اردیبهشت ۲۹, ۱۴۰۱

نهنگ‌ها در حال خرید گسترده بیت کوین هستند

  • توسط حامد پاکدامن
  • آگوست 16, 2019
  • 0
نهنگ‌ها در حال خرید گسترده بیت کوین

با وجود اینکه قیمت بیت کوین به کمترین میزان طی ۲۴۵ روز اخیر رسیده، اما آمارهای صرافی معتبر کوین‌بیس نشانگر آن است که برخی از صاحبان بیشترین میزان بیت کوین در جهان، طی ۲۴ ساعت گذشته به خرید گسترده این رمزارز پرداختند.

این روزها، ترس و عدم اطمینان از آینده در بازار بیت کوین موج می‌زند. البته نوسان در بازار ارزهای دیجیتال، امری طبیعی است. با این وجود، این ترس سبب شده که بسیاری از سرمایه‌گذاران به نقد کردن دارایی خود پرداخته و یا در صدد این کار برآیند. اما آیا نهنگ‌ها نیز همین رویه را در پیش می‌گیرند؟ ظاهرا پاسخ این سئوال، منفی است!

نهنگ‌های بیت کوین (صاحبان بیشتر بیت کوین در دنیا) چه کسانی هستند؟

اوج‌گیری شدید شاخص ترس بیت کوین

شاخص ترس بیت کوین (BTC fear index) ابزاری برای سنجش میزان ترس و یا حرص در بازار بیت کوین است. این شاخص چند روزی است به کمترین میزان از دوره رکود شدید رمزارزها در سال ۲۰۱۸ رسیده است.

آخرین باری که این شاخص، ترس شدید در بازار را نشان می‌داد، دوره‌ای در اواسط دسامبر ۲۰۱۸ بود که قیمت بیت کوین به ۳۲۰۰ دلار رسیده بود. گفتنی است این شاخص نمره‌ای از ۰ تا ۱۰۰ به ترس موجود می‌دهد که صفر به معنای ترس شدید و ۱۰۰ نیز به معنای حرص شدید برای خرید است.

Latest Crypto Fear & Greed Index

گفتنی است پنج مولفه نوسان، حجم/الگوی بازار، رسانه‌های اجتماعی، نظرسنجی‌ها، میزان تسلط بر بازار و نیز رویه‌ها، تعیین‌کننده نمره نهایی این شاخص هستند.

نهنگ‌ها در حال خرید گسترده بیت کوین

در این میان، یک بررسی صورت گرفته نشان داده که دو سوم از مشتریان کوین‌بیس که حجم زیادی بیت کوین در کیف پول بیت خود اختیار دارند، به خرید گسترده آن طی ۲۴ ساعت گذشته روی آورده‌اند. در واقع، ۶۷ درصد از مشتریان دارای حجم زیادی بیت کوین (۱۰ درصد برتر) به جای فروش بیت کوین از ترس کاهش قیمت، به خرید آن پرداختند.

این بررسی همچنین نشان داده که ۸۸ درصد از مشتریان کوین‌بیس که بیشترین میزان ریپل را در اختیار داشتند نیز به جای فروش، به خرید آن پرداخته‌اند. گفتنی است قیمت ریپل طی چند ساعت به کمترین میزان خود در حدود یک سال اخیر رسید.

البته به نظر می‌رسد روند کاهشی بیت کوین، رو به اتمام است. برای نمونه، قیمت زیر ۱۰ هزار دلار این رمزارز فقط ۷ ساعت دوام آورد. بیت کوین از قیمت ۹۴۷۰ دلار ناگهان با جهشی ۵۰۰ دلاری (۶ درصدی) روبرو شد و پس از مدتی کوتاه به بالای ۱۰ هزار دلار رسید.

البته برخی کارشناسان بر این باورند که امکان یک کاهش دیگر در قیمت بیت کوین نیز وجود دارد و در این صورت، قیمت آن ممکن است حتی به زیر ۹ هزار دلار هم برسد. همچنین سابقه تاریخی نشان داده که خرید گسترده نهنگ‌ها به افزایش قیمت در مدتی کوتاه می‌انجامد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads