تیر ۱۰, ۱۴۰۱

مشکلات و ریسک های ارزهای دیجیتال

  • توسط حامد پاکدامن
  • آگوست 29, 2019
  • 0
ریسک های ارزهای دیجیتال

با افزایش قیمت ارزهای دیجیتالی، مشکلاتی نظیر هک و حملات سایبری نیز بیش از گذشته شده است. نوسانات شدید قیمت، عدم حمایت از مصرف کننده، سرقت و هک های بی پایان ارزهای ديجيتالی از جمله مشكلات سرمایه گذاران در این بازار پر ریسک است. جهت اطلاع بيشتر از مشکلات و ریسک های ارزهای دیجیتال و سرمايه گذاری روی این بازار با ارز ديلی در ادامه مقاله همراه باشيد.

بررسی سرمايه گذاری روی بازار ارزهای دیجيتالی

یکی از مهمترین کلیدهای دستیابی به موفقیت در بازار ارزهای دیجیتالی، تحقیق مناسب در مورد ارزهای ديجيتالی مورد نظر جهت سرمایه گذاری است. بسياری از افراد مكانيزم و اصول ارزهای ديجيتالی را نمی دانند، اما در اين بازار سرمايه گذاری می كنند و به نتیجه‌ی مطلوب نمی‌رسند. بنابراين درک روشنی از این فناوری داشته باشید و بعد از آن شروع به تحقیق در مورد ارزهای دیجیتالی مختلفی که امروزه وجود دارد، كنيد و تصمیم گيری نمایید كه قادر به انتخاب چه ارزی برای سرمايه گذاری خواهید بود.

ریسک های ارزهای دیجیتال

ریسک های ارزهای دیجیتال مرتبط به قانون

موضوعات نظارتی و حقوقی دو مورد از موانع بزرگ پیش روی بخش ارزهای دیجیتالی در سال ۲۰۱۹ می باشند. دولت ها و بانک ها همچنان یک سیاست مالی منسجم برای ارزهای دیجیتالی ایجاد نکرده اند. بنابراین، همیشه این خطر وجود دارد که وضعیت مالیات و قوانین معاملاتی آن ها ناگهان در یک شب تغییر کند.

طول عمر

تعداد بالای آلت کوین ها، ریسکی برای سرمایه گذاری به شمار می رود. دانستن اینکه کدام یک از این سکه ها دارای پتانسیل واقع بینانه، جریان اصلی و طولانی مدت هستند، بسیار دشوار است. به یاد داشته باشید، هنوز نمونه های بسیار کمی برای پذیرش بلاکچین و ارزهای دیجیتالی در دنیای واقعی وجود دارد و قیمت سکه ها عمدتاً توسط گمانه زنی ها در نظر گرفته می شود.

ریسک های ارزهای دیجیتال

حمایت از مصرف کننده

بر خلاف بانک های سنتی، ارزهای دیجیتالی هیچ تضمین رسمی و بیمه ای ندارند. به عنوان مثال، در حالی که شرکت بیمه سپرده گذاری فدرال پس انداز سپرده گذاران را به ارزش ۲۵۰،۰۰۰ دلار در بانک ها و کارگزاری ها قرار داده است، مبادلات ارزهای دیجیتالی را در این برنامه در نظر نگرفته است. بنابراین اگر مبادلات شما به شکست متمایل شود، همه چیز را از دست خواهید داد.

دستکاری بازار

اگرچه هرگز به طور قطعی اثبات نشده است، اما به طور گسترده ای فرض می شود که تجارت داخلی و تبانی و دستکاری در بازار ارزهای دیجیتالی بسیار زیاد است. در واقع، کارشناسان اکنون بر این باورند که ارزش بالای ارزهای دیجیتالی در نیمه دوم سال ۲۰۱۷ در درجه اول توسط گروه کوچکی از افراد با دارایی های گسترده ارزهای دیجیتالی انجام شد که با یکدیگر تبانی کرده بودند.

خروج از بازار یکی دیگر از ریسک های ارزهای دیجیتال

ممکن است زمانی پیش بیاید که بخواهید دارایی های رمزنگاری خود را بفروشید و در عوض ثروت خود را به ارز فیات نگه دارید. متأسفانه ، “رمپ های خاموش” بازار ارزهای دیجیتالی برای بسیاری از سرمایه گذاران دردسرساز است. بله، اوضاع در حال بهبود است، اما خیلی ایده آل نیست.

چندین عامل مختلف باعث پیچیدگی خروج از بازار ارزهای دیجیتالی می شود، از جمله آنها می توان به موارد ارائه شده در ادامه اشاره کرد:

  • بسیاری از صرافی های ارزهای دیجیتالی امکان مبادله با USD را دارند. برخی از این صرافی ها تنها GBP ، EUR و JPY را مجاز می دانند، اما تعداد آنها بسیار کم است.
  • بسیاری از صرافی هایی که از برداشت فیات پشتیبانی می کنند، تنها مقداری ارز رمزنگاری شده اصلی را مورد پذیرش قرار می دهند. به عنوان مثال،  صرافی Coinbase،  یکی از محبوب ترین راه های خرید ارزهای دیجیتالی در اروپا و آمریکای شمالی، فقط از بیت کوین، اتر، لایت کوین و بیت کوین کش پشتیبانی می کند.
  • برای برداشت پول فیات، معمولاً باید یک پروسه تأیید کاملاً خسته کننده را طی کنید که ماه ها طول بکشد.
  • برخی صرافی ها به دلایل مبهم و نامنظم متهم به تملک وجه می باشند. در این شرایط، وکلا مجبور به درگیر شدن، خواهند بود.

در بهترین حالت ممکن است شما برای گرفتن وجوه خود در حساب بانکی تان، ارزهای دیجیتالی را با چندین ارز دیگر مبادله کنید (برای مثال IOTA ،Bitcoin، USD ،GBP). این روند باعث عدم اطمینان در ارزش دارایی های دیجیتالی و افزایش ریسک های ارزهای دیجیتالی می شود. در بدترین حالت ممکن است دارایی های دیجیتالی شما در صورت نیاز به آنها در دسترس نباشد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads