اردیبهشت ۲۶, ۱۴۰۰

استلار Stellar چیست؟ همه چیز درباره استلار

  • توسط samsam
  • سپتامبر 12, 2019
  • 0
استلار

استلار یک دفتر کل توزیع شده مبتنی بر بلاکچین است که به صورت منبع باز و غیرمتمرکز جهت انتقال ارزهای دیجیتال به فیات و ارتباط مردم و موسسات مالی در سراسر جهان طراحی شده است. با استفاده از استلار، می توان پول را به سرعت، با اطمینان و بدون کارمزد در بین مرزها منتقل کرد. در ادامه با ارزنگار همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد استلار و نحوه ی کار آن کسب کنید.

استلار چیست؟

استلار نیز مانند ریپل، یک فناوری پرداخت است که هدف آن پیوند دادن مؤسسات مالی و کاهش چشمگیر هزینه و زمان مورد نیاز برای انتقال فرامرزی است. در حقیقت، هر دو شبکه پرداخت در ابتدا از یک پروتکل مشابه استفاده می کردند. Stellar یک فناوری پرداخت منبع باز است که چندین شباهت با ریپل دارد و بنیانگذار آن، جید مک کالب، همان بنیانگذار ریپل است.

در اوایل سال ۲۰۱۴ فورک استلار با ایجاد پروتکل اجماع استلار (SCP) به پایان رسید. هر دو سیستم ریپل و استلار تفاوت های اساسی با یکدیگر دارند، به عنوان مثال ریپل یک سیستم بسته است در حالی که Stellar یک پروتکل منبع باز است.

این دو پروتکل همچنین مشتری های مختلفی با یکدیگر دارند. ریپل با مؤسسات بانکی و کنسرسیوم های مستقر به منظور اصلاح و ساده سازی فناوری انتقال مرزی شان همکاری می کند. در مقابل، استلار روی بازارهای در حال توسعه متمرکز است و موارد بسیاری برای فناوری خود از جمله حواله های پول و توزیع وام بانکی به unbanked دارد.

استلار

استلار چگونه کار می کند؟!

عملکرد اساسی استلار مشابه بسیاری از فناوری های پرداخت غیرمتمرکز است. این شبکه از سرورهای غیرمتمرکز با یک دفتر کل توزیع شده ایجاد شده است که در هر ۲ تا ۵ ثانیه در بین تمام گره ها به روز می شود. برجسته ترین عامل تمایز بین استلار و بیت کوین پروتکل اجماع آن است.

پروتکل اجماع استلار برای تصویب معاملات به شبکه استخراج متکی نیست. در عوض، از الگوریتم توافقنامه بیزانس فدرال (FBA) استفاده می کند  که پردازش سریع تر تراکنش ها را امکان پذیر می سازد. بنابراین بخشی از شبکه برای تأیید و اعتبار یک تراکنش استفاده می شود.

هر گره در شبکه استلار مجموعه دیگری از گره های “قابل اعتماد” را انتخاب می کند. هنگامی که یک تراکنش توسط تمام گره های موجود در این مجموعه تأیید شود، آن تراکنش تایید شده در نظر گرفته می شود. روند کوتاه شده ی استلار باعث می شود که این شبکه سرعت بیشتری داشته باشد و هر هزار عملیات شبکه در ثانیه پردازش شود.

استلار چگونه نقل و انتقالات بین المللی را تسریع می بخشد؟

روند فعلی برای نقل و انتقالات مرزی یک روند پیچیده است. این امر به بانک های داخلی نیاز دارد تا حساب های مربوط به حوزه های خارجی را به ارز محلی تبدیل کنند. از آنجا که استلار اعتبارسنجی را همزمان امکان پذیر می سازد، بلاکچین این شبکه می تواند تاخیرها و پیچیدگی های موجود را کاهش دهد یا از بین ببرد.

از Cryptocurrency Lumens Stellar نیز می توان برای تأمین نقدینگی و ساده سازی روند استفاده کرد. طبق برخی گزارش ها ، بانک ها از ارزهای رمزنگاری شده خود برای تسهیل چنین نقل و انتقالاتی در آینده استفاده می کنند. به گفته دیوید مازیزر، استاد دانشگاه استنفورد و خالق SCP ، این پروتکل دارای الزامات محاسباتی و مالی “متوسط” است. این پروژه حتی سازمانهایی را با حداقل بودجه فناوری اطلاعات ، قادر به شرکت در شبکه خود می کند.

استلار

چند موسسه از بلاکچین استلار استفاده می کنند؟

Stellar پس از اعلام همکاری با IBM ، در اکتبر سال ۲۰۱۷ در کانون توجه قرار گرفت. این پروژه با هدف تعیین شده برای پردازش تا ۶۰ درصد از کل پرداخت های مرزی در منطقه، که شامل کشورهایی مانند استرالیا ، فیجی و تونگا می شود، به کار می رود. این کار باعث می شود ارتباطات بین مشاغل کوچک، غیرانتفاعی و موسسات بانکی محلی برای تسریع در معاملات تجاری امکان پذیر شود. به عنوان مثال ، یک کشاورز در ساموآ قادر به برقراری ارتباط و انجام معاملات با یک خریدار در اندونزی خواهد بود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads
این وب سایت به فروش میرسد ۰۹۱۷۷۸۷۹۹۸۶