مرداد ۱۷, ۱۴۰۱

گرمايش منازل با استفاده از دستگاه هاي ماينر در سيبري

  • توسط حامد پاکدامن
  • سپتامبر 7, 2019
  • 0
گرمايش منازل با استفاده از دستگاه هاي ماينر

بنابر گزارش هاي موجود، شهروندان شهر Irkutsk در سیبری روسيه از دستگاه هاي استخراج ارز ديجيتال برای گرم کردن خانه های خود استفاده مي كنند. استخراج ارزهاي ديجيتالي نیاز به استفاده از توان محاسباتی و در نتیجه مقدار مشخصی برق دارد، هرچه قدر بیشتر استخراج كنيد، به برق بیشتری نیاز خواهيد داشت. به دليل ارزان بودن برق در ایرکوتسک (حدود پنج برابر ارزانتر از مسکو) تاکنون بیش از هزار نفر در اين منطقه استخراج می کنند. حتی یک کافه نيز وجود دارد که با دريافت ارزهاي ديجيتالي به جاي فيات كار مي كند. در ادامه با ارز ديلی همراه باشيد تا از نحوه‌ي گرمايش منازل با استفاده از دستگاه هاي ماينر بيشتر آشنا شويد.

گرمايش منازل با استفاده از دستگاه هاي ماينر

دو کارآفرین ایرکوتسک روسیه به تازگی سیستم گرمایش زیر زمینی متصل به سخت افزار استخراج را توسعه داده اند. این سیستم قرار است برای گرمايش خانه هاي مردم سیبری مورد استفاده قرار گیرد. کارآفرینان محلی، ایلیا فرولوف و دیمیتری تولماچیوف، یک نمونه اوليه را برای یک سیستم گرمایش زیر زمیني ایجاد کرده اند که از گرمای تولید شده توسط ماينرها استفاده می کند.

فروولوف در مصاحبه با رسانه های محلی براي معرفی نمونه اولیه خود گفت: “معمولاً دستگاه هاي بيت كوين گرماي توليد شده را در اتمسفر آزاد می كنند. براي جلوگيري از اين كار و در نظر گرفتن مسائل زيست محيطي، مفهومي به نام heat from computing operations جهت اهداف صلح آمیز نظير گرم کردن خانه ها در نظر گرفته شده است. فرولوف و توماچایوف اظهار داشتند كه قصد دارند تا سال ۲۰۲۰ حدود ۲۰۰۰ “cryptohouses” احداث كنند.

گرمايش منازل با استفاده از دستگاه هاي ماينر

به گزارش Russia Today، ساکنان شهر ایرکوتسک روسیه راهی برای تبدیل انرژی از استخراج بیتکوین (بیت کوین) پیدا کرده اند. کارآفرینان Irkutsk ایلیا فرولوف و دمیتری تولماویوف با استفاده از گرمای تولید شده توسط پردازنده های رایانه ای اقدام به گرم كردن خانه ها كرده اند.

ایلیا فرولوف صاحب استارتاپ Imagine8، عنوان مي كند كه ماينرهاي توليد شده توسط بيت مين را بايد در روغن mineral قرار داد تا  گرمای حاصله را به زمين منتقل کند. Imagine8 قصد دارد تا با استفاده از اين فناوري مهمان خانه هايي را ايجاد و اجاره دهد.

استفاده از دستگاه هاي ماينر در خانه ها

فروولوف، که از سال ۲۰۱۶ مشغول به کار روی چنین سیستم هایی است، مي گويد كه او و یکی از دوستان هم مدرسه اش، چندين نفر را برای گرمايش منازل با استفاده از دستگاه هاي ماينر در حومه ایرکوتسک متقاعد كرده اند.

در ابتدا، فروولوف از مالکان خانه می خواست که خانه های خود را با استفاده از اين سیستم گرم کنند و قبض های برق خود را برای او ارسال کنند. برخی با این گزینه مشكلي نداشتند، اما پس از چندي وقت متوجه شدند كه قضيه از چه قرار است. او مي گويد:

آنها در ابتدا مي گفتند كه بيت كوين يك طرح هرمي است، اما ما می خواهيم با استفاده از آن گرمایش رایگان داشته باشيم. اما پس از اطلاع از بيت كوين و نحوه كار آن، خودشان شروع به استخراج بیت کوین کردند.

گرمايش منازل با استفاده از دستگاه هاي ماينر

به گفته وی، اين افراد در ابتدا سخت افزار ماينينگ را خريداري كردند و سپس یاد گرفته اند که چطور کیف پول و ارزهای خود را مبادله کنند و مراقب بيت كوين هاي خود باشند.

وی گفت، سایر شرکت ها هم اکنون از همین فناوری استفاده می کنند و برخی بعد از تماشای فیلم های ارسال شده توسط فرولوف و رقبای وی، شروع به خريد دستگاه هاي بيت كوين و روغن هاي ماينينگ كرده اند.

قبض های برق در زمستان های ایرکوتسک ممکن است ماهانه چند صد دلار برای صاحب خانه ها هزينه داشته باشد. درعوض، شش یا هشت تراشه تخصصی دستگاه استخراج، معروف به ASIC می تواند خانه را گرم کند و علاوه بر آن به درآمد زايی صاحب خانه با استفاده از كسب بيت كوين نيز كمک كند.

فروولف اظهار مي كند كه از جمله فوايد استفاده از گرايش منازل با استفاده از دستگاه هاي ماينر براي محیط زیست، هدر نرفتن گرما در هوا و استفاده از آن در خانه به جاي سوخت هاي فسيلي و زغال سنگ است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads