مهر ۵, ۱۴۰۱

دریافت مجوز بکت و رشد ۵۰۰ دلاری قیمت بیت کوین

  • توسط حامد پاکدامن
  • آگوست 17, 2019
  • 0

قیمت بیت کوین پس از چند هفته نوسان در یک بازه مشخص، بالاخره با اعلام خبر مربوط به بکت (Bakkt) با جهشی ۵۰۰ دلاری روبرو شد.

خبر ساده بود. پلتفرم بکت که از حدود یک سال پیش قرار بود وارد میدان شده و امکان خرید و فروش بیت کوین را در اختیار مشتریان حقوقی قرار دهد، اعلام کرد که مجوز لازم را از کمیسیون معاملاتی معاملات آتی کالای ایالات متحده دریافت کرده است. همچنین، پیش از این نیز اداره خدمات مالی ایالت نیویورک نیز مجوز لازم را به بکت داده بود.

همین خبر به ظاهر ساده سبب شد قیمت بیت کوین از حدود ۱۰ هزار دلار، طی چند دقیقه به ۱۰۵۰۰ دلار برسد. البته این قیمت نیز چندان دوام نیاورد و با اندکی کاهش به حدود ۱۰۴۰۰ دلار رسید.

تاثیر خبر بکت بر قیمت بیت کوین

دلیل اهمیت بکت برای بیت کوین

اما چرا اعلام این خبر، به افزایش قیمت بیت کوین انجامید؟

بازار ارزهای دیجیتال هم‌اکنون در اختیار مشتریان حقیقی است و شرکت‌ها و صندوق‌های سرمایه‌گذاری بزرگ دنیا نمی‌توانند به راحتی وارد این بازار شوند. دلیل این موضوع نیز، محدودیت‌های قانونی است. اما بکت، راه‌حلی برای این مساله به شمار می‌رود. از آنجا که شرکت‌ها، بانک‌ها و صندوق‌های سرمایه‌گذاری از ثروت بسیار زیادی برخوردارند، ورود حتی بخشی از این ثروت به بازار ارزهای دیجیتال می‌تواند به گسترش آن و البته افزایش قیمت بیت کوین و احتمالا سایر ارزهای دیجیتال بیانجامد.

بکت امکان خرید و فروش قراردادهای روزانه و ماهانه آتی بیت کوین فیزیکی را در اختیار سرمایه‌گذاران حقوقی قرار می‌دهد. این اقدام فقط در راستای زمینه‌سازی برای ایجاد فرصت سرمایه‌گذاری نیست، بلکه حتی به پذیرش بیشتر بیت کوین هم می‌انجامد. برای نمونه، بکت به دنیال مشارکت با استارباکس (بزرگ‌ترین کافی‌شاپ‌ زنجیره‌ای دنیا) در این پروژه است. فراهم کردن امکانی برای مشتریان برای اینکه بتوانند محصولات و خدمات مختلفی را با ارزهای دیجیتال بخرند، گام بلندی در صنعت رمزارزها خواهد بود.

بکت در ۲۳ سپتامبر (اول مهر ماه ۹۸) کار خود را آغاز خواهد کرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads