اردیبهشت ۲۶, ۱۴۰۰

سرقت یا دزدی بیت کوین چگونه اتفاق می افتد؟

  • توسط samsam
  • آگوست 26, 2019
  • 0
سرقت یا دزدی بیت کوین

در پي كاهش و افزايش قيمت ارزهای دیجیتالی (به خصوص بيت كوين) و عدم رعايت اصول امنيتي مناسب براي ذخيره و حفظ آنها، فرصتي طلايي براي هكرها ايجاد شد تا از بيشتر كاربران به خصوص كاربران تازه وارد در اين بازار بيش از گذشته كلاهبرداري كنند. به همين منظور ارز ديلي در اين مقاله به روش های سرقت یا دزدی بیت کوین جهت كسب اطلاعات بيشتر تمامي كاربران به خصوص كاربران تازه وارد، پرداخته است.

سرقت یا دزدی بیت کوین چه روش هایی دارد؟

در ادامه به پر تكرارترين روش های سرقت یا دزدی بیت کوین در بین کاربران پرداخته شده است:

تكنيک مهندسی اجتماعی

مجرمان سایبری از تكنيك مهندسی اجتماعی برای سو استفاده از كاربران به خصوص افراد تازه وارد استفاده می كنند. استفاده از اين تكنيك ها روز به روز در حال افزایش است، به طوريكه در نیمه اول سال ۲۰۱۸ ،  ۱۰۰،۰۰۰  لینک با هدایت افراد تازه وارد و بی اطلاع به صفحات جعلی که از صفحات اصلی مبادلات محبوب ارزهای دیجیتالی مانند Binance ، Kraken و Bittrex  کپی شده بودند، ایجاد شد و برای به دام انداختن کاربران بیشتر تلاش می کرد.

كاسپرسكی پس از بررسی های لازم در اين زمينه هشدار داد كه  “کلاهبرداران سعی می کنند از شايعات و وعده های دروغین برای فریب افرادی که کیف پول ندارند، استفاده کنند: آنها، كاربران تازه وارد را به ثبت نام در كيف پول های ديجيتالی جعلی با وعده هایی نظير دريافت ارز ديجيتالي رايگان، فریب می دهند.” وی همچنين اظهار كرد كه: “در بعضی موارد، جاعلان داده های شخصی افراد را جمع آوری كرده و صفحه سايت را به یک سایت قانونی تغيير مسير می دهند”.

یکی دیگر از روش های فریب کلاهبرداران، استفاده از ده ها سرور مخرب و اتصال آنها به شبکه کیف پول های ارزهای دیجیتالی است، آنها کاربران را وادار می کنند تا یک نسخه جدید کیف پول را که حاوی کد مخرب است را دانلود کنند. در نسخه جديد از كاربران خواسته می شود تا كد ۲ مرحله ای خود را نیز وارد نمايند.

سرقت یا دزدی بیت کوین

تروجان

در اين ۳ ماهه اخير تروجان Rakhni به راحتي ارزهاي ديجيتالي زيادي را سرقت كرده است. اين تروجان در ابتدا در سال ۲۰۱۳ تنها روي دستگاه ها و داده هاي رمزگذاري شده، متمركز شده بود. نسخه جديد  Rakhni، کامپیوتر كاربران را با هدف پيدا كردن فايل های مربوط به ارز دیجیتالی بيت كوين کاملا بررسی می کند. در صورتيكه بيت كوين پيدا كند، دستگاه را رمزگذاري كرده و تقاضاي باج مي كند. اما در صورتيكه بيت كوين پيدا نكند، بدافزارهايی را روي كامپيوتر نصب می كند تا در صورت انجام محاسبات از انتقال ارز روی دستگاه های ديگر در شبكه جلوگيری كند.

Botnets استخراج ارز ديجيتالی

Botnets به کامپيوترهاي آلوده به بدافزار در يك شبكه می گويند كه از راه دور نيز قادر به كنترل می باشند. بدافزارهای توزيع شده  Botnets معمولا روی اسپم يا DDoS متمركز می شوند. اما به تازگي كاربران از وجود botnets به عنوان ابزاری برای استخراج ارزهای ديجيتالی خبر داده‌اند، طبق بررسی های انجام شده تعداد botnets موجود در ابزارهای استخراج در حال افزايش است.

Catfishing

برخی از جاعلان پروفايل های رسانه های اجتماعي جعلي را ايجاد می كنند و با استفاده از آن هويت افراد يا پروژه های معتبر را جعل می كنند. اين روش تركيبی از فيشينگ است و به منظور  دسترسی به جزئیات مرتبط با ورود به حساب کاربری، کاربران استفاده می شود. به عنوان مثال، اگر یک حساب توییتر جعلی از  بنیانگذار اتريوم دريافت كرديد و آن حساب پيامي مبنی بر واریز ETH به یک حساب و دريافت دو برابر آن بود، مطمئن باشد كه در تله Catfishing افتاده اید و به هیچ وجه این کار را انجام ندهید .

بد افزار

بدافزار یکی دیگر از روش های سرقت یا دزدی بیت کوین به شمار می رود. بسیاری از بدافزارهای موجود در سایت های تورنت و فروشگاه Google Play برای سرقت بيت كوين و ديگر ارزهای ديجيتالی از اپليكيشن های آسیب پذیر ايجاده شده‌اند. به عنوان مثال بد افزار Clipper از عملکرد کپی و پيست آدرس كيف پول كاربران برای دزديدن ارزهای ديجيتالي آنها استفاده می كند.

سرقت یا دزدی بیت کوین

نتيجه گيري

جهت جلوگيری از خطر سرقت یا دزدی بیت کوین، بايد همواره كيف پول مناسبی را براي سكه های خود در نظر بگيريد. سعی كنيد همواره از رمزهای يكتا و تركيبی استفاده كنيد و به هيچ رمز خصوصی خود را در اختيار ديگران قرار ندهيد.

علاوه بر امنيت كيف پول، بايد همواره لينك هايی كه در سرويس های اينترنتی قرار دارند را با دقت بررسی كنيد و تا جای ممكن سعی كنيد كه روی آنها كليك نكنيد. همواره آدرس لينك سايت های مورد نظر خود را تايپ نمایید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads
این وب سایت به فروش میرسد ۰۹۱۷۷۸۷۹۹۸۶