شهریور ۲۹, ۱۴۰۰
  • صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • آیا ارز مجازی فیسبوک در دستگاه‌ های خودپرداز قابل دسترس خواهد بود؟

آیا ارز مجازی فیسبوک در دستگاه‌ های خودپرداز قابل دسترس خواهد بود؟

  • توسط حامد پاکدامن
  • آگوست 22, 2019
  • 0
ارز مجازی فیسبوک

فیس بوک هفته‌ها از راه اندازی ارز مجازی خود فاصله دارد و گزارش‌ها حاکی از آن است که در مجموعه برنامه‌های خود و همچنین از طریق دستگاه‌های خودپرداز ATM در دسترس خواهد بود. با ارزنگار، درباره ارز مجازی فیسبوک و دسترسی در دستگاه های خودپرداز بیشتر بدانید.

هدف ارز دیجیتال فیسبوک

ایجاد روشی آسان برای بیش از ۲ میلیارد کاربر فیسبوک برای پرداخت هزینه و مبادله پول بین کشورها می تواند به این شرکت کمک کند تا فراتر از تبلیغات باشد، که امروزه تقریباً تمام درآمد خود را از آن دارد.

ارز مجازی فیسبوک

ارز مجازی فیسبوک

مدل تبلیغاتی فیسبوک به دلیل شیوه جمع آوری و استفاده از اطلاعات دقیق کاربران، با انتقاد طرفداران حفظ حریم خصوصی، قانون گذاران و مطبوعات روبرو شده است.

مدیر عامل شرکت، مارک زاکربرگ در کنفرانس خود برای توسعه دهندگان در اوایل سال جاری، از پرداخت‌ها و هزینه‌ها بعنوان مهمترین حوزه‌ی شرکت یاد کرد. با اینحال رئیس و مدیر مالی دیوید ونر در شک و شبهه‌ها به ابتکار عمل دست زده‌اند.

در گزارش آمده است كه فیسبوك از سازمان‌های شخص ثالث درخواست می‌كند تا بعنوان “گره” عمل كنند تا به مدیریت ارز مجازی کمک کنند و در مورد شارژ ۱۰ میلیون دلار برای این امتیاز صحبت كرده است.

گره‌های ارز مجازی شامل قدرت محاسباتی لازم برای حل معادلات پیچیده ریاضی هستند که برای اعتبارسنجی معاملات استفاده می‌شوند. این گزارش ها می‌گویند که آن‌ها به طور معمول غیر متمرکز هستند و در بین هزاران بخش گسترش می‌یابند، اما فیسبوک برای کمک به مدیریت ارز خود ، درحال ساخت بنیادی با نام شرکا است.

زمانی‌که فیسبوک بخش جدیدی از بلاک‌چین را در شرکت خود ایجاد کرد، از اوایل سال شایعاتی درباره‌ی ارز فیس بوک پخش شد. این شبکه اجتماعی، که بیش از دو میلیارد نفر در سراسر جهان از آن استفاده می‌کنند، هنوز به طور رسمی جزئیات را فاش نکرده، اما پرده های مختلفی از آنچه انتظار می رود را نشان داده است.

اخیراً، TechCrunch با سرمایه گذاران متعددی که در مورد پروژه‌ای که با نام Libra ارائه شده، در مورد نقش ارز مجازی در رسانه‌های اجتماعی و برنامه‌های پیام‌رسانی مانند اینستاگرام، واتس‌اپ و مسنجر، صحبت کرده.

ارز مجازی فیسبوک

کاربران این برنامه‌‌ها می‌توانند Globalcoin ارز مجازی را در مکان‌های فیزیکی مانند دستگاه‌های خودپرداز خریداری کنند. ارز مجازی می‌تواند کاری را انجام دهد که بیت‌کوین در تاریخ ۱۰ ساله خود با دستیابی به تصویب جریان اصلی نتوانسته است انجام دهد.

شایعه شده که فیسبوک درحال مذاکره با سازمان‌های مختلف است و انتظار می‌رود که تا سال آینده ارز مجازی خود را راه‌اندازی کند.

فیسبوک از اظهار نظر درباره‌ی شایعات ارزمجازی خودداری کرده، سخنگوی این شرکت به Independent گفته که این شرکت فقط درحال بررسی راه‌های افزایش قدرت بلاک‌چین است.

این قابل درک است که GlobalCoin برای تثبیت ارزش خود و تبدیل شدن آن به نوعی ارزمجازی، به سبد ارزهایی نظیر دلار و یورو آمریکا، گره خواهد خورد. همچنین احتمالا با سایر برنامه‌های پیام رسان مانند تلگرام نیز وارد رقابت خواهد شد. پیش‌بینی می‌شود که تا اواخر امسال تلگرام ارزمجازی خود به نام گرام را راه‌اندازی کند. اگر چه کاربران آن کمتر از کاربران فیسبوک هستند و در کشورهایی نظیر روسیه ممنوع است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads