مهر ۵, ۱۴۰۱

ریپل چیست؟ همه چیز درباره ریپل و XRP

  • توسط حامد پاکدامن
  • آگوست 26, 2019
  • 0
ریپل

خيلي از تازه واردان به عرصه بازار ارزهای دیجیتالی تصور مي كنند كه ريپل در واقع همان XRP است، اما این تصور كاملا غلط است؛ چرا كه ريپل يک شركت بزرگ در آمريكا است و محصولات مالی غير متمركز می سازد. اين شركت برای تحقق اين هدف چندين محصول مختلف از جمله ارز دیجیتالی XRP را طراحی و عرضه كرده است. در ادامه به منظور كسب اطلاعات بيشتر در مورد ریپل و XRP  با ارز ديلی همراه باشيد

ريپل چيست؟!

ریپل یک شرکت آمریکایی است که در سال ۲۰۱۲ با نام Opencoin تاسیس شد. این شرکت پروتکل معامله ریپل را توسعه داد و در سال ۲۰۱۵ نام این شرکت به ریپل نیز تغییر یافت. ریپل به طور عمده به دنبال راه حل هایی برای ساده تر کردن مبادلات (بین المللی) بین بانک ها است. برای انجام این کار، آنها سه محصول xRapid ، xCurrent و xVia را ایجاد کردند. سپس این شرکت برای تسريع انجام مبادلات بین بانک ها تصمیم گرفت از ارز دیجیتالی XRP در بلاکچین ریپل استفاده کند. ریپل یک شرکت با بودجه خصوصی است و منبع اصلی درآمد آن از فروش ارز دیجیتالی XRP و ايجاد سرويس های حرفه اي برای اپراتورهای شبكه مالی و ادغام سيستم های مالی قديمی و ارز ديجيتالی آن (XRP) می باشد.

اين شركت به دليل سيستم معاملات بين المللی ناكارآمد، طولانی مدت و پر هزينه، سيستمی را طراحی كرد كه بتوان با استفاده از آن با سرعت بيشتر و هزينه‌های كمتر مبادلات را انجام داد.

مراحل انجام معاملات با استفاده از تکنولوژی ريپل به صورت خلاصه:

مرحله ۱: شما یک پرداخت بین المللی ارسال می کنید.

مرحله ۲: بانک شما XRP را خریداری می کند.

مرحله ۳: بانک شما XRP را به بانک دریافت کننده می فرستد.

مرحله ۴: بانک دریافت کننده XRP را به فروش می رساند.

مرحله ۵: درآمد حاصل از آن به حساب گیرنده واریز می شود.

ریپل

xCurrent

ریپل با استفاده از xCurrent، سيستمي را به بانك ها ارائه می دهد تا معاملات و جزئيات آنها در زمان واقعی مشخص و تاييد گردد. معاملات موفق بلافاصله پردازش می شوند و فرایند آنها در یک کتاب قانون ثبت می شود.

xRapid

XRapid یک راه حل نقدینگی برای بانک هایی است که از XRP  ریپل به عنوان ارز واسط استفاده می کنند. XRapid تاخیر در پرداخت های جهانی و همچنین هزینه های آنها را به طرز چشمگیری کاهش می دهد.

xVia

xVia به مؤسسات مالی و مشاغل اجازه می دهد تا با استفاده از مزایای شبکه جهانی غیر متمرکز پرداخت های جهانی را به راحتی و به بازارهای نوظهور پرداخت کنند.

XRP چیست؟!

به گفته مارکوس ترایچر ، رئیس جهانی حساب های استراتژیک ریپل ، XRP یک پروتکل پرداخت و رمزنگاری است که برای انجام معاملات ایجاد شده است. نسخه اولیه XRP به سال ۲۰۰۴ باز می گردد که اولین بار توسط Ryan Fugger توسعه دهنده وب ایجاد شد. این پروتکل در فرم ارز دیجیتالی فعلی آن در سال ۲۰۱۲ آغاز به فعالیت کرد.

XRP به مردم امکان ارسال پول به صورت دیجیتالی را می دهد و با ارتقا فرم جدیداش نسبت به بیت کوین که نسل اول ارزهای دیجیتالی است، از هزینه بالا و زمان طولانی انجام تراکنش ها رنج نمی برد. XRP ادعا کرده که معاملات را حداقل در ۴ ثانیه انجام می دهد و قادر به انجام ۱۵۰۰ معامله در هر ثانیه می باشد.

ریپل

نحوه عملكرد كار ريپل

شبكه ريپل همانند بيت كوين با سيستم proof-of-work يا همچون Nxt با سيستم proof-of-stake كار نمی كند، این شرکت در عوض، به منظور اعتبارسنجی مانده حساب و معاملات روی سیستم به یک پروتکل اجماع متکی است. از پروتكل اجماع به منظور جلوگیری از یکپارچگی سیستم و هزینه های مضاعف استفاده می شود.

کاربردهای استفاده از ریپل

در ادامه به ۲ مورد از کاربردهای شرکت ریپل در مبادلات بانکی اشاره شده است:

مبادله ارزی با کمیسیون کم: ارزهای زیادی وجود دارند که نمی توان مستقیماً آنها را به یکدیگر تبدیل کرد. برای حل این مشکل بانک ها باید از دلار آمریکا به عنوان واسطه استفاده کنند. بنابراین، یک کمیسیون مضاعف وجود دارد که به صورت تبدیل ارز A به USD و USD به ارز  B کار می کند. ريپل نيز همچون دلار آمريكا یک واسطه است، با اين تفاوت كه قيمت آن بسيار كمتر از دلار می باشد.

معاملات بین المللی سریع: میانگین زمان معامله با استفاده از ريپل ۴ ثانیه است. برای درک سرعت انجام مبادلات ریپل می توانید آن را با سرعت چند ساعته بیت کوین و چند روزه سیستم های بانکی معمولی مقایسه کنید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads