آذر ۷, ۱۴۰۰

پنج مورد از مهمترین کاربردهای ارزهای دیجیتالی

  • توسط حامد پاکدامن
  • آگوست 15, 2019
  • 0
نقدینگی جایگزین کریپتو

در حالی که عملکرد اصلی ارزهای رمزنگاری مانند اتریوم و بیت کوین موضوع قابل بحثی است ، آنچه غیرقابل انکار است، این است که ارزهای دیجیتالی می توانند بیشتر از مصارفی همچون پرداخت هزینه کالاها و خدمات مورد استفاده قرار گیرند. از این رو در ادامه، ارزنگار به ۵ مورد از کاربردهای ارزهای دیجیتالی اشاره کرده است.

۵ مورد از کاربردهای ارزهای دیجیتالی

در ادامه به ۵ مورد استفاده از ارزهای دیجیتالی به غیر از خرید کالا و خدمات اشاره شده است:

کاربردهای ارزهای دیجیتالی

اولین مورد کاربردهای ارزهای دیجیتالی: Digital Cash

به عنوان یک سیستم ارز الکترونیکی نقطه به نقطه، چنانچه وایت پیپیر ساتوشی، به صورت ارزش اسمی بیت کوین در نظر گرفته می شد، طول عمر بیت کوین تنها ۵ سال بود. بیت کوین در چند سال گذشته بیشتر برای کالاهای بازار سیاه و بازی ها مورد استفاده قرار می گرفت، اما به تدریج با اعتماد بازرگانان برای خرید همه چیز از کارت های گرافیکی تا پیراهن، پذیرفته شد.

با افزایش هزینه های شبکه، تعداد زیادی از بازرگانان مجبور به عدم حمایت از بیت کوین شدند، با افت پرداخت های کم هزینه به وسیله بیت کوین، در اواسط ۲۰۱۷ بیت کوین کش به عنوان فورک بیت کوین، معرفی گردید. شبکه بیت کوین از آن زمان هدف جامعه خود را تسهیل در پرداخت سریع و کم هزینه قرار داده است و همچنان آن را حفظ نموده.

دومین مورد کاربردهای ارزهای دیجیتالی: Programmable Money

قراردادهای هوشمند، کد اجرایی مبتنی بر بلاکچین هستند که خروجی های خاصی را متناسب با شرایط ایجاد می کنند. اگر چه قراردادهای هوشمند معمولا مترادف اتریوم در نظر گرفته می شود، اما اکثر شبکه های رمزنگاری دارای درجه ای از عملکرد قرارداد هوشمند از جمله خود بیت کوین هستند.

سومین موردکاربردهای ارزهای دیجیتالی: Collateral

از دیگر کاربردهای ارزهای دیجیتالی به وام می‌شود اشاره کرد. وام یکی از مهم ترین کاربردهای جنبش رو به رشد فاینانس غیرمتمرکز (burgeoning decentralized finance (defi است و به افراد این امکان را می دهد تا بتوانند با وثیقه collateralize ارزهای دیجیتالی، ارز فیات یا برعکس دریافت کنند. از جمله راه حل های defi برای دریافت وام شامل Dharma و Dydx است، در حالی که گزینه های متمرکز شامل Salt، Youhodler و Nexo می باشند و به مردم این امکان را می دهند که در ازای ذخیره locking up رمز ارزهای خود، وام فیات کسب کنند. همچنین در hodlers با ذخیره ارزهای خود در پروتکل های Lending، می توانید سود سالانه کسب کنید.

کاربردهای ارزهای دیجیتالی

چهارمین مورد کاربردهای ارزهای دیجیتالی: Governance

رای گیری در زنجیره بلاکچین به نظر  روشی مؤثر برای اطمینان از مشارکت معتبر رای دهندگان است.

پنجمین مورد کاربردهای ارزهای دیجیتالی: Collectibles

توکن های غیر قابل مبادله NFT، دارایی های دیجیتالی منحصر به فردی را نشان می دهد، این موارد معمولاً شامل استفاده از کلید خصوصی در مالکیت دارایی‌­های دیجیتالی در بازی است. از جمله مشهورترین کاربردهای توکن NFT بازی CryptoKitties است که در ان می توانید شخصیت منحصر به فرد خود را خرید و فروش کنید.

تکامل ارزهای دیجیتالی

ارزهای دیجیتالی هنوز در ابتدای راه هستند ، بنابراین بسیاری از موارد استفاده پیش بینی شده برای آنها همچنان به طور کامل تحقق نیافته اند، اغلب به این دلیل که زیرساخت ها هنوز در حال ساخته شدن، هستند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads