مرداد ۱۷, ۱۴۰۱

خرید ۲۰۰ تا ۴۰۰ میلیون دلار ارز دیجیتال در هفته توسط مشتریان حقوقی

  • توسط حامد پاکدامن
  • آگوست 18, 2019
  • 0
مشتریان حقوقی خرید ارز دیجیتال

برایان آرمسترانگ (بنیانگذار و مدیرعامل صرافی کوین‌بیس) به تازگی در توئیتی اعلام کرده که شرکت‌ها، موسسات و صندوق‌های سرمایه‌گذاری هر هفته بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ میلیون دلار بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال خریداری می‌کنند. این خبر را می‌تواند نشانه‌ای از استقبال این دسته از مشتریان و احتمال رونق‌گیری بازار رمزارزها در آینده دانست.

یکی از مهم‌ترین مسائلی که توسط مشتریان حقوقی که به دنبال سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال هستند، به موضوع ذخیره امن آنها مربوط می‌‌شود. خرید یک کیف پول سخت‌افزاری (نظیر لجر نانو اس) یک گزینه خوب برای کاربری معمول است که قصد پس‌انداز چند صد دلار رمزارز را دارد. اما وقتی پای نهادهای مالی عظیم در میان باشد، این مبلغ به صدها هزار تا صدها میلیون دلار می‌رسد. به همین دلیل، مساله نگهداری امن از این دارایی‌های دیجیتال از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود.

مشتریان حقوقی خرید ارز دیجیتال

بیشتر نهادهای مالی از زیرساخت‌های لازم برای ایجاد یک سامانه قوی و امن برای نگهداری از رمزارزها برخوردار نیستند.

همین نیاز شدید در بازار سبب شده که شرکت‌هایی نظیر ژاپو (Xapo) و کوین‌بیس (Coinbase) به فکر ارائه خدمات نگهداری از سرمایه‌های دیجیتال به شکلی امن برای این نهادها بیفتند.

خدمات کوین‌بیس برای نگهداری از رمزارزها

کوین‌بیس خدمتی به نام کوین‌بیس کاستدی (Coinbase Custody) دارد. این سرویس از سال گذشته راه‌اندازی شد و به تدریج و با گسترش تعداد مشتریانش، موجودی آن در ماه آوریل امسال به یک میلیارد دلار رسید. اما افزایش شدید قیمت ارزهای دیجیتال در ماه‌های بعدی سبب شد بسیاری از نهادهای حقوقی و مالی که تا پیش از این صرفا نظاره‌نگر این بازار باشند هم وارد شوند. به این ترتیب، فقط طی ۵ ماه، کل حجم سرمایه موجود در کوین‌بیس به بیش از ۷ میلیارد دلار رسید و ظاهرا این روند افزایشی همچنان ادامه دارد.

اما یکی دیگر از بزرگ‌ترین مشکلات موجود، به نبود زیرساخت‌های لازم برای شبکه‌های پرداخت مربوط می‌شود. شرکت‌هایی نظیر کوین‌بیس در حال طراحی چهارچوب‌هایی هستند که به موسسات مالی این امکان را می‌دهد بتوانند با سهولت بیشتری از بیت کوین استفاده کنند و به این ترتیب، افراد بیشتری از سراسر دنیا به سرمایه ذخیره شده خود دسترسی یابند.

کانال تلگرام ارزنگار

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads