آذر ۹, ۱۴۰۱

مشکلات بزرگ ارزهای دیجیتالی استیبل کوین

  • توسط حامد پاکدامن
  • سپتامبر 4, 2019
  • 0
ارزهای دیجیتالی استیبل کوین

stablecoin نوعی ارز رمزنگاری است که غالباً ارزش آن را به دارایی دیگری، مانند ارز فیات، فلزات گرانبها یا انواع دیگر کریپتو پیوند داده می شود. با وجود ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین (BTC) و جهش ناگهانی قیمت در عرض چند ثانیه، برخی افراد معتقدند که استفاده از ارزهای دیجیتالی عادی تقریباً غیرممکن است. از این رو این افراد استفاده از ارزهای دیجیتالی استیبل کوین یا stablecoin را نقطه ای امن برای سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتالی می دانند. در ادامه با ارزنگار همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد ارزهای دیجیتالی استیبل کوین کسب نمایید.

استیبل کوین

در بعضی موارد ، ۱ دلار یا شاید حتی یک گرم از طلا برای هر واحد از استیبل کوین در نظر گرفته می شود. با توجه به اینكه دلارها و فلزات گرانبها چندان حساس به نوسانات نامناسب قیمت نیستند، بیشتر استابلاکوئین ها از نوسانات مبادله ارزهای دیجیتالی خارج شده و روند تقریبا ثابتی را دارند. این نوع از ارزها همچنین می توانند به عنوان یک سر پناه امن برای علاقه مندان به ارزهای دیجیتالی در مواقعی که بازارها نزولی است، مورد استفاده قرار گیرند.

ارزهای دیجیتالی استیبل کوین

مشکل ارزهای دیجیتالی استیبل کوین چیست؟

برخی از بزرگترین ارزهای دیجیتالی استیبل کوین در بازار به عدم شفافیت متهم شده اند. به عنوان مثال تتر هفتمین ارز دیجیتالی بزرگ در جهان که ارزشی بیش از ۴ میلیارد دلار دارد با وعده ساده ای که داد، مبنی بر اینكه هر واحد ۱۰۰٪ از دلار آمریكا حمایت می شود، در سال های اخیر مورد بازخواست قرار گرفته و مسائل حقوقی بسیاری برای آن پیش آمده است.

تنظیم قوانین ارزهای دیجیتالی استیبل کوین

ژاپن، اقتصاد توسعه یافته ای که نسبت به سایر کشورها موضع دوستانه تری به ارزهای دیجیتالی داشته است، به نظر می رسد که در یافتن راهی برای تنظیم قوانین برای استفاده قانونی از استیبل کوین ها است. توکیو معتقد است که چنین ارزهای دیجیتالی امکان تبدیل به حواله را دارند و از این رو کارگران خارجی به راحتی می توانند هزینه ی مورد نیاز خانواده های خود را برای آنها در سریع ترین زمان و با کارمزدی بسیار پایین ارسال کنند.

در ایالات متحده که به طور کلی رویکردهای احتیاط آمیزی نسبت به ارزهای رمزنگاری شده، استیبل کوین ها به طور کلی بسیار مورد توجه قرار گرفته اند. به نظر می رسد که استقبال از این ارزها متناسب با روشی است که این سکه ها برای دستیابی به ثبات خود استفاده می کنند. چرا که به عنوان مثال stablecoin های وابسته به دلار ایالات متحده با ارزهایی که قیمت ثابت را به صورت دستی با الگوریتم تقاضا و عرضه تنظیم می کنند، متفاوت می باشند. 

شرکت های اپراتور استیبل کوین

یکی از راه های غلبه بر چالش اساسی در رویکرد استیبل کوین ها، شامل ارائه شفافیت کامل است. شرکت های اپراتور  رقیب تتر با نمایش کامل دفتر کل خود به مردم اطمینان داده اند که استایبل کوین های ارائه شده توسط آنها ۱۰۰٪ با دلار آمریکا پشتیبانی می شود.

یکی از این ارزهای دیجیتالی استیبل کوین USDK است که در ژوئن سال ۲۰۱۹ راه اندازی شد. stablecoin ERC-20 توسط شرکت فناوری blockchain OKLink و شرکت معتبر دارای مجوز از ایالات متحده Prime Trust با سرمایه گذاری مستقر در ایالات متحده آغاز به کار کرد. به گفته ی شرکت اپراتور این ارز دیجیتالی اسیبل کوین نرخ تبدیل تضمینی ۱: ۱ بین USDK و دلار آمریکا ۱۰۰٪ محفوظ است. برای این منظور، شرکت حسابرسی مستقل آرمانینو گزارش های ماهانه USD را که توسط Prime Trust برای دارندگان توکن های USDK ارسال می شود، به صورت عموم ارائه می دهد تا حداکثر شفافیت را در اختیار مردم قرار دهد. این در حالی است که ممیزی های قرارداد هوشمند توسط شرکت های شخص ثالث مانند Certik و Slowmist انجام می شود.

بنابراین ارزهای دیجیتالی استیبل کوین همواره برای کسب رضایت و اعتماد مردم باید با استفاده از شرکت های اپراتور، حسابرسی های خود را در اختیاز عموم قرار دهند تا از مشکلات و حاشیه ها همچون تتر به دور باشند.

ارزهای دیجیتالی استیبل کوین

سال ۲۰۲۰  و استیبل کوین

به فیس بوک و والمارت و دیگر شرکت های بزرگ جهان و همچنین ابر قدرت های جهان توجه داشته باشید تا ببینید که چگونه پروژه های آنها پیشرفت می کند و چگونه نسخه های ارزهای دیجیتالی خود را راه اندازی و معرفی می کنند. این احتمال وجود دارد که دولت ها و شرکت های بین المللی چاره ای به جز ایجاد یک چارچوب کاملاً شفاف و قانونی از ارزهای دیجیتالی استیبل کوین در اقتصاد خود نداشته باشند. با این حال برخی از کشورها، مانند هند، ممکن است همچنان به دنبال ممنوعیت ارزهای دیجیتالی باشند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads