آذر ۱۰, ۱۴۰۰

آموزش استخراج اتریوم

  • توسط حامد پاکدامن
  • آگوست 23, 2019
  • 0
استخراج اتریوم

فرآيند استخراج ارز ديجيتالي اتریوم كاري بسیار ساده و راحت است، برای این کار شما تنها به یک کارت گرافیک (GPU) و وسايل جانبي نیاز دارید. جهت كسب درآمد و سودآوري از اين طريق در ادامه با ارزنگار همراه باشید تا از آموزش كامل به منظور استخراج اتریوم مطلع گردید.

گام های استخراج اتریوم

برخلاف استخراج بیت کوین ، استخراج اتریوم فقط با یک واحد پردازش گرافیکی (GPU)  قابل انجام است. برای این کار باید طبق موارد ارائه شده در ادامه عمل نمایید:

مرحله ۱ – GPU های خود را نصب کرده و رایانه خود را تنظیم کنید

مرحله ۲ – یک کیف پول Ethereum دریافت کنید

مرحله ۳ – به استخر استخراج اتریوم بپیوندید

مرحله ۴ – استخراج را شروع کنید!

استخراج اتریوم

استخراج اتریوم

هسته اصلی اتریوم بسیار شبیه به بیت کوین است. این یک لجر غیر متمرکز است که توسط کاربران در شبکه اتریوم تأیید و به روز رسانی شده است. اتریوم دقیقاً مانند بیت کوین به استخراج نیاز دارد، به این معنی که تنها راه برای به روزرسانی یک بلاک جدید از معاملات اتریوم، استخراج آن بلاک است.

با اینکه بیت کوین و اتریوم به صورت کلی بسیار شبیه به هم هستند، اما در بین آنها  تفاوت های فنی قابل توجهی وجود دارد. به عنوان مثال، بلاک های اتریوم در هر ۱۵ ثانیه یک بار و بلاک های بیت کوین در هر ۱۰ دقیقه یک بار اضافه می شوند. به عنوان پاداش در فرآیند استخراج، ماینرهای اتریوم، کلیه هزینه های تراکنش و پردازش کد را نیز دریافت می کنند.

اتریوم از یک الگوریتم هش مرسوم با نام Ethash استفاده می کند که با الگوریتم مورد استفاده توسط بیت کوین بسیار متفاوت است. از این رو Ethash با سخت افزار مخصوص هشینگ استخراج بیت کوین سازگار نیست؛ چرا که مبتنی بر memory-hard است و به صورتی طراحی شده که متناسب با استخراج کارت گرافیکی است.

آيا استخراج اتریوم سودآور است؟

با درک واضح تر استخراج اتریوم و مفاهیم مهمی مانند دشواری و زمان محاسبات قادر خواهيد بود سودآوري خود را از اين راه محاسبه كنيد. در صورتيكه به صورت اشتباه درآمد استخراج خود را محاسبه كنيد و تصمیم اشتباهی بگیرید ممکن است با ROI منفی (یعنی پرداخت بیشتر از درآمد) روبرو شويد. به منظور محاسبه درست سودآوري استخراج سعي كنيد از ماشين حساب‌ هاي آنلاين با كمترين نرخ اشتباه كمك بگيريد.

استخراج اتریوم

موارد مهم در محاسبه سودآوري استخراج اتریوم:

Difficulty Factor, Block reward and  ETH/USD rate

نرخ اتریوم یکی از عوامل مهم در سودآوری است، معمولا بیشتر ماشین حساب های آنلاین به صورت خودکار این  نرخ را به روز می کنند.

نرخ هش، نیرو

نرخ هش یکی دیگر از عوامل مهم و ضروری است که با توجه به مدل کارت گرافیکی و کمک گرفتن از  جداول موجود روی اینترنت قادر به استفاده از آن خواهید بود.

نرخ استخر

برای استخراج اتریوم باید در یک استخر استخراج عضو شوید، سعی کنید استخر مناسبی را برای دستگاه خود در نظر بگیرید، هزینه دریافتی این استخر نیز یکی از عوامل مهم در سودآوری استخراج اتریوم به شمار می رود.

هزینه سخت افزار

مبلغ پرداخت شده (یا پرداخت هزینه) برای GPU و سایر تجهیزات استخراج، از جمله عوامل مهم و تاثیر گذار در میزان سودآوری استخراج است.

هزینه برق

قیمت برق یکی از مهمترین عوامل تایین کننده ی سودآوری است؛ چرا که این میزان در برخی از کشورها به قدری بالا است که سودی برای کاربر نخواهد داشت.

انتخاب سخت افزار استخراج

کارت های گرافیکی در مدل ها و قیمت های متفاوتی در بازار وجود دارند، برای انتخاب مناسب ترین مدل باید کارت گرافیکی را در نظر بگیرید که حداقل دارای ۳ گیگابایت رم و مصرف پایین برق باشد. از جمله سخت افزارهاي مورد نياز ديگر براي استخراج اتريوم، هارد درايو براي ذخيره سيسستم عامل و نرم افزار استخراج، رم براي ذخيره موقتي، باطري يا منبع تغذيه براي افزايش ميزان زمان مصرف دستگاه ها، كيس براي راه اندازي سيستم و در اخر سيستم خنك كننده مناسب براي كاهش ميزان حرارت، مي باشد.

نتيجه گيري

با توجه به مطالب گفته شده در بالا جهت استخراج اتريوم، شما قادر به راه اندازي سيستمي قابل قبول براي استخراج سودآور خواهيد بود. در صورتيكه با مشكلي در اين راه مواجه شديد يا سوالي داشتيد لطفا با همكاران ما در ارز ديلي در تماس باشيد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads