آذر ۹, ۱۴۰۱

ترید ارزهای دیجیتالی چیست؟

  • توسط حامد پاکدامن
  • سپتامبر 11, 2019
  • 0
ترید ارزهای دیجیتالی

واژه ی ترید یا مبادله به گوش افرادی که در دنیای تجارت فعالیت دارند، آشنا است. ترید در دنیای ارزهای دیجیتالی به معنای مبادله یک ارز دیجیتالی با ارز فیات یا ارز دیجیتال دیگری است. تعداد ارزهای رمزنگاری شده در سال های اخیر افزایش زیادی داشته، به طوریکه برآوردها حاکی از آن است که اکنون بیش از ۱۵۰۰ ارز دیجیتالی مختلف وجود دارند. بسیاری از این ارزها فقط با استفاده از ارزهای دیجیتالی اصلی مانند بیت کوین یا اتریوم قابل مبادله یا ترید می باشند. به همین دلیل، اگر می خواهید بدون استخراج و پرداخت هزینه برای تهیه دستگاه های ماینر، ارز دیجیتالی کسب کنید یا از خدمات یک شرکت بلاکچین استفاده کنید، باید اطلاعات کاملی در مورد ترید و نحوه ی انجام آن داشته باشید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد ترید ارزهای دیجیتالی در ادامه با ارزنگار همراه باشید.

ترید ارزهای دیجیتالی چیست؟!

همانطور که در قسمت بالا اشاره شد، ترید  ارزهای دیجیتالی، به تبدیل یک ارز دیجیتالی به ارز دیجیتالی دیگر یا ارز فیات نظیر دلار، یورو و غیره  گفته می شود. برخلاف تصور بسیاری از افراد و حتی معامله گران واژه ی ترید تنها دارای ۲ عنصر خرید و فروش نیست، بلکه دارای سه عنصر خرید، فروش و ذخیره می باشد؛ چرا که ذخیره نیز در بسیاری از زمان ها باعث سودآوری بیشتر می شود.

ترید ارزهای دیجیتالی

تاریخچه مختصر  مبادله ارز دیجیتال

همانطور که می دانید، بیت کوین اولین ارز دیجیتالی در دنیا است که در سال ۲۰۰۹ توسط فرد ناشناسی به نام ساتوشی ناکاموتا معرفی و عرضه شد. در آن زمان، فقط ارز دیجیتالی بیتکوین وجود داشت و از این رو مبادله با دیگر ارزهای دیجیتالی غیرممکن بود. چند سال بعد، ارزهای رمزنگاری بیشتری نظیر اتریوم، ریپل و … معرفی شدند که با استفاده از آنها مردم قادر به معاملات ارزهای دیجیتالی با یکدیگر بودند. بنابراین معامله گران همانند معاملات سهام جهانی یا ارز خارجی شروع به یادگیری نحوه ترید یا مبادله ارزهای دیجیتالی با یکدیگر کردند و با استفاده از نوسانات بازار و افزایش قیمت ها سود بیشتری به دست آوردند.

در این بین معامله گران حرفه ای برای موفقیت بیشتر در بازار و کسب سود بیشتر، از ابزارها و شاخص های مختلفی نظیر نرم افزارها استفاده کردند. این ابزارها با توجه به داده های تاریخی، تجزیه و تحلیل تغییرات قیمت و نمودار روند قیمت به معامله گران  کمک می کند تا کمتر ضرر کنند.

استراتژی های مبادله ارزهای دیجیتالی

اکنون می خواهیم در مورد راهکارهای کوتاه مدت و بلند مدت ترید ارزهای دیجیتالی با مزایا و مضرات هر یک از آنها برای به دست آوردن درآمد بیشتر  صحبت کنیم.

مبادله کوتاه مدت ارزهای دیجیتالی

معاملات کوتاه مدت به معاملاتی گفته می شود که در آن هدف افراد از خرید ارزهای دیجیتالی، نگهداری کوتاه مدت آن و کسب سود بیشتر در زمان کمتر است. مبادله گران در این نوع از ترید، با توجه به نمودار و تحلیل های روزانه، حواشی و اخبار به مبادله ارزهای دیجیتالی می پردازند. معاملات کوتاه مدت با توجه به زمان کوتاه با سودهای کوتاه پیش می رود، بنابراین این بدان معنی است که شما باید بدانید که چگونه نمودارها را به طور دقیق بخوانید، از این رو به عنوان یک مبتدی، شما نیاز به یادگیری نحوه خواندن نمودارها و تحلیل آنها خواهید داشت.

ترید ارزهای دیجیتالی

مبادله طولانی مدت ارزهای دیجیتالی

معامله گران در مبادلات طولانی مدت، شروع به خرید و نگهداری ارز دیجیتالی خاص به منظور افزایش قیمت آن در آینده می کنند. آنها ممکن است برای هفته ها، ماه ها یا حتی سال ها یک ارز دیجیتالی را نگهداری کنند و از فروش آن خودداری کنند. بررسی روند قیمت ها در طی یک دوره طولانی به معامله گران  اجازه می دهد تا تصمیمات آگاهانه بگیرند و از ضرر احتمالی افت ارزش قیمت ارز جلوگیری نمایند. در این نوع از مبادله باید ارزهای دیجیتالی مورد نظر خود را بررسی کنید و هدف و آینده ی پیش روی آنها را در نظر بگیرید تا به سود زیادی دست پیدا کنید.

اگر فکر می کنید ارزش یک ارز دیجیتالی در طول یک دوره طولانی مدت به طور پیوسته رشد می کند و استرس ناشی از فشارهای کوتاه مدت را ندارید، پس این روش ممکن است بهترین انتخاب شما باشد. برای استفاد از نظرات دیگران در این باره می توانید از تالارهای بیت کوین و دیگر انجمن های آنلاین (به عنوان مثال Reddit تجارت رمزنگاری)، جایی که در مورد ارزهای رمزنگاری شده صحبت می شود، تبادل نظر کنید.

بازارهای ارزهای دیجیتالی به حدی بی ثبات هستند که قیمت هر ارز دیجیتالی به سرعت تغییر می کند. این بدان معناست که برای تحلیل دقیق روند بازار به زمان زیادی نیاز خواهید داشت. از این رو با توجه به تغییر سریع قیمت ارزهای دیجیتالی، اکثر سرمایه گذاران ترجیح می دهند تا از استرس سرمایه گذاری طولاتی مدت دوری کنند و  با استفاده از نمودارهای روزانه، تصمیم به خرید و نگهداری یا فروش بگیرند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads