اردیبهشت ۲۶, ۱۴۰۰

توکن تتر (USDT) چیست؟!

  • توسط samsam
  • آگوست 27, 2019
  • 0
توکن تتر

تتر چيست؟ تتر يك ارزهای دیجیتالی بحث برانگيز است كه ادعا می كند هر توكن آن با پشتوانه ای به ارزش يك دلار آمريكا است. اين ارز ديجيتالی به عنوان يك stablecoin در نظر گرفته می شود؛ چرا كه به صورتی طراحی شده كه ارزش آن همواره ۱٫۰۰ دلار آمريكا باشد. ايده ايجاد توكن USDT این بود  كه مانند دلار، جایگزین پایداری در ارزهای ديجيتالی باشد. توكن های تتر نيز همانند ديگر ارزهای ديجيتالی قابل خريد و فروش و ذخيره می باشند. ارزنگار در ادامه به صورت مفصل به معرفی و نحوه‌ی استفاده از  توکن تتر پرداخته است.

توکن تتر

تتر یک دارایی ارز ديجيتالی است که توسط Tether Limited و به عنوان یک توکن از طریق پروتکل لایه‌ی Omni در بلاکچین ایجاد شده  است. برای ایجاد این ارز دیجیتالی از  پروتکل مورد استفاده بيت كوين در بلاكچين و الگوریتم رمزنگاری SHA-256 استفاده شده است. تنها تفاوت تتر در بلاكچين قسمت خاصی از پروتکل تتر است که به آن Omni Layer گفته می شود. این ساختار باعث می شود که ارز ديجيتالی تتر، منبع باز باشد. برخلاف اکثر ارزهای ديجيتالی، ارزش USDT بستگی به میزان خرید و فروش سکه ندارد، به طوريكه افت قيمت كلی بازار كريپتوكارنسی، در قيمت اين توكن ديجيتالی تاثير گذار نيست.

ارزش توكن تتر همواره ۱ دلار است، با این حال، در تاریخ ارز ديجيتالی USDT انحرافاتی وجود داشته که اين مقدار بیشتر از ۰٫۰۸ دلار نبوده است. توکن USDT در طیف گسترده ای از صرافی های ارز ديجيتالی قابل مبادله است.

سرمايه گذاران برای مبادله و سرمايه گذاری روی ارزهای ديجيتالی بدون ثبات همچون بيت كوين به دلیل نوسانات افت شديد قیمت و  كاهش ارزش اوليه سرمايه، نسبت به تجارت کالا و خدمات تردید می كنند. از اين رو ارزهای ديجيتالی ثابت و پايدار نظير تتر فرصتی مناسب برای آنها جهت سرمايه گذاری در بازار ارزهای ديجيتالی به شمار می رود.

از جمله ويژگی های دیگر ارز ديجيتالی تتر شفافيت و پذيرش آن است؛ چرا كه تتر انتقال و تبدیل پول به ديگر ارزهای ديجيتالی را تسهيل می بخشد و  در هنگامی كه بازار شيب سقوطی در پیش می گیرد، توسط سرمايه گذاران به منظور كم نشدن سرمايه اوليه خريداری می شود. علاوه بر آن صرافی هایی که در ابتدا فاقد اعتبار برای استفاده از دلار آمریکا بودند، در عوض از تتر استفاده می کنند.

توکن تتر

هدف تتر

هدف اصلی ارز دیجیتالی تتر تأمین نقدینگی و محافظت در برابر نوسانات بازار است. این امر باعث می شود که این stablecoin نسبت به ارزهای رمزنگاری معمولی کمتر خطرناک باشد. اهمیت استفاده از تتر به عنوان جایگزینی برای ارز فيات یک مزیت بزرگ است و از اين رو مورد توجه تجار و سرمایه گذاران قرار دارد. بسياری از سرمايه گذاران از تتر در زمان نزولی بودن بازار استفاده می كنند، اين راهكار به ويژه برای كشورهايی كه تبديل ارز ديجيتالی به فيات دشوار است، بيشتر مورد استفاده قرار می گيرد.

بررسي بلاكچين تتر

شبکه تتر در سه لایه ايجاد شده است. اولین لایه، بلاكچين بيت كوين و سیستم معاملات تتر، پروتکل Omni است. در سطح دوم ، تنها پروتکل Omni قرار دارد. این فناوری به شما امکان می دهد تا یک ارز ديجيتالی ایجاد کرده و از بین ببرید و همچنين مبادلات را در یک محیط امن نقطه به نقطه، نيمه خصوصی و امن انجام دهید.

سطح سوم بلاكچين تتر نيز براساس Tether Limited طراحی شده است. این شرکت همچنین مسئولیت پذیرش ارزهای فیات از کاربران و صدور ارزهای ديجيتالی به جای آن را بر عهده دارد.

توکن تتر

چرا کاربران باید از تتر استفاده کنند؟!

ارزش توكن نسبت به ديگر ارزهای ديجيتالی كه غير قابل پيش بينی می باشند، از ثبات و پايداری برخوردار است. از اين رو كاربران همواره در تكاپو و نگرانی برای كاهش ارزش آن نمی باشند. علاوه بر اين، برای مبادله تتر نيازی به استفاده از سيستم های بانكی نيست، به راحتی می توان تتر را با ديگر ارزهای ديجيتالی يا فيات در صرافی ها و پلتفرم های ديگر مبادله كرد.

از طرفی حفظ روابط بانکی در فضای رمزنگاری بسیار دشوار است، بنابراین صرافی ها از تتر برای قیمت دارایی های ارز ديجيتالی به دلار، بدون اینکه نیاز به داشتن حساب های بانکی با ارزش USD داشته باشند استفاده می کنند.

چند نکته فنی در مورد ارز ديجیتالی تتر (USDT):

مقدار کل توكن تتر ۴،۲۲۰،۰۵۷،۴۹۳ است.
بلاكچين تتر از الگوریتم رمزنگاري SHA-256 استفاده می کند.
تتر برای تسهیل انتقال ارزهای ملی ایجاد شده است

شركت تتر در نظر دارد ارزهای فیات پشتیبانی بیشتری را اضافه کند

تتر با بلاكچين های مختلف ادغام می شود

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads
این وب سایت به فروش میرسد ۰۹۱۷۷۸۷۹۹۸۶