آذر ۹, ۱۴۰۱
  • صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • آیا چین قرار است اول پاییز ارز دیجیتال خود را به بازار عرضه کند؟

آیا چین قرار است اول پاییز ارز دیجیتال خود را به بازار عرضه کند؟

  • توسط حامد پاکدامن
  • سپتامبر 4, 2019
  • 0
ارز دیجیتالی چین

چین تمایل دارد تا برای اولین بار ارز دیجیتالی مخصوص و مورد حمایت دولت خود را در جهان راه اندازی کند. این ارز رقیبی احتمالی برای ارز دیجیتال لیبرای فیسبوک، جهت خرید آنلاین می باشد. چندین مقام بانک مرکزی در طی چند هفته گذشته از لزوم راه اندازی ارز دیجیتالی چین صحبت کرده اند. زیرا فیس بوک از برنامه های خود برای لیبرا رونمایی کرده است و به نظر می رسد بانک خلق چین (PBOC) در حال پیشرفت سریع برای راه اندازی این ارز می باشد. مجله فوربس این هفته با استناد به منبعی که پیش از این برای دولت چین کار می کرد، گزارش داد که بانک مرکزی چین می تواند ارز دیجیتال خود را تا ۱۱ نوامبر برای جلوگیری از ریسک های مالی و مقابله با تسلط فعلی دلار آمریکا راه اندازی کند. در ادامه با ارزی دیلی همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد راه اندازی ارز دیجیتالی چین کسب نمایید.

ارز دیجیتالی چین

ارز دیجیتالی چین

پیش بینی می شود بانک مرکزی چین ارز دیجیتالی خود را از طریق چهار بانک بزرگ دولتی این کشور از جمله بانک صنعتی و تجاری چین، بانک ساخت و ساز چین، بانک کشاورزی چین و  سیستم های پرداخت موبایل Alipay و WeChat توزیع کند. بر اساس گزارش فوربس و همچنین UnionPay ، ارائه دهنده کارت اعتباری پشتیبانی شده از کشور، پرداخت کنید.

ما چانگچون ، معاون رئیس بخش پرداخت و تسویه حساب PBOC ، در آغاز ماه اوت گفت كه نمونه اولیه ارزهای دیجیتالی وجود داشته و گروه تحقیقات پول دیجیتالی بانک های مرکزی قبلاً نیز معماری blockchain را اتخاذ كرده است تا از استفاده آن در معاملات خرده فروشی اطمینان حاصل كند.

ژو شیائوچوان ، فرماندار پیشین بانک مرکزی در ماه گذشته گفت که علاوه بر بانک های مرکزی ، به “اشخاص تجاری” اجازه داده می شود اسکناس هایی با حمایت دارایی های ارز شخصی خود را نیز صادر کنند ، اگرچه وی درباره این نوع “اشخاص تجاری” توضیح نداد.

براساس بیانیه ای که خلاصه دیدار میان دبیر حزب شنژن، وانگ وایزونگ و فرماندار بانک مرکزی یی گانگ است که در روز پنجشنبه منتشر شد ، چین همچنین آماده است تا شنژن را به عنوان منطقه آزمایشی برای ارزهای دیجیتال تبدیل کند.

PBOC سرکوب پتو را در چین برای تجارت Cryptocurrency ، از جمله بیت کوین که از هیچ دولتی پشتیبانی نمی شود ، به اجرا گذاشت و آنها را خطری برای ثبات و امنیت مالی چین دانست. در همین زمان ، بانک مرکزی در سال ۲۰۱۴ آکادمی خود را برای مطالعه ارزهای دیجیتال و فناوری مرتبط با blockchain ایجاد کرد.

نیل وودفین ، مدیر بازاریابی استارت اپ بلاک چین Blockstream ، گفت: ارز دیجیتال ایجاد شده توسط PBOC “دقیقاً مانند پول نقد” خواهد بود و “توسط بانک مرکزی کاملاً کنترل می شود.”

اگر به جای فیزیکی، دیجیتالی باشد، می توانند حسابها را ببندند و بر همه فعالیتها نظارت کنند. در کل سیستم مالی سپرده های بانکی تجاری برای نظارت ، کنترل یا بیرون کشیدن اطلاعات برای تأیید آنها دشوار است ، زیرا تعداد آنها در داده های هر بانک است.

وانگ شین ، مدیر دفتر تحقیقات بانک مرکزی ، ماه گذشته اعلام کرد که برنامه های فیس بوک برای ایجاد ارز دیجیتالی خود ، پکن را وادار کرده است تا برنامه ارزهای دیجیتالی خود را تسریع  دهد؛ چرا که ممکن است برای ارزیابی سیاست پولی، برنامه های فیس بوک برای ایجاد ارز دیجیتال اش افزایش یابد.

ارز دیجیتالی چین

لئونارد ویس ، رئیس انجمن بیت کوین هنگ کنگ ، گفت که یک ارز دیجیتال تحت حمایت دولت ممکن است کنترل PBOC را بر سیستم پولی چین تقویت کند و اعتماد بانک های تجاری را برای انتقال تغییرات در سیاست پولی قطع کند.

Libra Facebook ، که یک ارز دیجیتالی غیر مستقل است که توسط یک شرکت مستقر در سوئیس کنترل می شود ، توسط رگولاتورها و بانکهای مرکزی در سراسر جهان تحت نظارت جدی قرار گرفته است. ماه گذشته ، گروه هفت کشور صنعتی ، موسوم به G7 ، خواستار اقدامات فوری نظارتی و سایر اقدامات برای رفع نگرانی های جدی در مورد ترازو شدند.

با این حال ، بانک های مرکزی ابراز علاقه کرده اند تا ارزهای دیجیتالی خود را برای مقابله با دلار آمریکا و به دست آوردن کنترل بیشتر بر سیستم های پولی خود ، به بازار عرضه کنند.

مارک کارنی ، فرماندار بانک مرکزی انگلیس ، هفته گذشته استدلال کرد که دلار آمریکا ، ارز ذخیره فعلی غالب ، می تواند جایگزین یک جایگزین دیجیتالی جهانی برای مقابله با نرخ بهره فوق العاده پایین شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads