خرداد ۳, ۱۴۰۱

هاردفورک جدید بیت کوین به نام بیت کوین گلد

  • توسط حامد پاکدامن
  • سپتامبر 16, 2019
  • 0
بیت کوین گلد

به تازگی توسعه دهندگان خبر از ایجاد هارد فورک جدید بیت کوین به نام گلد کوین داده اند. هدف از ایجاد این هاردفورک تغییر الگوریتم اثبات کار به گونه ای است که دیگر از مدارهای مجتمع ویژه (ASIC) برای استخراج بلاکچین Bitcoin Gold استفاده نشود. بسیاری از افراد با شنیدن این خبر به دنبال خرید بیت کوین به منظور دو برابر شدن سکه ها می باشند. دو برابر شدن سکه به معنای دو برابر شدن ارزش نیست، زیرا پس از یک هارد فورک، ارزش هر دو نسخه سکه ها بر اساس احساسات کاربر و تقاضا و عرضه در بازار تعیین می شود. در ادامه با ارزنگار همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد هارد فورک جدید بیتکوین یعنی بیت کوین گلد کسب نمایید.

فورک جدید بیت کوین

از حالا فورک جدید بیت کوین یعنی بیت کوین گلد به عنوان BTG یا “bgold” نیز شناخته می شود. این یک فورک از نسخه بیت کوین اصلی است که ساتوشی ناکاموتو در سال ۲۰۰۸ اختراع کرد.

بیت کوین طلایی یک هارد فورک community-activated از بیت کوین است که مجدداً فرآیند استخراج را به صورت غیر متمرکز خواهد کرد. در حال حاضر، اطلاعات کمی در مورد دانش فنی این فورک در دسترس است زیرا وب سایت آن در حال توسعه است.

بیت کوین گلد

چه کسی این فورک را انجام می دهد و چه موقع اتفاق می افتد؟

پروژه بیت کوین طلایی توسط برخی از توسعه دهندگان و ماینرها انجام می شود و سرپرست آنها جک لیائو، مدیرعامل شرکت تولید تجهیزات استخراج LightningAsic  در هنگ کنگ می باشد.

توسعه دهنده اصلی بیت کوین طلایی شخصی ناشناس با نام h4x3rotab می باشد، او ادعا می کند که بیت کوین گلد یک بلاکچین واقعی برای ارتقاء سطح بیت کوین است. طبق وب سایت رسمی آنها، زمان دقیق ارائه این فورک هنوز مشخص نشده است.

هدف از ایجاد بیت کوین گلد چیست؟

بیت کوین گلد یک هارد فورک جامعه محور و بدون رای گیری اجماع است. این فورک توسط معدودی از افرادی که معتقدند سیستم اصلی استخراج بیت کوین متمرکز شده و انحصارا توسط انبوهی از شرکت های تولید ماینر هدایت می شود، در نظر گرفته شده است.

به زبان ساده تر می توان گفت که آنها معتقدند که این هارد فورک به دلیل تولید دستگاه های ماینر  ASIC است؛ چرا که یک مانع بسیار قوی برای ورود یک کاربر متوسط ​​یا ماینری مثل من و شما به بازار می باشد. بنابراین این حامیان هارد فورک قصد دارند تا این روند را تغییر داده و یک روند غیرمتمرکز تر را ایجاد کنند.

چگونه حامیان BTG قصد حل مشکل متمرکز بودن استخراج بیت کوین را دارند؟

طرفداران BTG (یعنی بیت کوین گلد) تصمیم گرفتند با استفاده از هارد فورک بیت کوین در تاریخ ۲۵ اکتبر، پروتکل اصلی را تغییر داده و این مشکل را برطرف نمایند. به طور خاص ، برای مقابله با حل مشکل تمرکز استخراج، توسعه دهندگان BTG در حال اجرای الگوریتم های استخراج مختلفی هستند که در مقابل تراشه های ASIC به نام Equihash مقاوم خواهند بود. با اجرای Equihash، بیت کوین طلایی به سادگی با استفاده از GPU های ارزان قیمت قابل استخراج خواهد بود.

ویژگی های بیت کوین گلد (BTG)

بیت کوین طلایی ویژگی های زیادی ندارد، اما…

  • BTG  مبتنی بر Equihash می باشد، بنابراین قابل استخراج با استفاده از GPU  می باشد.
  • BTG مشکل متغیر دارد که در هر بلاک تغییر خواهد کرد. (ویژگی مناسب برای استخراج با استفاده از GPU).
  • به نظر می رسد BTG دارای استخری از سکه های از قبل استخراج شده برای ۱۶۰۰۰ قطعه باشد.
  • جدای از اینها، تغییری مانند تنظیم اندازه بلاک ایجاد نخواهد شد.

در آخر  BTG برای بهبود سکه خود در آینده از دنباله سازندگان اصلی هسته BTC پیروی خواهد کرد، زیرا آنها معتقدند این روش قابل اطمینان می باشد.

بیت کوین گلد

نکات مهم در مورد BTG

باید توجه کنید که پس از فورک هر دو سکه های شما یعنی بیت کوین و بیتکوین گلد (BTC و BTG) دارای کلیدهای خصوصی یکسان می باشند. به دلیل فورک، مشکلی به نام Replay Attacks می تواند رخ دهد. اگرچه، آنها تاکید دارند که از حفاظت مجدد در محل استفاده می کنند، اما ما مطمئن نیستیم که این حرف چقدر موثر است، زیرا آزمایشی برای این کار انجام نشده است. با این حال برای جلوگیری از replay attacks و دسترسی به سکه های BTG رایگان خود، پیشنهاد می کنیم از موارد ارائه شده در ادامه مراقبت کنید:

برای جلوگیری از replay attacks، چند روز از معاملات جلوگیری کنید.
کلیدهای خصوصی بیت کوین خود را با خود امن نگه دارید و در مبادله شخص ثالث مانند Coinbase شرکت نکنید.
از کیف پول های سخت افزاری مانند Ledger Nano S و Trezor استفاده کنید.
اگر کیف پول سخت افزاری ندارید، برای کنترل کلیدهای خصوصی از کیف پول های نرم افزاری مانند Mycelium ، Jaxx ، Coinomi و Exodus استفاده کنید.
همچنین می توانید از کیف پول کاغذی استفاده کنید.
اگر کلیدهای خود را در یک کیف پول کاغذی یا کیف پول نرم افزاری نگه می دارید، منتظر دستورالعمل های دسترسی به سکه های BTG خود باشید.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads