آذر ۷, ۱۴۰۰

چرا نباید ارز دیجیتال فیسبوک (لیبرا) را بخرید؟

  • توسط حامد پاکدامن
  • آگوست 16, 2019
  • 0
ارز دیجیتال فیسبوک

در اوایل سال جاری همه ما شاهد یکی از بزرگترین اتفاقاتی بودیم که می‌توانست برای ارز مجازی رخ دهد. اعلامیه‌ای بود از شبکه اجتماعی پیشرو جهان، فیسبوک، که ارز دیجیتالی خودش را که به عنوان لیبرا (ارز دیجیتال فیسبوک) شناخته می‌ شود را منتشر خواهد کرد.

با توجه به وسعت پلت‌فرم فیسبوک، لیبرا یک مفهوم هیجان‌انگیز است. این کمپانی مسئول بسیاری از شبکه‌ها و برنامه‌هاست، که شامل خود فیسبوک نیز می‌شود، مسنجر یک برنامه پیام‌رسانی موبایل، واتس‌اپ، و دیگر برنامه‌ها. با اینحال فیس بوک تمرکز بیشتری روی برنامه‌های پیام‌رسانی و اینستاگرام (که بیشتر روی عکس متمرکز است) دارد. در این مقاله از ارزنگار سعی کرده‌ایم به ارز مجازی لیبرا بپردازیم.

ارز دیجیتال فیسبوک

ارز دیجیتال (لیبرا)

لیبرا به این منظور طراحی شده‌است که بعنوان یک ارزمجازی عمل کند و اختلاف بین زمینه‌های اصلی فیسبوک را برطرف کند و به بسیاری از افراد وعده سرمایه‌گذاری مجازی را بدهد.

باور کنید یا نکنید مردم به فیسبوک اعتماد دارند و بنابراین انتشار لیبرا راه بسیار خوبی برای گسترده‌تر کردن جامعه‌ی ارزهای مجازیست، چراکه یقینا افراد جدیدی را به سرمایه‌گذاری در ارزهای مجازی مناسب‌تر مانند بیت‌کوین هم تشویق خواهد کرد.

زمانی که این امر اتفاق بیفتد، شانس اینکه شاهد این باشیم که مقبولیت مسیر اصلی بیت‌کوین بیشتر می‌شود، افزایش می یابد و همچنین باید به یاد آورد که همین مسئله چه تاثیری بر خود بیت‌کوین خواهد داشت. افزایش محبوبیت به معنای خرید بیشتر، که همین به معنای افزایش پول در بازارهاست که این باز به معنای این خواهد بود که سرمایه‌گذاری ما بزرگ‌تر می‌شود و ارزش بیت‌کوین نیز افزایش می‌یابد.

  • بیشتر بدانید:

چرا فرانسه و آلمان استفاده از ارز دیجیتال فیسبوک را ممنوع کردند؟

ارز دیجیتال فیسبوک

چرا نباید ارز دیجیتال فیسبوک را بخریم؟

یک امر مهم که باید به یاد داشت این است که گرچه فیسبوک هنوز لیبرا را منتشر نکرده است، با اینحال هر محتوایی که برای فروش لیبرا میبینید (معمولا برای تبادل با بیت‌کوین) کلاهبرداری است، به نظر می‌رسد که شبکه اجتماعی پر از اینگونه کلاهبرداری‌هاست. شما هنوز نمی‌توانید لیبرا بخرید، اگر کسی به شما پیشنهاد داد بدانید که یک کلاهبرداری‌است و این کار را نکنید.

 The Independent منتشر کرده است که:

صفحات فیسبوکی که ادعا می‌کنند که ارزمجازی لیبرا می‌فروشند درحال گسترش هستند، با این وجود که انتشار ارز مجازی این شرکت ماه‌ها طول خواهد کشید. این صفحات لینک‌هایی به آدرس‌های رسمی ایجاد می‌کنند، همانند ایمیل‌ها که می‌توانید از طریق آن‌ها با کارت‌های اعتباری یا دبیت کارت‌ها، لیبرا بخرید. فیسبوک هشدار داده که ارزمجازی هنوز برای خرید در دسترس نیست و هر سایت و صفحه‌ای که پیشنهاد فروش آن را دارند کلاهبردار هستند. سخنگوی لیبرا گفته که آن‌ّها از صفحات کلاهبردار آگاه و مطلع هستند و همواره فیسبوک بدنبال آنان هست تا این صفحات را پایین بیاورند.

متاسفانه همیشه افراد تبهکاری هستند که از فرصت استفاده کرده و از موقعیت پیش آمده سو استفاده می کنند. پس تا زمانی که از جانب فیسبوک اعلامیه رسمی مبنی بر خرید و فروش ارز دیجیتال لیبرا نشنیده اید به هیچ عنوان به پیام این افراد پاسخ ندهید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads