تیر ۱۰, ۱۴۰۱

روش هاي فروش بيت كوين

  • توسط حامد پاکدامن
  • سپتامبر 7, 2019
  • 0
فروش بيت كوين

چنانچه به تازگی به دنیای ارزهای دیجیتالی وارد شده اید و اطلاعات کافی در مورد خرید و فروش بیت کوین ندارید، در ادامه با ارز ديلي همراه باشيد تا از روش هاي فروش بيت كوين بيشتر مطلع شويد. در هنگام فروش ارز ديجيتالي بيتكوين دو گزینه اصلی فروش بیت کوین به ارز فیات مانند دلار آمریکا (USD) و فروش بیت کوین به ديگر ارزهاي ديجيتالي، مانند Ethereum ، XRP یا هر تعداد دیگر altcoin وجود دارد. در ادامه به دليل تمايل بيشتر كاربران در دريافت دلار به روش هاي فروش بيت كوين و دريافت دلار اشاره شده است.

روش هاي فروش بيت كوين

روش هاي مختلفي براي فروش بيت كوين وجود دارد كه از جمله آنها مي توان به موارد ارائه شده در ادامه مطلب اشاره كرد:

صرافی ارزهای دیجیتالی

صرافی های ارزهای دیجیتالی معمولا به عنوان واسطه بین وجوه فروشنده و خریدار عمل می کنند. برای مبادله از طریق صرافی ارزهای دیجیتالی ابتدا باید یک حساب کاربری در صرافی مورد نظر خود باز کنید و با استفاده از حساب بانکی متصل به آن خرید و فروش خود را انجام دهید.

پس از باز كردن يك حساب كاربري در صرافي مورد نظر بايد یک “پیشنهاد فروش” تعیین کنید، براي اين كار بايد نوع ارز مورد نظر برای مبادله، میزان آن و قیمت درخواستي خود را برای هر واحد مشخص نماييد. زمانيكه کسی با پیشنهاد شما مطابقت داشته باشد، مبادله به صورت خودکار انجام می شود.

بعد از اینکه وجوه به حساب شما واریز شد، باید آنها را به حساب بانکی متصل خود منتقل كنيد. این كار ممکن است زمان زيادي طول بكشد، به خصوص اگر صرافی با بانک مورد نظر مشکل داشته باشد یا با مشکلات نقدینگی روبرو باشد. برخی از بانک ها صریحاً از پردازش مبادلات با وجوه بدست آمده از طریق مبادله ارزهاي ديجيتالي خودداری می کنند.

برخي از بهترين صرافي هاي ارزهاي ديجيتالي عبارتند از بايننس، bitfinex، coinbase، bitstamp.

فروش بيت كوين

معاملات مستقیم برای فروش بيت كوين

روش دیگر فروش بیت کوین از طریق تجارت مستقیم با شخص دیگري است. این سرویس در وب سایت هایی که معمولاً با صرافي ها مرتبط است، قابل دسترسی مي باشند و شامل واسطه ای است که ارتباط را تسهیل می کند.

ابتدا باید به عنوان فروشنده ثبت نام کنید. جدا از تنظیم پروفايل، باید هویت خود را به طور کامل تأیید کنید. پس از ثبت نام، می توانید پیشنهادی را برای فروش برخی از بیت کوین ها ارسال کنید. هنگامی که یک خریدار قصد مبادله با شما را دارد، از این سرویس اخطار دریافت می کنید و از آن پس تنها با خریدار در تعامل هستید. این وب سایت صرفاً به عنوان بستری برای تکمیل مبادله به شمار مي رود.

روند فروش بیت کوین در برخی از آن سایت ها می تواند کاملاً زمان گير باشد. بنابراین، لازم است قبل از تصمیم گیری در مورد بستر معاملاتی، تحقیقات خود را انجام دهید و مطمئن شوید که زمان و صبر لازم را براي انجام اين كار دارید.

برخی از وب سایتهای ارائه دهنده گزینه مبادلات مستقیم عبارتند از BitBargain ،Bittylicious ،Coinbase : Openbitcoins ،Bitsquare و LocalBitcoin.

فروش بيت كوين

 

معاملات آنلاین P2P برای فروش بیت کوین

يكي ديگر از روش هاي فروش بيت كوين، بازارهای مبادلاتي همتا به همتا است كه یک پیشرفت نسبتاً جدیدي در دنیای ارزهاي ديجيتالي به شمار مي رود. اين وب سایت ها اساساً به عنوان بسترهایی کار می کنند که افراد با نیازهای متفاوت و در عین حال مکمل را در کنار هم قرار می دهند.

این سرویس براي افرادی مناسب است که مایل به خرید بیت کوین با کارت هاي اعتباری خود مي باشند و می خواهند بیت کوین خود را صرف خرید کالا از مکان هایی کنند که ارزهای دیجیتالي را به عنوان گزينه اي براي پرداخت نمی پذیرند.

وب سایت های تسهیل کننده خدمات ، خدمات سپرده گذاری برای معامله و همچنین کیف پول برای ذخیره بیت کوین را در اختیار کاربران قرار می دهند.

به عنوان مثال:

باب لیست خواسته های مورد نیاز خود را در سايت اعلام مي كند. سپس جک مبادله را قبول می کند و کالاهای باب را از طریق marketplace پرداخت می کند. پس از تحویل کالا، marketplace پول جک را از escrow آزاد كرده و وجوه را به کیف پول او منتقل می کند.

برخی از وب سایت های ارائه دهنده این سرویس عبارتند از Purse ، Brawker و OpenBazaar.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads