آذر ۵, ۱۴۰۱

انتخاب بهترین کیف پول ارز دیجیتال

  • توسط حامد پاکدامن
  • آگوست 17, 2019
  • 0
کیف پول ارز دیجیتال

کیف پول های ارز دیجیتال همانطور که در مقاله “کیف پول ارز دیجیتال چیست؟” گفته شد، دارای چندین نوع متفاوت می باشند. به منظور انتخاب درست بهترین کیف پول ارز دیجیتال مناسب برای ذخیره و استفاده، در ادامه با ارزنگار همراه باشید.

از چه کیف پول ارز دیجیتال بهتر است استفاده کنیم؟

به طور معمول استفاده از هر کیف پول رسمی یا تایید شده برای هر سکه پیشنهاد می شود، بنابراین، برای بیت کوین پیشنهاد می شود که از کیف پول Bitcoin Core، برای لایت کوین از کیف پول Litecoin Core و برای اتریوم از کیف پول های Ethereum یا  MyEtherWallet استفاده کنید.

نکته: توصیه‌های، وب سایت های رسمی ارز دیجیتال را بررسی کنید. لطفاً توجه داشته باشید کیف پول رسمی (full node wallet) به احتمال زیاد به فضای هارد دیسک زیادی احتیاج دارد، در صورت بروز مشکل می توانید از کیف پول های دیگر استفاده کنید.

کیف پول ارز دیجیتال

افرادی که تمایل به ذخیره و استفاده از تعداد زیادی سکه دارند، کیف پول های universal wallets / multi-asset wallets / multi-coin گزینه های مناسبی به شمار می روند. کیف پول های نرم افزاری جهانی همچون Coinomi Exodus, Atomic Wallet و Ethos  به طور معمول دارای نسخه های برنامه دسکتاپ و گوشی همراه و کیف پول سخت افزاری هستند که مانند TREZOR و Nano S جهانی هستند (کیف پول های سخت افزاری به طور کلی انتخاب خوبی برای ذخیره سازی طولانی مدت هستند).

در انتخاب بهترین کیف پول ارزهای دیجیتالی همچنین باید بین کیف پول نظارتی (custodial) و شخصی تصمیم بگیرید. برترین کیف پول های شخصی عبارتند از  Blockchain Wallet و MyEtherWallet که در آن شما می توانید مستقیم کلیدهای شخصی خود را کنترل کنید. در کیف پول های نظارتی همچون Coinbase شما کلیدهای خصوصی خود را مستقیماً کنترل نمی کنید (اگر چه به کاربران توصیه می شود تمامی وجوه خود را در صرافی هایی نظیر بایننس ذخیره نکنند).

در آخر، شما همچنین باید بدانید که کیف پول هایی نیز برای شبکه های خاص و قابلیت های آنها طراحی شده است. به عنوان مثال Coinbase Wallet (یک محصول کوین بیس) و Trust double به عنوان بهترین کیف پول های ارز دیجیتالی مبتنی بر اتریوم، به شما  این امکان را می دهند که طیفی از توکن های مبتنی بر اتریوم را ذخیره کنید.

به طور کلی، کیف پول های آفلاین غیر حضوری مانند TREZOR برای ذخیره سازی طولانی مدت، کیف پول های نظارتی مانند Binance برای مبادله و کیف پول های نرم افزاری مانند Coinbase ، Blockchain Wallet و Trust برای  استفاده روزانه، مناسب می باشند.

توجه: بین انواع کیف پول های فوق با هم همپوشانی وجود دارد، به عنوان مثال کیف پول Coinbase یک کیف پول نرم افزاری چند ارزی، نیمه نظارتی با یک مرورگر وب اتریوم است.

کیف پول ارز دیجیتال

تازه واردان به عرصه ارزهای دیجیتالی

با توجه به موارد ذکر شده در بالا، اگر به تازگی به دنیای ارزهای دیجیتالی وارد شده اید، پیشنهاد می کنیم یک یا چند مورد از این موارد ارائه شده در ادامه مطلب را در خصوص بهترین کیف پول ارزهای دیجیتالی را حتما در نظر بگیرید:

کیف پول رسمی (یا مورد تایید رسمی) را از وب سایت رسمی دانلود کنید.

همواره کیف پول های سخت افزاری مانند TREZOR را برای ذخیره طولانی مدت خریداری کنید.

برای دریافت یک کیف پول نظارتی یا نیمه نظارتی حتما در صرافی های معتبر ثبت نام کنید.

از بین این موارد کیف پول کوین بیس و TREZOR گزینه های بهتری هستند؛ چرا که برای استفاده از آنها نیازی به مهارت های فنی خاصی نیست.

آیا کیف پول های ارزهای دیجیتالی ایمن هستند؟

امنیت کیف پول های ارزهای دیجیتالی بسیار متفاوت است. ما پیشنهاد می کنیم در یک کیف پول واحد که اغلب از آن استفاده می کنید، پول بیشتری نسبت به مقدار مورد نیاز خود ذخیره نکنید و با استفاده از google authenticator برای محافظت از لایه های اضافی، رمزگذاری کیف پول، استفاده از یک کیف پول رسمی و تراکنش های multi-signature امنیت ارزهای خود را چند برابر کنید.

تهیه نسخه پشتیبان از کیف پول و کلیدهای خصوصی و رمزگذاری آنها نیز یک راهکار هوشمندانه است. حداقل یک نسخه پشتیبان باید روی سی دی یا درایو خود داشته باشید، تا اطمینان حاصل کنید که یک “hard copy” در مواقع ضروری همچون گم شدن کیف پول یا کلید خصوصی، نزد خود دارید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads