های اصلی مای ولت اتر اشاره شده است:

رابط کاربر بصری مای اتر ولت

رابط کاربر MEW بسیار مفید و کاربر پسند می باشد و به گونه ای ساخته شده که فرد قادر خواهد بود از یک گزینه به گزینه ی دیگر به صورت روان حرکت کند. این رابط همچنین از Ethereum & ERC20 نیز پشتیبانی می کند.

گس و هزینه ی کارمزد

کیف پول MEW در هنگام انجام یک تراکنش، هزینه ی در حال ارسال و حد گس را نشان می دهد. با این حال اگر عجله دارید، می توانید گزینه های خود را سفارشی کنید تا سریع تر معامله شما تأیید شود.

افزودن توکن های ERC20

اضافه کردن توکن های ERC20 یا توکن های سفارشی یکی از اصلی ترین USP های MEW است. اما بسیاری از مردم از این قابلیت آگاهی ندارند. این امر باعث می شود مدیریت ۱۰۰ و ۱۰۰۰ توکن ERC20 در یک کیف پول ساده و کارآمد باشد.

مبادلات داخلی مای اتر ولت

در این کیف پول، گزینه ی مبادلات داخلی جهت تبادل  ETH و سایر توکن ها را به راحتی در دسترس کاربران قرار  داده است. در صورت تمایل جهت استفاده از این گزینه می توانید از قسمت swap به آن دسترسی داشته باشید.

دستیابی به دیگر کیف پول ها

MEW  این امکان را به شما می دهد تا به کیف پول های مختلف اتریوم، دسترسی داشته باشید. به عنوان مثال، Trezor یا Ledger Nano S. برخی از این کیف پول هایی که می توانید از طریق MEW به آنها دسترسی داشته باشید عبارتند از: MetaMask / Mist Ledger Wallet، TREZOR، Digital Bitbox، Keystore / JSON File، Mnemonic Phrase، Key Key.

چگونه یک کیف پول MEW ایجاد کنیم؟

در ادامه به نحوه ی ایجاد یک کیف پول MEW  به صورت گام به کام پرداخته شده است:

۱٫ ابتدا باید به کیف پول MEW کلاینت دسترسی پیدا کنید. با استفاده از این لینک می توانید به این کیف پول دسترسی داشته باشید و آن را دانلود کنید – https://www.myetherwallet.com/#generate-wallet

۲٫ هنگامی که به این لینک دسترسی پیدا کردید، در صفحه نمایش گزینه Enter a Password نشان داده می شود

مای اتر ولت

 

صفحه اصلی MEW

۳٫ پسوردی را که می خواهید کیف پول خود را نگه دارید وارد کنید و روی “Create New Wallet” کلیک کنید. (توجه: این پسوورد کلید خصوصی شما را رمزگذاری می کند. اما به عنوان دانه ای برای تولید کلیدهای شما عمل نمی کند. برای باز کردن قفل کیف پول به رمز عبور وارد شده + کلید خصوصی خود نیاز دارید.)

۴٫ پس از کلیک روی گزینه “Create New Wallet”، برای دانلود فایل “Keystore File” باید دستورالمل های لازم را مطالعه فرمایید.

مای اتر ولت

ذخیره کلیدهای خصوصی روی MEW

۵٫ پس از خواندن دستورالعمل ها، روی گزینه “Download Keystore File” کلیک کنید. پس از انجام این کار، گزینه “Continue” فعال خواهد شد.

مای اتر ولت

فایل MEW-KeyStore

۶٫ فایل UTC که در تصویر بالا مشاهده می کنید، باید ذخیره شود. توجه فرمایید که از تغییر نام یا محتوای فایل جلوگیری نمایید. فایل را در یک هارد آفلاین یا یک درایو خودکار که به صورت آنلاین استفاده نمی کنید، ذخیره کنید.

۷٫ روی گزینه  ‘I understand. Continue، کلیک کنید تا کلید خصوصی تان نمایش داده شود.

مای اتر ولت

ذخیره کلید های خصوصی MEW

۸٫ برای دریافت یک کیف پول کاغذی روی “Print Paper wallet” کلیک کنید. (این گزینه انتخابی است و هیچ الزامی در انجام آن نمی باشد)

مای اتر ولت

کیف پول کاغذی MEW

۹٫ برای بازگشت به این صفحه روی “Save Your Address” در شماره ۷ کلیک کنید:

۱۰٫ شما با موفقیت کیف پول جدیدی را در MEW برای مدیریت اتر و سایر توکن های خود ایجاد کرده اید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads