آذر ۹, ۱۴۰۱
  • صفحه خانگی
  • >
  • عمومی
  • >
  • آیا بیت کوین می تواند بهتر از طلا باشد؟ | مقایسه بیت کوین و طلا

آیا بیت کوین می تواند بهتر از طلا باشد؟ | مقایسه بیت کوین و طلا

  • توسط حامد پاکدامن
  • آگوست 23, 2019
  • 0
مقایسه بیت کوین و طلا

در دنیای کالا‌ها، یکی از مهمترین چیزها توانایی نگه‌داشتن دارایی و حفظ ارزش آن‌هاست. طلا نمونه‌ی عالی از این است که چطور یک کالا این‌ ارزش را حفظ می کند. از آن‌جا که طلا دارای ارزش است، استفاده از آن برای تسهیل معاملات بسیار ساده است، یکی از دلایل این‌که طلا یکی از اشکال اولیه پول بوده نیز همین است. آیا یک ارز دیجیتال مثل بیت کوین نیز می تواند این ارزش بالا را داشته باشد و جایگزین طلا شود؟. لطفا ارزنگار را همراهی کنید تا درباره مقایسه بیت کوین و طلا بدانید.

مقایسه بیت کوین و طلا

همیشه بحث می‌شود که آیا سرمایه گذاری روی بیت‌کوین، از طلا بهتر است یا نه؟ این مورد بحث می شود زیرا بیت‌کوین بسیار بی‌ثبات است و بنابراین‌، استفاده از آن به عنوان دارایی برای تسهیل در معامله می‌تواند اندکی بی‌فایده باشد، حتی اگرچه، بیت‌کوین هنوز هم وعدع می‌دهد که در آینده یک بازیگر بزرگ در دنیای کالاها باشد.

در آینده ، بیت‌کوین می‌تواند به بهترین گزینه برای سرمایه گذاری تبدیل شود و با مقایسه بیت کوین و طلا، شاید روزی بیت‌کوین بتواند جایگزین طلا هم شود؛ هرچه نباشد، بیت‌کوین به طلای دیجیتال معروف است.

مدیر عامل block.one، حامی کمپانی EOSIO، اخیرا درباره‌ی بیت‌کوین بعنوان یک سرمایه صحبت کرده و گفته:

بیت‌کوین تا سال ۲۰۴۰ جایگزین طلا خواهد شد. سال ۲۰۴۰ خیلی دور به‌نظر می‌رسد اما به این هم باید توجه داشت که چه زمان کوتاهی را پشت سر گذاشته، نسبت به زمانی که طلا گذرانده و می‌توانید متوجه این ایده شوید که این ادعا چقدر می‌تواند قدرتمند باشد. اگر بیت‌کوین بتواند در عرض ۳۰ سال جایگزین طلا شود، این برای آینده کالاها و سرمایه‌گذاری‌های سنتی چه معنایی خواهد داشت؟

مقایسه بیت کوین و طلا

CCN اظهار داشته:

بیت کوین یک دارایی نامشهود است که به راحتی انتقال می یابد. بیت کوین در عرض چند دقیقه قابل معامله است ، از نوسانات عبور می کند و کل موجودی و عرضه آن محدود است. محدودیت آن و سهولت انتقالش، بیت‌کوین را به یک منبع بزرگ ارزشمند تبدیل می‌کند. کمبود این ارز، میزان سودمندی ارزهای مجازی را محدود می‌کند. تا به امروز، صدها میلیارد دلار طلا و سایر فلزات گرانبها در دریا گم شده اند. حجم عظیمی از طلای جهان در مکان هایی پنهان شده است.

کار با طلا سخت است، به خصوص هنگامی که بیت‌کوین جایگزین دیجیتالی سریعتر و تمیزتری را ارائه می دهد. از این گذشته، دزدی بیت‌کوین کار سختی است و هیچ نقش اساسی در تروریسم یا هرگونه تخلف تجاری بین المللی ندارد. بیت‌کوین یک گزینه بسیار پاکتر و اقتصادی‌تر است و همه چیز مورد بررسی قرار گرفته است.« احتمالا طلا از نظر ارزش کل، از بیت‌کوین باارزش‌تر خواهد بود. به این دلیل که بعنوان منبع طبیعی حضور دارد. بیت‌کوین آماده‌ است که از طلا بعنوان کارامدترین منبع سرمایه گذاری استفاده کند.»

نظر شما چیست؟ آیا بیت کوین جایگزین طلا خواهد شد؟ از مقایسه بیت کوین و طلا چه چیزی دستگیر شما می شود؟

  • بیشتر بدانید:

چه تعداد بیت کوین موجود و در گردش است؟

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads