آذر ۹, ۱۴۰۱

ارزهای مجازی بیت کوین ، اتریوم و ریپل : دلیل موفقیت آن ها

  • توسط حامد پاکدامن
  • آگوست 31, 2019
  • 0
بیت کوین ، اتریوم و ریپل

بازار ارزهای مجازی از نظر ارزش و میزان مقبولیت در بین کاربران، رشد قابل ملاحظه‌ای داشته‌اند. تاکنون ارزهای مجازی گروه بزرگی از سرمایه‌گذاران را به خود اختصاص داده است. قابل ذکر است که با وجود شرایط بازار، ارزهای مجازی بیت کوین ، اتریوم و ریپل همیشه در راس قرار داشته‌اند. چه چیزی باعث شده که این ارزهای مجازی اینقدر بموفق باشند؟ در ادامه با ارزنگار همراه شوید تا در این مورد مطالب بیشتری برای شما بازگو کنیم.

دلیل موفقیت سه ارز مجازی بیت کوین ، اتریوم و ریپل چیست؟

قبل از اینکه به بررسی دلیل موفقیت بیت کوین ، اتریوم و ریپل بپردازیم خوب است اندکی در مورد هر کدام از آن ها بدانید. پس با ما همراه شوید.

بیت‌کوین

این ارز دیجیتال در سال ۲۰۰۹ ساخته شده، بیت‌کوین اولین ارز دیجیتالی peer-to-peer تا کنون می باشد وبه عنوان پدر ارزهای مجازی شناخته شده است، بیت کوین در اولین حرکت سوددهی دارد و از بین نمی‌رود. باوجود ۲۰۰۰ altcoin که در بازار موجود است، طرفداران بیت‌کوین همچنان روی آن سرمایه گذاری می‌کنند و آن‌ را در بالای لیست نگه داشته‌اند.

بیت کوین ، اتریوم و ریپل

چرا بیت‌کوین اینقدر متقاضی دارد؟

دلایلی که بیت کوین را در میان سرمایه گذاران محبوب کرده است عبارتند از :

  • منبع محدود : در کل فقط ۲۱ میلیون بیت کوین وجود دارد و ۱۷٫۸ میلیون آن تاکنون استخراج شده. به نظر می‌رسد که ۴ میلیون سکه برای همیشه گمشده باقی بمانند. پس داوطلبان برای اینکه بخش کوچکی از آن را داشته باشند، تقاضا زیاد می‌شود و این باعث بالا رفتن ارزش آن می شود در صورتی که اگر منبع آن زیادتر بود تقاضا کاهش می‌یافت.
  • کاربرد بالا و استانداردهای صنعتی : بیت‌کوین تقریبا در سراسر جهان مورد قبول و قابل دسترس است. دستگاه‌های خودپرداز بیت‌کوین، خرده‌فروش‌ها، و تجارت‌های مختلف، بیت‌کوین را به عنوان پرداختی بیشتر از ۱۵۰۰۰ venues‌ قبول می‌کنند که در مقایسه با ۱۲۷۰ venues درسال ۲۰۱۳، ۱۰۰۰٪ افزایش و رشد داشته است. یکی از استانداردهای این صنعت این است که هر برنامه‌ای که مرتبط با ارزهای مجازی است، اول باید با بیت‌کوین کار خود را شروع کند. سپس بعد از مدتی می‌توانند از altcoin های دیگر استفاده کنند.
  • توانایی سوددهی در سرمایه‌گذاری‌های داغ : ارزهای مجازی فرار هستند و با خرید و فروش آن‌ها در شرایط درست، حجم سرمایه‌گذاران افزایش می‌یابد. چرا بیت‌کوین؟ در مسیر بازار ارزهای مجازی، بیت‌کوین با ۶۶٫۲٪ در راس قرار دارد.. پس چرا روی سایر altcoin‌ها شرط ببندیم وقتی بیت‌کوین ۱۰۰٪ برنده است؟

اترویم

راه اتریوم در سال ۲۰۱۸ سخت بود و ۸۵٪ از ارزش خود را از دست داد. با وجود این امر و با وجود قراردادهای هوشمند مانند NEO و EOS، اتریوم همچنان دومین ارز مجازی بزرگ است.

دلایل محبوبیت اتریوم

  • پدر قراردادهای هوشمند : اترویم یک بلاک‌چین اصلی برای قراردادهای هوشمند، DApps، و بیش از ۸۰٪ از ICO‌ ها ی توسعه یافته در بلاک‌چین است. علاوه‌ بر این اترویم با شرکت‌هایی مانند مایکروسافت، JP morgan، اینتل و … شریک شده است،‌ که این شرکت‌ها بدنبال بکارگیری بلاک‌چین اتریوم در ساختار کاریشان هستند. با چنین حامی بزرگی، خیلی غیر معقول است که اتریوم جایگاهش را در این سراشیبی کوتاه مدت از دست بدهد.

بیت کوین ، اتریوم و ریپل

  • کلیدهای بروزرسانی تکنولوژی اترویم : یک از ویژگی‌های مهم اتریوم که «قسطنطنیه»(Constantinople) نامیده می‌شود در فوریه ۲۰۱۹ محقق شد که با پارامترهایی نظیر پیشرفت کاربردی، سرعت، هزینه‌ی معاملات، و مشکلات استخراج کنندگان شبکه، روبرو شد. طبق نقشه‌ی پیشرفت اتریوم برای سال ۲۰۱۹ و سال‌های بعد از آن، به‌جای یک بروزرسانی بزرگ، چندین بروزرسانی با هدف مقیاس پذیری بیشتر اتریوم، کارآمدتر شدن آن، و سرعت بیشترش،‌ طراحی شده است.

ریپل یا XRP

ریپل یا XRP با جمع‌آوری سرمایه به سومین ارزمجازی بزرگ تبدیل شده است. امروزه XRP یکی از ارزان‌ترین و در دسترس‌ترین ارز های مجازی است. با وجود اتهاماتی که از سوی علاقه مندان ارزمجازی بابت متمرکز بودن این ارز مطرح شده است، اتریوم همچنان خود را دربالای لیست قرار داده و هرگز ادعا نکرده که غیرمتمرکز است.

چرا XRP جلودار است؟ (چرا XRP در راس است؟)

۱۵۰۰ معامله در هر ثانیه یک دستاورد بسیار بزرگ است،‌ مخصوصا در مقایسه با سایر ارزهای مجازی و حتی در مقایسه با سیستم انتقال پول عادی که توسط بانک‌ها انجام می‌شود. پس هزینه معاملات فوری صرف نظر از مقصد بیش از ۵۰٪ کاهش می‌یابد. ریپل(Ripple) بر روی سازمان‌های مالی و بانک‌ها تمرکز کرده تا به سیستم اصلی پرداخت تبدیل شود. بنابراین، نه تنها ارزهای مجازی، بلکه سیستم‌های انتقال تحت سلطه مانند SWIFT، VISA،‌ رقبای اصلی آن هستند. با کار کردن روی ارتقای سرعت معاملات، تیم XRP به مقیاس ۵۰۰۰۰ معامله در هر ثانیه رسیده است.

بانک‌های مختلفی و شرکت‌های کارت‌های اعتباری با ریپل همکاری می‌کنند و هزاران بانک دیگر نیز بدنبال شراکت با آن هستند. با پشتوانه بخش مالی و افزایش کاربران آن، XRP جایگاه خودش را بین ارزهای مجازی محکم کرده‌است.

به این ترتیب دیدید که چرا سه ارز مجازی بیت کوین ، اتریوم و ریپل اینقدر موفق هستند و بیشتر سرمایه گذاران ارز دیجیتال ترجیح می دهند در زمینه ی مبادلات بیت کوین ، اتریوم و ریپل فعالیت کنند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads