تیر ۱۰, ۱۴۰۱

استفاده از ارزهای ديجيتالی در مسافرت

  • توسط حامد پاکدامن
  • آگوست 25, 2019
  • 0
ارزهای دیجیتالی در مسافرت

بیت کوین، بلاکچین و سایر ارزهای دیجیتالی اخیرا در سراسر جهان محبوبیت زیادی پيدا كرده‌اند، بنابراين هيچ جاي تعجبی ندارد كه به زودی بر تمامی ابعاد زندگي و كار ما از جمله سفر نيز تاثير گذار باشند. اين موضوع برای بسياری از افرادی كه تنها با ارزهاي فيات كار كرده اند، تا حدودی گيج كننده يا حتی غير قابل باور به نظر می رسد. اما ارزهاي ديجيتالي و بلاكچين فرصت هاي بيشتری را برای مسافرت كم دردسر به كشورهای ديگر پيش پای شما قرار داده اند. در ادامه با ارز ديلي همراه باشيد تا از نحوه‌ی استفاده از ارزهای ديجيتالی در مسافرت مطلع شويد.

ارزهای ديجيتالی

ارزهاي ديجيتالي به صورت غیرمتمرکز فعاليت مي كنند و  توسط دولت مرکزی کنترل نمی شوند. این ارزها قدرت را از مشاغل غول پیکر، بانک ها و دولت ها دور می کنند و آن را دوباره به دست مردم و شرکت های کوچکتر باز می گردانند. از اين رو اين ارزها  امکان دسترسی جهانی بدون محدودیت را فراهم می کند و کاربران با استفاده از آن می توانند از پول متمرکز دور شده و سود زیادی کسب کنند. علاوه بر اين، از بلاکچین برای ایجاد dApps استفاده می شود، dApps در واقع به برنامه های غیرمتمرکز گفته می شود.

با توجه به افزایش اخیر هکرها، اطلاعات شخصی بیشتری به صورت روزانه سرقت می شود. تنها در سال ۲۰۱۶، ۱۵٫۴ میلیون نفر قربانی گزارش شده که این تعداد از پلتفرم های موجود در اینترنت بيشتر است. مسافران بیشتر تحت تأثیر این امر قرار گرفته اند؛ چرا كه بسیاری از مکان ها مانند هتل ها و کافه ها دسترسی به اینترنت آزاد دارند و از اين رو فرصت های مناسبی را برای هکرها فراهم می كند كه داده هاي آنها را به راحتي سرقت كنند.

بلاكچين به دليل غیر متمرکز بودن، می تواند مزایای امنیتی باورنکردنی را براي حل اين بحران ارائه دهد. اين تكنولوژي نوظهور از يك سرور مركزي براي ذخيره داده‌ ها استفاده نمي كند، از اين رو هك كردن اطلاعات موجود در آن بسيار سخت و تقريبا غير ممكن است.

ارزهای دیجیتالی در مسافرت

استفاده از ارزهای ديجيتالی در مسافرت

يكي از بزرگ‌ترين مزيت هاي ارزهای ديجيتالی در مسافرت ، استفاده از آنها در خريد پروازهاي ارزان‌تر است؛ چرا كه اين با خريد از طريق اين ارزها هیچ کمیسیون یا هزینه اضافي دريافت نمي شود.

ارزهای دیجیتالی در مسافرت

در سال ۲۰۱۴، Expedia پذیرش بیت کوین را برای پرداخت هزینه پرواز آغاز کرد، اين شركت اولین شركتي بود كه در صنعت هواپیمایی ارزهاي ديجيتالي را پذيرفت. آنها در سال ۲۰۱۸ پذیرش بیت کوین را متوقف کردند، اما شركت ديگري به نام، CheapAir با استفاده از بیت کوین بیش از ۵ میلیون پرواز در سراسر جان فروخته و این تعداد همچنان رو به افزایش است. همه ما می دانیم که بازارهای رمزنگاری بسیار بی ثبات هستند و این به بدان معني است كه پذيرش آنها به عنوان روشي جهت پرداخت هزينه، ريسك زيادي خواهد داشت.

آيا فكر مي كرديد كه روزي بتوان از فناوري بلاكچين و ارزهاي ديجيتالي در مسافرت نيز استفاده كرد؟ جهت تبادل نظر استفاده هاي بيشتر ارزهاي ديجيتالي و بلاكچين در اين عرصه، لطفا نظرات خود را در كامنت ها بيان كنيد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads